Šv.Kalėdos  - stebuklų metas!

 

 

Erasmus+ projekto ES4SS nariai sumanė pradžiuginti projekto partnerius – Sicilijos ir Ispanijos mokinius artėjančių švenčių proga. Mūsų gimnazijos mokiniai gamino ekologiškas atvirutes iš jau turimų ar pakartotinai panaudojamų medžiagų. Tai puiki proga ne tik pasveikinti, bet ir pabendrauti su naujais draugais, su kuriais visai neseniai išsiskyrė saulėtoje Sicilijoje. Mokiniai linkėjimus ir padėkos šiltą žodį siunčia ne tik draugams, bet ir juos priėmusioms šeimoms. Nekantraujame, kada vėl visi galėsime susitikti! Tikime, kad visi linkėjimai, surašyti atvirutėse, vieną dieną išsipildys, nes juk Šv. Kalėdos - stebuklų ir norų išsipildymo metas!

 

 

 

 

Nepajautėme kaip greitai prabėgo savaitė ir atėjo paskutinė oficialioji ERASMUS+ projekto ES4SS diena . Ankstų rytą mokiniai iškeliavo į Sicilijos sostinę – Palermo, kur aplankė botanikos sodą ir grožėjosi augalų įvairove bei gausa. Toliau projekto dalyviai tęsė kelionę po miesto gatveles ir stebėjosi pastatų architektūra, autentiškumu ir miesto grožiu. O vakare grįžę namo mokiniai ruošėsi projekto uždarymo ceremonijai, kurią vainikavo šokiai ir dainos.

Atsisveikindami su apgyvendinusiomis šeimomis mokiniai braukė ašaras ir žadėjo vieni kitiems ir toliau tęsti užsimezgusią draugystę.

Dėkojame už šiltą priėmimą ir nepamirštamas akimirkas Sicilijos mokiniams, mokytojams ir jų tėveliams ir tikimės, kad projekto mobilumų bus ir ateityje!

 

Tęsiasi ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumas Sicilijoje. Ketvirtąją dieną (2022-11-10) projekto veiklos prasidėjo natūralios gamtos rezervate Monte Cane, kur projekto dalyviai ne tik grožėjosi vietine gamta, urvais, įveikė fizinio aktyvumo iššūkį įkopdami į kalną, bet ir prisidėjo prie natūralios gamtos išsaugojimo - kiekvienas savo rankomis pasodino po medį.

Gerokai įdienojus veiklos persikėlė į Altavilla Millicia miestelį, kur projekto dalyvius šiltai sutiko miestelio metas. Tuo diena nesibaigė. Įspūdį paliko tapybos muziejus, kuriame ant iš antrinių žaliavų paruošto pagrindo tapyti paveikslai pasakojo apie sicilieciu gyvenimo būdą, drabužius bei istoriją.

Linkime medeliams augti ir džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistų sodinti medžiai puoš saulėtąją Siciliją.

 

 

Tęsiame įspūdžius Sicilijoje. Trečioji ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumo diena (2022-11-09) gausi naujų nuotykių ir įvykių.

Nuo ankstaus ryto projekto dalyviai - mokiniai ir mokytojai stebėjo lėlių teatro pasirodymą, kurio metu projekto dalyviai daug sužinojo apie Sicilijos istoriją, susipažino su įspūdingomis tradicinėmis lėlėmis, o vėliau mokiniai gamino knygų skirtukus. Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms visi projekto dalyviai keliavo į paplūdimį, kur kibo į rimtus darbus – rinko šiukšles pakrantėje ir taip visi prisidėjo prie kilnaus tikslo - mažinti jūrų ir vandenynų taršą.

Dienos pabaigoje projekto dalyviai plaukiojo kateriais ir grožėjosi įspūdingais vaizdais Sicilijos pakrantėse.

Nekantraujame sulaukti rytojaus!

 

Antroji ERASMUS + projekto ENVIRONMENTAL SUSTAINABLE FOR SCHOOLS (ES4SS) mobilumo diena (2022-11-08) prasidėjo nuo ekskursijos Altavilla Milicia pradinėje mokykloje. Mokiniai projekto dalyvius pasitiko dainomis ir partnerių šalių atributika. Toliau mokiniai dalyvavo konferencijoje "Sustainable water and forests", klausėsi pranešimų apie jūrų ir vandenynų taršą bei pristatė gimnazijoje atliktus eksperimentus. Po pietų projekto dalyviai keliavo į nuostabią vietą - Cefalú. Tai miestelis įsikūręs Sicilijos pakrantėje, kuris stebina savo grožiu visus miestelio lankytojus. Mokiniai ir mokytojai grožėjosi vaizdais, vaikščiojo siauromis miestelio gatvelėmis bei džiaugėsi jūra. Su nekantrumu laukiame rytojaus ir naujų įspūdžių!

