Gimnazijos logotipas    

PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

Mob. tel. 868396829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt

Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 

Kaune vyksta Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos erdvių modernizavimo darbai

 

 

      Gerbiami tėveliai,

     paaiškėjus naujoms aplinkybėms, keičiamas priimtas sprendimas dėl ugdymo proceso organizavimo nuo lapkričio 9 d.:

  1. Priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 klasių mokiniai numatomi nuo lapkričio 9 d.  ugdyti kasdieniu būdu gimnazijoje (su išimtimis, kurios bus sprendžiamos apie kiekvienos klasės situaciją individualiai arba gavus kitokį sprendimą iš savivaldybės);
  2. 6-12 klasės  nuo lapkričio 9 d bus ugdomos nuotoliniu būdu.
  3. 5 klasės nuotoliniu būdu bus ugdomos nuo lapkričio 10 d. (lapkričio 9 d. penktokai atvyksta į gimnaziją nuo 8.30 val.)

Nuo 2020 m. lapkričio 13 d. keičiamas  sprendimas, kuriuo buvo nustatytas nuotolinis mokymas  Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 1a, 2a ir 2b klasių mokiniams.

Informuojame, kad 1a, 2a ir 2b klasių mokiniams atnaujinamas kasdienis mokymas:

  • 2A klasės mokiniams nuo lapkričio 13 dienos,
  • 2B klasės mokiniams nuo lapkričio 13 dienos,
  • 1A klasės mokiniams  nuo lapkričio 16 dienos.

 Detalesnė informacija pateikiama TAMO dienyne.

 

Saugokime savo ir aplinkinių sveikatą. Būkime sveiki

Pagarbiai

Gimnazijos administracija 

 

Informacija atnaujinta: 2020-11-12

 
      

 


eko tinklo logotipas Lietuvos EKO mokyklų tinklas

 

 

GIMNAZIJOS NAUJIENOS

   

2020 m. rugsėjo mėnesį  gimnazijoje startavo išskirtinės  apimties dvišalis integruotas formaliojo ir neformaliojo ugdymo kalbų tarptautinis projektas „Darni daugiakalbystė“.

 

Džiugu, kad projekte gali dalyvauti ne keletas atrinktų mokinių, o sudaromos galimybės inovatyviai ir moderniai plėtoti užsienio kalbos, kultūrines kompetencijas visiems gimnazijos 5-6 klasėms, t.y. beveik  200 Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokinių.   Tai išskirtinė galimybė mokiniams tobulinti anglų kalbos žinias nestandartinėse situacijose,  pritaikyti išmoktus dalykus, tobulinti mokinių kalbines, komunikacines, socialines kompetencijas.

Kiekvieną mėnesį mokiniai kviečiami priimti naują projekto iššūkį. Džiaugiamės mokinių išradingumu, mokytojos išradingumu, galimybe bendrauti skirtingų šalių bendraamžiams mokiniams.

 

Pristatome keletą šaunių akimirkų iš mokinių veiklų. 

 
  Šiemet mūsų gimnazija skaičiuoja 100-ąjį mokslo metų rudenį.
Šia svarbia proga 5a, 5b 7a, 7b, 7c klasių mokiniai ir jų dailės mokytoja Monika Karzienė siunčia šiltus ir spalvingus linkėjimus gimnazijos bendruomenei. 
  Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai jungiasi prie akcijos #MATAUTAVE. Prieš Patyčias - Šokiu ir daina! 

