PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Telefonas: (8 37) 420400 El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 Saulėtą, pripildytą bundančios gamtos grožio kovo 19 dieną VDU Kauno botanikos sodo administracija kartu su Kauno šv. Pranciškaus mokyklos bendruomene organizavo Žemės dienos šventę. Mokykla įsikūrusi šalia VDU Botanikos sodo džiaugiasi edukaciniais partneriais, kurių aplinkose mokiniai turi galimybę atlikti tiriamąją veiklą, susipažinti su gyvosios gamtos įvairove, dalyvauti netradicinėse pamokose, tvarkyti ir prižiūrėti aplinką, kartu švęsti ir saugoti Žemę.

Palaikydami prof. T.Ivanausko iniciatyvą, pradėtą 1922 metais, mokiniai ir jų šeimos nariai įsitraukė į gražią bendrą mokyklos ekologinę - gamtamokslinę veiklą gamindami inkilėlius.

Laukdami sugrįžtančių sparnuočių, visuomet keliame inkilus. Žodis „inkilas“ daugeliui asocijuojasi su standartine keturkampe dėžute iš lentų. Tačiau tai apima kur kas platesnę sąvoką. Tai – žmogaus šiluma, rūpestis, atjauta, sudėta į standartinės dėžutės ir sudėtingesnių konstrukcijų bei formų gaminius, pasitinkant sparnuočius.

Šventės pradžioje dalyviai klausėsi paskaitos ekologine – gamtamoksline tema, kurią skaitė Žuvinto biosferos rezervato direkcijos vadovas Arūnas Pranaitis ir Vištyčio regiono parko atstovas, ekologas Vaidas Leonavičius. Visus džiugino gyvūnų globėjų asociacijos savanorė Eglė Mulevičiūtė kartu su savo globotiniu. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, kreidelėmis spalvino botanikos sodo takelius. Už smagią veiklą buvo apdovanoti prizais ir padėkos raštais.

Šventę vainikavo inkilų kėlimas VDU Kauno botanikos sodo parke. Taip mokiniai parodė nuoširdų dėmesį savo mažiesiems draugams.

Renginio akimirkos:

IMG 8340

IMG 8357

IMG 8402

IMG 8430

IMG 8467

IMG 8503

IMG 8523

IMG 8529

IMG 8548

IMG 8559

IMG 8464