Ar mokytis gali būti smagu? „Taip!“. Taip būtų atsakęs kiekvienas Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokinys gruodžio 1 d. dalyvavęs mokyklos organizuotoje projektinėje dienoje „Mokiniai -  jaunieji tyrėjai“.
Planetariumas mokykloje? Tradicinėje ugdymo įstaigoje toks klausimas atrodytų keistas, tačiau šiandien mes atsakome: „Kodėl gi ne?!“ Projekte dalyvavę mokytojai džiaugėsi, kad kone didžiausią įspūdį mokiniams paliko mokyklos sporto salėje įkurtas mobilusis planetariumas, kuriame mokiniai patys galėjo pasidalinti savo žiniomis apie visatos sukūrimą, sudalyvauti diskusijoje ir pajusti mokymosi malonumą. Maža to, naudodamiesi specialiais projektoriais mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti žvaigždes ir planetas iš arčiau.
Mokydamiesi kitaip mokiniai čia pat, mokykloje, atliko eksperimentinius tyrimus, vykdė praktines laboratorines veiklas, patys išbandė savo gebėjimus išmėgindami greitaveikę filmavimo kamerą, sekundžių tikslumu sulėtintai atkuriančią nufilmuotus bandymus, dalyvavo intriguojančioje paskaitoje apie biomechaniką ir judesių registravimo sistemą. Projekto partneriai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto doktorantai mokykloje pristatė 3D filmą I, human, privertusį susimąstyti apie naujausius medicinos pasiekimus.
Mokytis gali būti įdomu. Štai kodėl projektų, skatinančių mokinius ateityje tapti jaunaisiais tyrėjais, stiprinti susidomėjimą moksline, aplinkosaugine veikla mokykloje planuojama organizuoti ir daugiau. Gausiai dalyvaudami projekte, kitokia mokykla džiaugėsi ne tik jaunesniųjų klasių mokiniai, bet ir mokyklos abiturientai, pajutę, kad mokymasis gali būti ne tik įdomus, įtraukiantis, bet ir skatinantis ekologinius įgūdžius, padedantis prisidėti prie aplinkosaugos.
Džiugu, kad mokytis kitaip, atrasti, išbandyti ir eksperimentuoti įsijungė visa mokyklos bendruomenė -  juk taip kuriame ateities mokyklą šiandien!