 

  Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai dalyvauja visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje - Konstitucijos egzaminas 2020. Sėkmės! 
  Priešmokyklinės grupės "BITUTĖS" ugdytiniai mokosi suteikti pirmą pagalbą savo draugui. Mokytoja Diana Liutkevičienė 
 

Užauginkime drugelį

3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Brigita Bartkevičiene rugsėjo-spalio mėnesiais dalyvavo projekte "Užsiaugink drugelį".
Rugsėjo 11 dieną į klasę atkeliavo tropinių drugių vikšrai (lervos), juos maitinome kanų lapais ir auginome skalbinių krepšyje. Po poros savaičių vikšrai ėmė virsti lėliukėmis. Lėliukių nelietėme ir kantriai laukėme, kas bus toliau. Maždaug po 3-4 savaičių lėliukės ėmė virsti drugiais. Tropinius drugius maitinome įvairiais vaisiais.
Mokiniams tropinių drugių metamorfozė labai patiko. Jie drąsiai ėmė į rankas tiek vikšrus, tiek drugius.

 
  Džiuginantys mūsų gimnazijos mokinių pasiekimai ant šokių parketo: jaunųjų šokėjų 7a klasės mokinio Nojaus Kieliaus ir 5b klasės mokinės Austėjos Klinavičiūtės spalio mėn. laimėjimų kraitėje III vieta "Rudens taurėje" ir II vieta "Dzūkijos taurėje". 4c klasės šokėja Austėja Grincevičiūtė taip pat iškovojo garbingą 3 vietą "Dzūkijos taurėje". Šaunuoliai. 

  Išeidami atostogų 9b klasės mokiniai savo jėgas išbandė šratasvydžio sporto klube „Legionas" . Kauno pakraštyje, V forte, turėjome išskirtines galimybes pajusti kovotojo dvasią ir puikiai praleisti laiką čia organizuojamose karinėse kovose. Visi turėjome galimybę užsivilkti kareivišką uniformą ir paimti į rankas tikro ginklo repliką. Šios pratybos ugdo ištvermę, bendradarbiavimo įgūdžius, o galbūt kai kam padės pasirinkti tėvynės gynėjo profesiją. 
    Rudens akcentai mūsų gimnazijos Pradinių klasių korpuse. 
  Rudens atostogas šeštų klasių mokiniai pasitiko išvykoje į Druskininkus. Ar kelionė patiko? Turbūt viską pasako šypsenos veiduose ir pačių šeštokų užfiksuoti auksinio rudens pėdsakai Druskininkų apylinkėse. Kviečiame pasivaikščioti kartu... 
 
"Pradinukų lygos" žaidynės
2a ir 3a klasės mokiniai dalyvauja projekte "1-4 klasių pradinukų lygos žaidynėse”, kurias organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija ir Lietuvos futbolo federacija. Geros nuotaikos ir emocijos garantuotos! 😊 ⚽️ Nuoširdus ačiū mokytojui Modestui Bižiui už aktyvią ilgąją pertrauką ir mokiniams suteiktas žinias bei praktiką.
 
 
Vokiečių kalbos dienos gimnazijoje
Mūsų gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja B. Pukelienė kartu su šios kalbos besimokančiais mokiniais ir jaunaisiais žurnalistais (vadovė R. Matulaitienė) įsijungė į Vokiečių kalbos dienų savaitę, kurią inicijuoja Vilniaus Goethe-Institut. Pagrindinė šių metų Vokiečių kalbos dienų tema yra tvarumas. Mūsų gimnazistai sumanė kurti žalesnę aplinką interjere: sodino kambarinius augalus, vazonėlius dekoravo ekologiškomis priemonėmis, gėlėmis papuošė ne vieną kabinetą. O, be to, mokiniams tai buvo puiki proga pasimokyti augalų pavadinimų vokiškai.
 
 
Vaikus visada traukia paslaptys.
3a klasės mokinukai mielai demonstravo triukus, "fokusus", pasakojo, kaip paprasta juos atlikti.
 
