PREZIDENTO

Mob. tel. 868396829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt

Adresas:   Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

5-6 klasių istorijos viktorina „Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia…”

Vasario 11d. gimnazijoje įvyko nuotolinė 5-6 klasių istorijos viktorina „Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia…”, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Viktorina sutapo su svarbiu Lietuvos istorijos įvykiu, kai prieš 30 metų, 1991m. vasario 11 d., Islandijos vyriausybė pirmoji pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos valstybę. Viktorinoje dalyvavo septynios 5-6-tų klasių komandos. Klasėms atstovavo 4 mokiniai, kurie individualiai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mokiniai, atsakinėdami į viktorinos klausimus, prisiminė ir įtvirtino savo žinias apie Lietuvos valstybės praeitį, jos kūrimosi aplinkybes, LDK sostines, didžiuosius kunigaikščius, kovas dėl valstybingumo įtvirtinimo. Tarp komandų vyko didelė konkurencija ir surinktų taškų skirtumas buvo nedidelis. Viktorinoje buvo ne tik išaiškintos komandos nugalėtojos, bet ir geriausiai šio laikotarpio istoriją išmanantys mokiniai. Viktorinos rezultatai, komandos užėmusios prizines vietas: 5a klasė I-a vieta, 6b klasė II-a vieta, 6a klasė- III vieta. Individualiai daugiausiai taškų surinko: Domas Paklonskas (29/30) 5a, Tautvydas Zaborskis (27/30) 6b, Naglis Kazakevičius (26/30) 5a.
Viktoriną organizavo istorijos mokytojos Zita Aleksejevienė ir Vinanta Gulbinienė