PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Tel: (8 37) 420400   Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 

Konkurso tikslas – padėti įvairių negalių kamuojamiems vaikams atskleisti savo meninius gebėjimus, pabendrauti su kitais panašaus likimo bendraamžiais. Jau ketvirtus metus šią šventę rengia mūsų mokykla – puikia dalyvių nuotaika rūpinasi pradinių klasių mokytojos ir vaiko pagalbos specialistai, savanoriauja vyresniųjų klasių mokiniai.  Savanorių pagalba pravertė, kadangi šįmet renginyje dalyvavo ne tik Kauno miesto specialiųjų mokyklų mokiniai, bet ir ugdytiniai iš Simno, Kazlų Rūdos specialiųjų mokyklų, atvyko mokinių net  iš Telšių jaunimo su negalia ugdymo centro.

Botanikos sode įrengtoje scenoje net kelias valandas skambėjo mokinių nuoširdžiai deklamuojamos ar skaitomos eilės, liejosi muzika, linksmai šoko konkurso dalyviai. Dailę mėgstantys vaikai savo gabumus atskleidė tapydami bei lipdydami molio dirbinius Meno dirbtuvėse. Gal ir pagailėjo likimas šventės dalyviams sveikatos, bet visiems, stebintiems, kaip šie vaikai kuria, kaip stengiasi, kaip jie betarpiškai bendrauja, buvo šilta ir gera.

 Ir mokyklos direktorė Rita Rasikienė, ir VDU Botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė, ir Aleksoto seniūnė Lukrecija Navickienė sveikinimo kalbose pabrėžė tokio renginio svarbą, prasmingumą, pasidžiaugė, kad tai gražus būdas ugdyti tolerantiškam visuomenės požiūriui į specialiųjų poreikių žmonių natūralų norą įsilieti į visavertį gyvenimą, mums tereikia tik tai priimti atvira širdimi. Taigi renginio metu mokiniai ne tik turėjo galimybę pasidalyti ir pradžiuginti visus savo meniniais gebėjimais, bet apžiūrėjo Botanikos sodą, grožėjosi nuostabiais tulpių, narcizų gėlynais. Mokiniai pabendravo su renginio partneriais policininkais, kurie įtaigiai pristatė savo darbe naudojamas priemones.

Šventę vainikavo ne tik padėkos, dovanėlės, bet ir  vaišės – visi ragavo gardžios kareiviškos košės. Nuotaikos nesugadino net šaltas lietus, renginį visi paliko puikiai nusiteikę.

 

                                                                                                                                                                             Renginio savanorė Simona Čujanaitė

 

 

2

 

3

4

5

6