Erasmus+ KA2 projektas „Back To The Wild: Non-Traditional Educational Methods in Primary Education“

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, bendradarbiaudama su Vytauto Didžioji universitetu, Latvijos, Suomijos ir Lietuvos partneriais, nuo 2021-11-01 įgyvendina tarptautinį Erasmus + projektą „Back To The Wild“.

Projekto tikslas: stiprinti ryšį tarp vaikų ir laukinės gamtos, integruojant netradicinius metodus, pagrįstus mokymosi lauke ir pedagogikos principais. Tai padės ugdyti ekologinį mąstymą, apimantį ne tik supratimą apie perdirbimą ar atsakingą vartojimą, bet ir visuotinį ekosistemos vaizdą, praturtins tikrąją švietimo įvairovę, skatins vaikus tyrinėti ir pažinti savo apylinkes.

Projekto uždaviniai:

1. Stiprinti vaikų ryšį su laukine gamta ir ugdyti visuotinį ekologinį mąstymą, emocinį intelektą.
  2. Stiprinti empatiją ir socialinius įgūdžius, taikant lauko pedagogikos ir patyriminio mokymosi principus.
  3. Parengti metodinę medžiagą pedagogams, kurioje pateikti metodai ir priemonės akcentuotų faunos ir floros svarbą mūsų ekosistemoje, padėtų ugdyti visuotinį ekologinį mąstymą.
  4. Parengti lauko pedagogikos pamokų planus.
  5. Sukurti interaktyvų, virtualų gamtos sąsiuvinį kaip edukacinę priemonę, kurioje būtų specialios užduotys su instrukcijomis ir informacija mokiniams.

Projekto partneriai:

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija (Lietuva)

Rigas Lietuviesu vidsskola (Latvija)

Kemeru nacionala parka fonds (Latvija)

Learning In Nature Ltd (Suomija)

Projekto organizatoriai:

Vytauto Didžiojo Universitetas (Lietuva)

Projekto trukmė: 2021-11-01 – 2023-12-01

Gimnazijos Naujienos
Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė

Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų. Lentynose daug naujų knygų - ir lietuvių autorių, ir užsienio. Kiekvienam pagal norą! Ateikite ir išsirinkite, kuri jums artimiausia.
Bibliotekininkė Reda Janušauskienė

Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose. Mokiniai atliko gamtamokslinius tiriamuosius darbus VDU Žemės ūkio akademijos laboratorijose. Devintokai antrą kartą apsilankė agrobiotechnologijų laboratorijoje. Pirmo apsilankymo metu mokiniai, susipažinę su pagrindiniais darbo in vitro reikalavimais, pasirinko augalų sėklas, kurias sterilino ir sėjo į paruoštas maitinamąsias terpes aseptinėmis sąlygomis. Šį kartą jau galėjo pamatyti savo darbų rezultatus, kurie sulaukė dėstytojos pagyrų. Chemijos laboratorijose gimnazistai susipažino su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o praktinių užduočių metu gilino mokykloje įgytas žinias.
Mokytoja Milda Mažeikienė

Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis. Mes ir vėl turime laimėtoją respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“. Sveikiname konkurso nugalėtoją 6a klasės mokinę Gustę Mačiulskytę! Mokinė apdovanota konkurso organizatorių ir rėmėjų prizais.
Piešinių konkurse taip pat dalyvavo Dominykas Marazas (11a kl.), konkursui pateikęs net du piešinius.
Pasidžiaukime kalėdiniais mokinių darbais.
Sveikiname ir linkime sėkmės kūryboje!
IT mokytoja Leila Žiemienė

Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė - tuo mokiniai įsitikino lietuvių kalbos pamokose, kurios vyko netradicinėse erdvėse. Pasidžiaugę šių metų Kauno eglute, gimnazistai lankėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje. Abiturientai ir 8c klasės mokiniai prieš atostogas susipažino su simbolistiniais dailininko paveikslais (aštuntokai pažiūrėjo ir filmą "Angelų takais"). Vėliau edukacijos vadovė pakvietė mokinius į dirbtuves prisiliesti prie savitos M. K. Čiurlionio technikos ir perprasti meno paslaptis, o mokytojos skatino semtis idėjų rašiniams.
Lietuvių kalbos mokytojos R. Boreikienė, R. Matulaitienė ir G. Kutkienė ir bibliotekininkė R. Janušauskienė