 
Integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir meninės raiškos pamoka
1c ir 1 d klasės (mokyt. G. Banelienė ir V. Kaušienė)
Dėl suprantamų priežasčių šįmet ribojamos mokinių bendravimo galimybės mokykloje: per pertraukas vaikai negali koridoriuje susitikti su gretimos klasės mokiniais, negali geriau pažinti tų, kurie mokosi šalia už sienos. Mokiniai smalsauja, kokie yra jų kaimynai, nuolat girdimi ir matomi per atstumą. Gerai žinoma, kad kelis skirtingus pasaulius labiausiai suartina tas pats pomėgis – o mūsų 1 c ir 1 d klasės mokiniams labai patinka gerasis pabaisa Grufas ir jo istorijos. Laikydamiesi saugumo reikalavimų, nusprendėme nustebinti kaimynus pasikviesdami juos į savo parengtą spektaklį. Vaikų pamėgta „Grufo“ istorija persikėlė į teatro sceną, aktoriais, dekoracijų kūrėjais, bilietų kūrėjais ir tikrintojais tapo patys pirmokai. Ruošdamiesi, stebėdami vaidinimą mokėmės atidaus klausymosi, stiprinome bendradarbiavimo įgūdžius, rudens takais keliaudami su pabaisa Grufu prisiminėme, kokius medžius pažįstame, išgirdome Grufo prašymą tausoti, saugoti ir mylėti gamtą. Iškeliaudami atostogų visiems linkime smagių, įdomių pasivaikščiojimų rudens takais.
1 c ir 1 d klasių pirmokai ir jų mokytojos G. Banelienė ir V. Kaušienė
 
 
Spalio 20 d. 7a ir 7b klasių mokiniai mokėsi kitaip.
Pamokas pradėjo Užutrakio dvare, susipažino su dvarą įkūrusios grafų Tiškevičių šeimos istorija, jų buitimi ir verslais. Vėliau edukaciją mokiniai pratęsė "Alpakų ūkyje". Čia jie sužinojo alpakų atsiradimo Lietuvoje istoriją ir susipažino su šių gyvūnų nauda žmonėms.
Visi džiaugėmės netradicinėmis pamokomis, gražiu oru ir gera nuotaika.
 
 
Priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio ugdymo klasėse mokiniai rytą prieš pirmąsias pamokas pradeda mankšta pagal programėlę “Morning exercises for kids”, o pertraukų metu mankštinasi lauko erdvėse. Esant prastam orui, klasėse mes pasitelkiame šiek tiek fantazijos bei noro ir užsiimame jogos bei dėmesingumo praktikomis. Tai tampa puikiu nauju užsiėmimu klasėje. Vaikai mokomi reguliaraus fizinio lavinimo, kuris yra įtraukiantis ir suteikia mokiniams teigiamos patirties.
Likti sveikiems ir aktyviems linki mokytojai Greta Balandytė, Modestas Bižys, psichologė Eglė Totoraitienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Simona Smilgevičiūtė.
 
 
Integruota kūno kultūros ir oro jogos pamoka
Pamokos metu vaikai atliko smagią mankštą su specialiomis juostomis, lavino koncentraciją, gerino laikyseną, savijautą ir nuotaiką. Vaikai atliko apšilimą visoms raumenų grupėms, mokėsi kvėpavimo pratimų, jogos pozicijų bei teisingo atsipalaidavimo.
Pamoką organizavo mokytoja Birutė Krapauskienė ir oro jogos mokytoja Greta Balandytė.
 
 
Startavo prevencijos programa “Obuolio draugai”, į kurią įsijungė gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Programa padės ugdyti vaikų socialinius gebėjimus: įveikti kasdienius sunkumus, išspręsti kylančius konfliktus, įsitraukti į aktyvias veiklas ir kūrybinius procesus. Be asmeninės atsakomybės ugdymo, vaikai mokysis prašyti pagalbos, ieškoti paramos tada, kai savo jėgomis sunkumų įveikti nepavyksta.
Mokytoja Greta Balandytė.
 
  Jaunieji aviamodelių kūrėjai džiaugiasi lankydami mokytojo Arvydo Gaižučio vadovaujamą būrelį. Čia mokiniai įgyja bendrųjų žinių apie aviaciją, aviamodelių konstravimą, gamina laisvojo skridimo, aviamodelius ir su savo darbais sėkmingai dalyvauja varžybose.