PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA

       President Valdas Adamkus gymnasium

   

Kariuomenės dienai artėjant


      Smagu, kai buvę gimnazijos mokiniai grįžta pasidalyti savo sėkmės istorija. Šiandien 5b, 6a, 11-12 klasių mokiniams apie garbingą ir reikalaujantį didžiulės ištvermės kariūno kelią pasakojo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirto kurso studentas Justas Povilaitis. Galbūt būsimo Lietuvos karininko žodžiai, jau mokyklos suole svajojusio apie šią profesiją, įkvėps mokinius drąsiai siekti savo svajonių. 

   

Mokomės dailyraščio


    Švietimo istorijos muziejuje 5c klasės mokiniai ir jų auklėtoja R. Barkauskienė pateko į tarpukario mokyklą. Pagilino turimas Lietuvos istorijos žinias, susidomėję apžiūrėjo mokymo priemonių ekspoziciją, vadovėlius, noriai sėdo į senelių vaikystę menančius suolus. Teko ir paplušėti - imti plunksnakotį į rankas, merkti į rašalinę ir kruopščiai dailyraščiu vedžioti savo vardus.
Visą darbą vainikavo dailyraščiu pačių pasirašytas pradžios mokyklos baigimo pažymėjimas.
R. Janušauskienės nuotr. 

         6c klasė dalyvauja EKO renginyje "Šiandien neperku - šiandien bendrauju". Naudodami antrines žaliavas vaikai kūrė skirtukus, dovanų dėžutes. Skatinami panaudoti antrines medžiagas mokiniai savo rankomis gamina dovanėles, mokosi bendrauti, dalintis, pagirti draugo darbą.

 

Atostogos skirtos kelionėms


     Tokiai minčiai pritartų tie mokiniai, kurie rudens atostogų metu vyko į kelionę aplankyti kaimyninės Lenkijos. Net 14 valandų trukusi kelionė autobusu iki Krokuvos neatrodė varginanti, nes patirti įspūdžiai atpirko viską.
Pirmiausia apsilankėme Čenstakavoje, kurioje įsikūrusio Pauliečių vienuolyno grožis, Juodosios Madonos ikona nepaliko nė vieno abejingo. Vėliau nuvykę į Krokuvą senamiestį išvaikščiojome nuo garsiųjų Vavelio rūmų iki Šv. Florijono vartų. Beje, dviejų dienų kelionėje įsitikinome, kad žinios praverčia visada, pavyzdžiui, chemiją teko prisiminti Veličkų druskų kasykloje, istorija pravertė lankantis karališkuosiuose Vavelio rūmuose, užsienio kalbų įgūdžiai gelbėjo bendraujant su vietiniais gyventojais ir turistais, tolerancijos pamokos įgijo prasmę vaikštinėjant istoriniame Kazimiero kvartale, kur II pasaulinio karo metais buvo įkurtas žydų getas.
Nuostabi senosios Lenkijos sostinės architektūra, saulėtas oras, įsimenantys pasakojimai, šypsenos - tai ilgai neišblėsiantys turiningų rudens atostogų įspūdžiai.

Eva Rūkštelytė

 

  Palaikykime mūsų sveikuolius ir paspauskime "patinka" atsidarę šią nuorodą
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2724166900968099&id=427621763955969 

      Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje spalio 29 d. vykusioje respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje „JAUNŲJŲ TYRĖJŲ LABORATORIJA“ Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 4a klasės mokiniai Justina Krapauskaitė ir Manvydas Salickas pristatė tiriamąjį darbą „Skonis ir kvapas“. Mokinius konsultavo jų mokytoja Aušra Morozienė. 

   

Iš drugelių gyvenimo...


      Kai medžiai numeta lapus, gamta ruošiasi žiemos poilsiui, smagu nors akimirkai sugrįžti į vasarą. 2a ir 2c klasės mokiniai VDU Botanikos sode mokėsi pažinti Azijos ir Pietų Amerikos drugelius. Analizavo drugelių vystymąsi ir gyvenimo trukmę, stebėjo mitybos procesą. Gamtamokslinių pamokų metu svarbiausius įvykius fiksavo išmaniosiomis technologijomis. Antrokai linki kiekvienam pamatyti tą stebuklingą gyvosios gamtos grožį, kuris mus padaro laimingus.

B. Krapauskienė, A.Šavelskienė

 

         Baigiantis tarptautinio Erasmus+ FOLKLORIKA projekto mobilumui Lenkijoje, paskutinę veiklų dieną partneriai iš šešių šalių stebėjo pamokas, vėliau aptarė panašumus ir skirtumus. Po pamokų buvo organizuotos lipdymo iš molio bei tradicinių virtinių, kuriuos vėljau patys ir ragavo, edukacijos. Pasibaigus šioms veikloms visi vyko į senovinę teutonų ordino pilį.
Savo padėkas už svetingą priėmimą Lenkijoje projekto partneriai išreiškė baigiamajame atsisveikinimo renginyje, kuriame visi gavo dalyvių sertifikatus. 

         Tarptautinio Erasmus+ "Folklorika" projekto išvykai artėjant į pabaigą, lietuvių, kipriečių, ispanų, rumunų, turkų ir lenkų mokiniai ir mokytojai lankėsi senojoje Torūnėje. Gilindamiesi į kultūrinį paveldą, projekto dalyviai mokėsi lieti žvakes, gaminti muilą, kepti tradicinius meduolius, susipažino su ornamentikos meno subtilybėmis, o legendų namuose tapo spektaklio dalyviais.