PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Telefonas: (8 37) 420400 El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 


 
 

Nuotaikingas Kalėdų miestelis


        Pasitikti artėjančių švenčių ir užsikrėsti kalėdine nuotaika Prezidento Valdo Adamkaus bendruomenę gruodžio 18-19 dienomis kvietė įsikūręs Kalėdų miestelis. Visi norintys galėjo pasivaišinti kvapnia arbata ir jaukiai pabendrauti su savo draugais. Mokiniai kūrė atvirukus ir sveikinimus siuntė „Kalėdiniu paštu“. Be to, buvo pasiūlyta pasigaminti žaisliukus eglutei puošti bei kurti lipdinius iš druskos tešlos. Užsikrėtus džiaugsminga nuotaika laukti artėjančių švenčių kur kas smagiau. Linkime jaukių ir džiugių artėjančių švenčių!
Simona Lenickienė 

         Projektinę dieną "Eko Kalėdos" 6c klasė praleido įsimintinai. Mokiniai vyko į Anykščius, į Arklio muziejų, ir dalyvavo edukacijoje "Prie balto Kūčių stalo". Įdomu buvo sužinoti senovės krikščionių ir iš pagonybės laikų išsaugotus papročius ir jų simbolinę prasmę. Kelionės metu netrūko aktyvių pramogų lauke: pasigrožėjome Anykščių peizažu vaikščiodami medžių lajų taku ir smagiai rogutėmis leidomės žemyn nuo Kalitos kalno. Daug sužinoję laimingi grįžome į namus. 

    1A klasės mokiniai, domėjosi, kiek kainuoja namų šiluma ir pristatinė atliktus tyrimus. Mokytoja Greta Balandytė 

    Šaunieji 4d klasės mokiniai ir mokytoja Zita Jankauskienė padovanojo gimnazijos bibliotekai puikių knygų. Ačiū! 

         Džiaugiamės, kad pasitikdami šv. Kalėdas Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje turėjome gražią progą pasveikinti Jo Ekscelenciją Valdą Adamkų. Šilto susitikimo metu Prezidentas perdavė kuo nuoširdžiausius linkėjimus mūsų gimnazijos bendruomenei. 

    Artėjančios Kalėdos visus ragina apsidairyti ir pastebėti tuos, kuriems reikalingas dėmesys, šiltas ir nuoširdus žodis.
2a klasės mokiniai ėmėsi kilnios misijos – aplankyti senolius, kurie leidžia dienas slaugos namuose „Senjorų vila”. Antrokai parodė spektaklį ,,Kalėdinė istorija‘‘, klausėsi senelių pasakojimų apie tai, kaip anksčiau buvo švenčiamos šv. Kalėdos. Jeigu kiekvienas atliktume bent po mažą nuoširdų darbelį, pasaulis taptų gražesnis ir geresnis. 

   

AR UŽUODEI BIČIŲ VAŠKO KVAPĄ?


Taip, tikrai bičių vašku kvepėjo mokykla, kai 1A klasės vaikučiai liejo bičių vaško žvakes. Be to, jie žvakes suko iš bičių vaško vaškuolių. Mokytoja Greta Balandytė. 

     Sveikiname 4b klasės mokinį Arminą Šnaider Bendruomenių Talentų konkurse laimėjus ŠIUOLAIKIŠKIAUSIO TALENTO DIPLOMĄ.

          Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis dalyvauja respublikiniame kalėdinių sveikinimų konkurse "Pasveikinkim vieni kitus". Mokiniai pagamino kalėdinį atviruką ir užrašė sveikinimą anglų kalba. Čia matote atrinktus vaikų sveikinimus, kurie išsiųsti į respublikinį konkursą. Kiti vaikų sveikinimai puošia IV aukštą, kviečiame pasigrožėti. 

    Gruodžio 16d., mokiniai, dalyvavę kompiuteriniame "Monopolio" turnyre, buvo apdovanoti žaidimais "MONOPOLIS". 