 

 

Nepraėjus nė dviem mėnesiams po pirmojo ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumo Turkijoje Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai 2022 m. lapkričio 7 d. jau svečiuojasi Sicilijoje. Projekto dalyviai, susipažinę su jais apgyvendinusiomis šeimomis, pradėjo darbus nuo ankstaus pirmadienio ryto. Mokinius ir mokytojus Sicilijoje sutiko mokiniai su tradiciniais šokiais ir dainomis. Apžiūrėję mokyklą mokiniai sodino gėles, dalyvavo meninėse dirbtuvėlėse ir po pietų išbandė savo gebėjimus šokių aikštelėje - mokėsi tautinių šokių.

Džiaugiamės sėkmingai startavusiu mobilumu Sicilijoje ir laukiame naujų įspūdžių!

 

 

EDUKACIJA-GRAŽIAUSI PASAULIO DRUGELIAI

 

Baigėsi vasara ir tarptautinio projekto ES4SS projekto nariai su nekantrumu “nėrė” į naujas projekto veiklas. 2022 m. rugsėjo 20 d. gimnazijoje lankėsi Kupu Kupu įmonės įsteigėjas ir savininkas Tomas Solovjovas su gražiausių pasaulyje drugelių kolekcija. Kodėl Kupu Kupu? Pasirodo, Kupu Kupu-drugelis indonezietiškai. Indonezijoje aptinkami vieni iš mūsų mėgstamiausių bei labiausiai kolekcininkų vertinamų tropinių drugelių rūšių.

Tomas Solovejus pirmuosius drugelius užaugino dar 2011-aisiais, o metams bėgant susidomėjimas šia ypatingo grožio ir trapumo gyvybės forma tik augo.

Hobis po truputį išaugo į verslą, kuris šiuo metu apima ne tik drugelių auginimą renginiams ir šventėms, bet ir drugelių rėminimą patalpų dekorui, edukaciją vaikams mokyklose bei projektą „Užsiaugink drugelį pats”.

 

Edukacijos metu vaikams buvo parodyti  įspūdingo dydžio ir grožio tropinių drugelių eksponatai. Mokiniai buvo supažindinti su  tropinių drugelių ir vabzdžių įvairove, gyvenimo ciklu, turėjo galimybę mokytis per patirtį, pamokėlės metu buvo ugdomi jų socialiniai ir gamtos pažinimo įgūdžiai, dėmesio koncentravimas bei emocinis intelektas. Užsiėmimo metu mokiniams buvo pristatyta ir vabzdžių kolekcija, o gražuolis tarantulas nepaliko abejingų...

Tačiau tai dar ne viskas! Edukacijos pabaigoje mokinių laukė smagi ir nuotaikinga fotosesija su drugeliu, bei klausimų-atsakymų maratonas.

 

Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą

 

         Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Labai greitai prabėgęs laikas primena mums ir apie paskutines projekto ES4SS mobilumo dienas. Įspūdžių, kuriais norime pasidalinti, labai daug. Oficialioji paskutinė diena Turkijoje prasidėjo nuo konferencijos "Eco building" pastate. Mokiniai turėjo labai įdomią diskusiją apie globalias pasaulio krizes ir problemas, vėliau patys skaitė pranešimus apie atsinaujinančių išteklių panaudojimą savo šalyse. Konferencija užbaigta apdovanojimais ir sertifikatų ceremonija. Po skanių pietų mokinių laukė pramogos ir linksmybės atrakcionų parke.
Po darbingos ir linksmos dienos išaušo naujas rytas. Diena prasidėjo nuo ekskursijos į unikalią vietą - miestą po vandeniu. Halfeti miestelis, įsikūręs šalia užtvankos, stebina savo grožiu ir išskirtinais vaizdais ne tik turistus, bet ir vietinius gyventojus. Mokiniai turėjo galimybę plaukioti laivu ir grožėtis gamtos stebuklais.
Labai ilgai prisiminsime šį nuostabiai ir turiningai praleistą laiką drauge su partneriais. Dėkojame už puikią programą ir nuoširdų darbą mokytojams Umut ir Erkan.

