FightClimateChange!- startuoja dar vienas
KA210 Erasmus+ projektas

Šitie mokslo metai mūsų gimnazijai kaip niekad anksčiau gausūs tarptautinių projektų. Smagu, kad ne tik mes renkamės būsimus projektų partnerius, bet ir į mus kreipiasi ugdymo įstaigos, kviečiančios mus bendradarbiauti, dalintis savo gerąja patirtimi bei įgytomis žiniomis.
Taigi, visai neseniai startavo dar vienas tarptautinis Erasmus+ projektas „FightClimateChange“ drauge su dviem nevyriausybinėm organizacijom (UNO ir BASE) iš Ispanijos ir Italijos. Projektas prasidėjo 2022 m., yra  finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis bei tęsis iki kitų metų t.y. 2023 m. lapkričio 1 d. Projekto tikslai glaudžiai susiję su klimato kaita žemėje ir jos padariniais mūsų planetai, tvarumo sąmoningumo didinimu, naujų metodų/ mokymo būdų kūrimu ir jų pritaikymu pamokose, mokinių kritinio mąstymo tobulinimu, harmonijos su gamta stiprinimu.
Projekte dalyvaus mokytojai ir mokiniai. Visos užduotys, projektinės veiklos, patyriminės veiklos bus susiję su 5-iomis potemėmis: įtraukiosios veiklos lauke, sveikas gyvenimo būdas (siekiant sumažinti mėsos kiekį mitybos racione), vandens saugojimas, žalioji energija ir tvarus plastiko panaudojimas.
Mokytojai mėgins atrasti ir taikyti savo pamokose inovatyvius mokymo būdus, įtraukias mokymo formas, kurios būtų ne tik įdomios mokiniams, bet ir naudingos. Tuo tarpu mokiniai atlikinės jiems skirtas užduotis, išmėgins naujas veiklas ir turės pateikti grįžtamąjį ryšį įvertindami naujus mokymo/osi metodus, bei patys save įsivertindami.
Belieka palinkėti visiems didelės sėkmės, kūrybiškumo, naujų idėjų ir žinoma, puikių rezultatų.

Gimnazijos Naujienos
Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė

Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų. Lentynose daug naujų knygų - ir lietuvių autorių, ir užsienio. Kiekvienam pagal norą! Ateikite ir išsirinkite, kuri jums artimiausia.
Bibliotekininkė Reda Janušauskienė

Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose. Mokiniai atliko gamtamokslinius tiriamuosius darbus VDU Žemės ūkio akademijos laboratorijose. Devintokai antrą kartą apsilankė agrobiotechnologijų laboratorijoje. Pirmo apsilankymo metu mokiniai, susipažinę su pagrindiniais darbo in vitro reikalavimais, pasirinko augalų sėklas, kurias sterilino ir sėjo į paruoštas maitinamąsias terpes aseptinėmis sąlygomis. Šį kartą jau galėjo pamatyti savo darbų rezultatus, kurie sulaukė dėstytojos pagyrų. Chemijos laboratorijose gimnazistai susipažino su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o praktinių užduočių metu gilino mokykloje įgytas žinias.
Mokytoja Milda Mažeikienė

Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis. Mes ir vėl turime laimėtoją respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“. Sveikiname konkurso nugalėtoją 6a klasės mokinę Gustę Mačiulskytę! Mokinė apdovanota konkurso organizatorių ir rėmėjų prizais.
Piešinių konkurse taip pat dalyvavo Dominykas Marazas (11a kl.), konkursui pateikęs net du piešinius.
Pasidžiaukime kalėdiniais mokinių darbais.
Sveikiname ir linkime sėkmės kūryboje!
IT mokytoja Leila Žiemienė

Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė - tuo mokiniai įsitikino lietuvių kalbos pamokose, kurios vyko netradicinėse erdvėse. Pasidžiaugę šių metų Kauno eglute, gimnazistai lankėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje. Abiturientai ir 8c klasės mokiniai prieš atostogas susipažino su simbolistiniais dailininko paveikslais (aštuntokai pažiūrėjo ir filmą "Angelų takais"). Vėliau edukacijos vadovė pakvietė mokinius į dirbtuves prisiliesti prie savitos M. K. Čiurlionio technikos ir perprasti meno paslaptis, o mokytojos skatino semtis idėjų rašiniams.
Lietuvių kalbos mokytojos R. Boreikienė, R. Matulaitienė ir G. Kutkienė ir bibliotekininkė R. Janušauskienė