         Bitučių grupės vaikučiai toliau aktyviai ruošiasi šventėms. Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje gamino Kalėdinius žaisliukus. Pačių vaikučių pagaminti žaisliukai papuoš jų jaukius namus. Smagiai ir prasmingai praleistas laikas, ne tik įkvėpė šventinės nuotaikos, bet ir dar labiau priartino prie didžiųjų švenčių slenksčio 

   

Vokiškai apie kalėdinį laikotarpį


Šiandien vokiečių kalbos mokytojos Birutės Pukelienės kvietimu gimnazijoje lankėsi dvi savanorės iš Vokietijos Pauline ir Farah. Jos į Lietuvą atvyko rugsėjį, bus iki vasario mėn. Merginos gyvena Heidelbergo mieste. Šiandien jos smagiai bendravo, dainavo, sprendė kryžiažodžius su vokiečių kalbos besimokančiais mokiniais, pasakojo jiems apie Vokietijos tradicijas švenčiant šv. Kalėdas.

Melanijos Varkalaitės nuotr.

 

         Gruodžio šeštoji Smalsiukams pakvipo tikrų tikriausiomis Kalėdomis. Susidraugavome su Kitokia Lape ir Nykštuku, kurie mus pasitiko su puikia nuotaika ir žaidimais.Trumpam net patys pavirtome nykštukais ir išmokome pagaminti klasės eglutei žaisliukus. Po žaidimų, dainelių ir dirbtuvėlių mūsų laukė karšta arbata ir bandelės. Nors sniego už lango dar nėra, bet išvykome įkvėpti žemiškos šventinės nuotaikos 🌲☺️ 

   

Priešmokyklinukų „Bitučių“ grupėje vyko pamoka „Pažintis su arbatomis, kurios mus gydo“


      Susipažinome su pagrindinėmis vaistažolėmis, jų savybėmis ir nauda žmogaus organizmui, mokėmės atpažinti čiobrelių, liepžiedžių, aviečių, kmynų, mėtų kvapus ir galiausiai surengėme arbatų degustaciją.
Buvo šauni patirtis
Mokytoja Diana Liutkevičienė 

    POPIETĖ EBRU STUDIJOJE
1A klasė 

    Penktadienį 5-6 klasių mokiniai apsilankė "Kvapų vaistinėje". Ši įtraukianti edukacija mokiniams suteikė progą pasimėgauti gardžiais kvapais, pabandyti keletą atpažinti. O didžiausias smagumas - galimybė patiems susikurti namų kvapą.

   

Adventas


       Kiekvienais metais, likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Šv. Kalėdų, prasideda Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kai tikintieji laukia Jėzaus gimimo ir tam ruošiasi. Laukiame ir mes, pradinio ugdymo mokiniai, susikaupimo laikotarpiu į šventinį pasiruošimą įtraukdami tėvelius savanorius. Kvepiančios eglės šakelės, rankų darbo žaisliukai, maišelius pripildantys geri darbeliai ir šylančios mažos širdelės, kai už lango šąla.
Skatiname pradinukus, atlikus gerą darbelį, jį užrašyti ir įdėti į maišelį, o prieš šventes ragaujant imbierinių sausainukų aptarti gerus darbelius. Na, o iki tol pildome visi kartu laiškų dėžutę. Kviečiame visus vaikučius, priešmokyklinukus ir pradinukus, piešti, užrašyti gerą, gražų žodį, palinkėjimą savo ar kitoje klasėje besimokančiam draugui. Skleiskime šilumą, būkime geri tiek sau, tiek kitiems.
1A klasės mokytoja Greta Balandytė
 

    "Į ateitį žvelgiantys kūrėjai" -
tokiu garbingu diplomu įvertinta mūsų gimnazijos MMB "ECBooks" (vadovė J. Čėsnienė), kuri gruodžio 7 d. dalyvavo Vilniaus rotušėje jaunųjų bendrovių renginyje "Kalėdinė eXpo". Tarp 70 renginyje dalyvavusių jaunųjų verslininkų mūsų atstovai buvo pastebėti ir įvertinti bei sulaukė pakvietimo dalykinių pusryčių su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi. 

           Paskutinė mobilumo diena Rumunijoje buvo skirta įspūdingosios gotikinio stiliaus Juodosios bažnyčios ir XVII a. Sambata vienuolyno lankymui.
Mokytojai ir mokiniai iš šešių projekto šalių - Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Kipro ir Turkijos - buvo sužavėti istoriniais Transilvanijos regiono paminklais. Jie magiški! Diena buvo vainikuota paskutiniuoju bendru susitikimu, kuriame projekto dalyviai turėjo galimybę pasidalinti visais mobilumo įspūdžiais bei dar kartą pajusti neįtikėtiną Rumunijos žmonių svetingumą ir draugiškumą. "FOLKLORIKA" projekto susitikimas baigėsi linksmu atsisveikinimo vakaru. 

