PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 

Ar žinojote, kad vokiečių kalba – viena svarbiausių verslo kalbų Europos Sąjungoje? O gal girdėjote, kad studijos Vokietijoje nemokamos arba kad daugiausia turistų sulaukiame būtent iš Vokietijos? Spalio 20 d. pirmą kartą Lietuvoje vyksta Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ renginiai.

„Pirmą kartą šalyje rengiama iniciatyva „Ö kaip vokiškai?“ sutelkė visą Lietuvą. Didelė vokiečių kalbai ir kultūrai skirtų renginių įvairovė rodo, kad Lietuvos žmonės domisi Vokietija. Paskleisdami žinią apie vokiečių kalbos naudą, norime paskatinti lietuvius mokytis vokiečių kalbos ir atrasti naujų studijų, profesinės karjeros ir verslo galimybių“, – sakė Rasa Darbutaitė, Vokiečių kalbos dienų koordinatorė.

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija taip pat prisijungė prie vokiečių kalbos dienos renginių. Spalio 20 d. gimnazijos koridoriuose skambėjo populiari vokiška muzika, pirmojo aukšto foje puošė vokiška atributika ir šaunus plakatas, į svečius pas 5-7 klasių mokinius keliavo vokiečių kalbos ambasadoriai mūsų gimnazijoje – 7ab klasių mokinių komanda – ir pravedė smagią viktoriną apie Vokietiją ir vokiečių kalbą. Džiugu, kad renginys visus subūrė bendrai veiklai, į kurią įsitraukė ir gimnazijos mokinių taryba, “Jaunųjų žurnalistų” būrelis, dalykų mokytojai.


Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). 


Tikimės, kad Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ taps tradiciniu kasmetiniu renginiu, per kurį visa Lietuva prabils vokiškai!