 

Įpusėjus Erasmus+ ES4SS projektui, trečią dieną, mokiniai vyko į jau pažįstamą "Eco building", kuriame laukė įdomios dirbtuvės

 

       Įpusėjus Erasmus+ ES4SS projektui, trečią dieną, mokiniai vyko į jau pažįstamą "Eco building", kuriame laukė įdomios dirbtuvės. Mokiniai, pasiskirstę į keturias komandas, su projekto partnerių mokiniais turėjo sukonstruoti vėjo jėgainę, kuri ima veikti dėl sukauptos saulės energijos. Užduotis nebuvo lengva, tačiau dviem komandoms iš keturių pavyko sukonstruoti jėgainę, kurią vėliau išbandė lauke.
Po sočių pietų mokiniai keliavo į didžiausią Gaziantep zoologijos sodą, kuriame vaikai apžiūrėjo ir pamatė įvairiausius gyvūnus ir leido laiką gryname ore. Laikas neprailgo, diena praėjo turiningai ir aktyviai. Lauksime daugiau įspūdžių ir nuotykių paskutiniąją projekto dieną!

 

Išaušo antrasis Erasmus+ projekto ES4SS rytas

 

Išaušo antrasis Erasmus+ projekto ES4SS rytas. Mokiniai lankėsi šešto pagal dydį Turkijoje miesto Gaziantep senamiestyje. Susipažino su senamiesčio architektūra ir aplankė Turkijos Respublikos įkūrėjo Mustafa Kemal Ataturk muziejų, sužinojo įdomių istorinių faktų. Vėliau mokinių laukė neišdildomi įspūdžiai Žaislų muziejuje, kuris įsikūręs požemyje. Po sočių pietų mokiniai apsilankė Mozaikų muziejuje, kuriame ne tik apžiūrėjo mozaikų eksponatus, bet ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse " Pasigamink mozaiką sau".

 

Gimnazijos Naujienos
Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų
Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų
Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose
Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose
Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis
Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis
Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė
Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė

 

Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų. Lentynose daug naujų knygų - ir lietuvių autorių, ir užsienio. Kiekvienam pagal norą! Ateikite ir išsirinkite, kuri jums artimiausia.
Bibliotekininkė Reda Janušauskienė
 
 
 
 

 

Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose. Mokiniai atliko gamtamokslinius tiriamuosius darbus VDU Žemės ūkio akademijos laboratorijose. Devintokai antrą kartą apsilankė agrobiotechnologijų laboratorijoje. Pirmo apsilankymo metu mokiniai, susipažinę su pagrindiniais darbo in vitro reikalavimais, pasirinko augalų sėklas, kurias sterilino ir sėjo į paruoštas maitinamąsias terpes aseptinėmis sąlygomis. Šį kartą jau galėjo pamatyti savo darbų rezultatus, kurie sulaukė dėstytojos pagyrų. Chemijos laboratorijose gimnazistai susipažino su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o praktinių užduočių metu gilino mokykloje įgytas žinias.
Mokytoja Milda Mažeikienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis. Mes ir vėl turime laimėtoją respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“. Sveikiname konkurso nugalėtoją 6a klasės mokinę Gustę Mačiulskytę! Mokinė apdovanota konkurso organizatorių ir rėmėjų prizais.
Piešinių konkurse taip pat dalyvavo Dominykas Marazas (11a kl.), konkursui pateikęs net du piešinius.
Pasidžiaukime kalėdiniais mokinių darbais.
Sveikiname ir linkime sėkmės kūryboje!
IT mokytoja Leila Žiemienė
 
 
 
 
 
 

 

Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė - tuo mokiniai įsitikino lietuvių kalbos pamokose, kurios vyko netradicinėse erdvėse. Pasidžiaugę šių metų Kauno eglute, gimnazistai lankėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje. Abiturientai ir 8c klasės mokiniai prieš atostogas susipažino su simbolistiniais dailininko paveikslais (aštuntokai pažiūrėjo ir filmą "Angelų takais"). Vėliau edukacijos vadovė pakvietė mokinius į dirbtuves prisiliesti prie savitos M. K. Čiurlionio technikos ir perprasti meno paslaptis, o mokytojos skatino semtis idėjų rašiniams.
Lietuvių kalbos mokytojos R. Boreikienė, R. Matulaitienė ir G. Kutkienė ir bibliotekininkė R. Janušauskienė