   

PIRMOKŲ KLASĖJE – NEĮPRASTAS VIRUSAS


       1A klasėje siautėja „Gerasis skaitymo virusas“. Nori „užsikrėst“ ir tu? Kviečiame į svečius! Mokiniai kiekvieną savaitę pristato perskaitytas ir iliustruotas knygeles. Kiekvieno mėnesio paskutinį savaitgalį motyvuojame vaikučius. Šis savaitgalis prabėgo Kauno lėlių teatre, kai vaikai ir tėveliai su klasės mokytoja rinkosi į spektaklį „Kai tamsa tapo geriausiu draugu“.
Perskaityti grožiniai kūrinėliai teikia vaikams minčių, skatina kalbėti, dalytis mintimis, ugdo kūrybiškumą bei norą veikti. Skaitykime ir skatinkime tai daryti savo vaikus.
Dalinamės kartu smagiai praleistomis akimirkomis.
Mokytoja Greta Balandytė. 

   

Deimančiukų beieškant


      Šiemet minimas garsaus rašytojo, publicisto, kunigo, nepaprastai šviesios asmenybės J. Tumo - Vaižganto 150 metų jubiliejus. Šią datą gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos kvietė prisiminti 5-8 klasių mokinių bei svečių iš Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos komandas. Mokiniai prisiminė rašytojo kūrinių ištraukas, "pabraidė" po Vaižganto pievą, keliavo knygnešių globėjo keliais, demonstravo išminties "diemančiukus". J. Tumas-Vaižgantas rašė: "Ieškojau laimės kitiems, o tapau laimingas pats." Linkime įsiklausyti į šviesuolio žodžius: padėkime artimam, ieškokime dvasios deimančiukų - tai kelias ir į mūsų laimę. 

   

Sibiu miestas, Rumunija, 2019-12-04


      Darbas, darbas, darbas - taip prasidėjo dar vienas tarptautinio Erasmus+ projekto mobilumo rytas Sibiu mieste, Rumunijoje. Mokytojai ir mokiniai iš šešių projekto šalių - Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Kipro ir Turkijos - lankėsi Sibiu miesto Constantin Noica mokykloje, kur turėjo galimybę pademonstruoti savo kūrybiškumą. Pasitelkus dažus, popierių ir žirkles medinis šaukštas virto tautiniais rūbais aprengta lėle. Kiekvienos šalies kūriniai buvo fantastiški! Džiugių emocijų komandoms paliko užduotis iš panaudotų žaliavų kuriant realaus dydžio tautinį kostiumą. Tai buvo linksma patirtis! 


 
       Trečiąją Erasmus+ projekto "Folklorika" mobilumo dieną, kuri buvo nubaltinta sniego, organizatoriai projekto dalyvius supažindino su Rumunijos kalnų grožiu. Mokytojai ir mokiniai iš Lenkijos, Kipro, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos lankėsi Jina kaimelyje, kuris įsikūręs Karpatų kalnų viršūnėje, 1000 m virš jūros lygio. Projekto dalyviai lankėsi vietos mokykloje, liaudies muziejuje ir buvo sužavėti vietinių gyventojų vaišingumu bei draugiškumu. Mokiniai turėjo galimybę kartu paslidinėti, apsikeisti patirtimis ir svarbiausia - bendraudami tobulinti anglų kalbą.


 
 

Artėjančių švenčių nuotaikos 5b klasėje


      Meduoliais pakvipo antradienio rytas 5b klasėje per technologijų pamokas. Neringos Samuolytės mama prikepė gardžių meduolių ir pamokė vaikus dekoravimo pradmenų. Vakare tėveliai ir vaikai dalyvavo kalėdinių papuošimų dirbtuvėlėse. Vakarotojus su vėlimo technikos paslaptimis supažindino dailės mokytoja Kristina Alesienė. Prasmingos veiklos visada teikia bendravimo džiaugsmą. Dėkojame padedantiems kurti šventinę nuotaiką.

         Tarptautinio Erasmus+ "Folklorika" projekto dalyvių mobilumo metu mokiniai ir mokytojai lankėsi vienoje Rumunijos mokykloje, susipažino su mokymo sistema, lankėsi pamokose. Mokiniai supažindino projekto dalyvius su Rumunijos tautiniais kostiumais, pristatė liaudies dainas ir šokius. Visi dalyviai turėjo progą pasimokyti Rumunijos tautinių šokių ir patirti bendrą kultūrinę dvasią.