Meilė savo kraštui, jo istorijai ir gamtai nedalomai  siejama su savo krašto pažinimu. Patys mažiausieji ieškojo rudens ženklų gamtoje, mokėsi atpažinti augalus. Didesnieji atsakymus apie gamtą  atrado VDU Kauno botanikos sode,  miške, projektinių veiklų metu  klasėje. Antrokai iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje prisiminė pagrindinius Lietuvos valstybės simbolius, diskutavo  apie tokias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“. Pirmokai savo krašto istorijos pamokas pradėjo  Lietuvos aviacijos muziejuje, išmėgino jėgas pilotuojant virtualų orlaivį, išbandė virtualių skrydžių programą. Projektinė diena vaikams suteikė daug džiaugsmingų akimirkų bei supratimą apie gimtojo krašto grožį, jo istorijos gylį.