PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

Pirmosios Lietuvoje ekologinės krypties gimnazijos atidarymas

      Žalios gamtos apsuptyje šalia VDU Kauno Botanikos sodo ir Moksleivių aplinkotyros centro įsikūrusi Kauno šv. Pranciškaus gimnazija. Nuo 2015 m. rugsėjo 1-osios mūsų ugdymo įstaiga – pirmoji Lietuvoje gavusi oficialų ekologijos ir aplinkos technologijų krypties statusą.
         2015 m. rugsėjo 1 d. vyko gimnazijos atidarymo šventė! Renginio vedėjas – mokslininkas, žymusis mažųjų televizijos žiūrovų personažas Gustavas. Žymusis atradėjas džiūgavo turėjęs galimybę dalyvauti šiame įspūdingame atidaryme. Šventės dalyvius akrobatiniu skrydžiu lėktuvu džiugino S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo pilotai, o gimnazijos languose inprovizuotame vaidinime suposi spalvoti skėčiai ir gėlių žiedai.
      Nuoširdžius palinkėjimus sakė LR Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, Seimo narys Rytas Kupčinskas, UPC direktorius Giedrius Vaidelis, Vilkaviškio vyskupo generalvikaras mons. Gintautas Kuliešius, Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas bei Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė, ASU doc. mokslų dr. Algirdas Gavenauskas ir Anželika Dautartė, VDU Kauno Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis. 
Šventės pabaigoje gimnazijos direktorė Rita Rasikienė ir LR Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas perkirpo simbolinę gimnazijos atidarymo juostą ir pakvietė abiturientus, laikančius pirmokus už rankų, peržengti naujosios ugdymo įstaigos slenkstį. Daug džiaugsmo ir gerų emocijų suteikė spalvoti konfeti.

Gera nuotaika ir aplinkosauginė veikla

         Gimnazijoje jau nuo pradinių klasių vykdomas nuoseklus sveikatinimo ir ekologinis ugdymas. Renovuoti kabinetai, jaukūs žalieji kampeliai, šiuolaikinis futbolo stadionas, maloni psichologinė atmosfera padeda mokiniams gerai jaustis ir pamokų, ir pertraukų metu. Į netradicines sveikatinimo, aplinkosaugines veiklas ir projektus įtraukiama visa mokyklos bendruomenė. Džiugina aktyvus dalyvavimas respublikiniame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam!“. Puikūs įspūdžiai ir mūsų mokyklos bendruomenės nariams, ir svečiams lieka po kasmetinio renginio „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“, pasaulinė Žemės diena, „Šokanti mokykla“, „Nuo sėklos iki arbatos puodelio“, ekologiniai dviračių žygiai. Pasikeitusia ir išgražėjusia gimnazija pasidžiaugti užsuka šios gimnazijos ugdytiniai, garsūs sportininkai Edgaras Ulanovas, Egidijus Kavaliauskas bei Linas Kleiza.

Mūsų gimnazistai – kūrėjai, atradėjai ir gamtos bičiuliai!

        Gimnazijos filosofija – Žemės ir mūsų vaikų ateitį kuriame kartu! Šiandienos ateities gimnazija, tai ugdymo įstaiga, kurioje kiekvienas jaunas žmogus kurdamas darnų santykį su aplinka gali atrasti save. Kauno šv. Pranciškaus gimnazija – toji ugdymo įstaiga, kurioje mokytis gali būti ne tik naudinga, bet smagu ir įdomu. Tinkamai parinktas kokybiškas ugdymas kloja sėkmingo mokymosi ir gyvenimo pamatus. 
       Gimnazija bendradarbiauja su Aleksandro Stulginskio universitetu, Kauno Moksleivių aplinkotyros centru, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno Botanikos sodu. Bendradarbiavimas su partneriais suteikia galimybę jų edukacinėse aplinkose organizuoti kokybiškas gamtos mokslų pamokas ir projektinę veiklą, supažindinti mokinius su inovatyviais mokslininkų pasiekimais aplinkosaugos srityje, ugdyti būsimuosius kūrėjus, atradėjus bei ekologiškos aplinkos puoselėtojus.

ŽEMĖS IR MŪSŲ VAIKŲ ATEITĮ KURIAME KARTU!

Sėkmingų ir kūrybingų mokslo 2015-2016 m. m.!

 

IMG 67521

IMG 67971

IMG 68201

IMG 68281

IMG 68661

IMG 68851

IMG 6803

img