PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA

       President Valdas Adamkus gymnasium

TREČIASIS DAUGIAŠALIO PROJEKTO ERASMUS+

MOKINIŲ MOBILUMAS SUOMIJOJE-KOTKOJE

2016M.SAUSIO 17-22D.

Trečiasis daugiašalio projekto Erasmus+ mokinių trumpalaikis (5 dienų) mobilumas įvyko š.m sausio 17-22d. netikėtai dideliu šalčiu pasitikusioje Suomijoje, nedideliame Kotkos miestelyje. Šį kart net šešiems mokiniams nusišypsojo laimė sudalyvauti mainų programoje. Į Suomiją vyko aštuntos klasės mokinys R.Povilaitis bei penki 9b klasės mokiniai: M.Garliauskaitė, P.Valinskaitė, Ą. Aukštuolis, H.Kečioris ir L.Sankauskaitė. Mokinius lydėjo mokyklos pav.ugdymui I.Žebrauskaitė ir anglų k. mokytoja A.Andreikėnienė.   Šį kart susitikimo tema buvo skirta priklausomybėms ir sveikatos problemoms, tad ir namų užduotys buvo susijusios su labiausiai Lietuvoje paplitusiomis priklausomybėmis ir mirtingumo priežastimis.

 Susitikime dalyvavo 7 delegacijos, kiekvieną iš jų sudarė 3-6 mokiniai. Pirmadienio rytas prasidėjo mokyklos direktorės ir mokinių surengtu pasveikinimu mokyklos sporto salėje , dalyvaujant visos mokyklos mokiniams. Po direktorės pasveikinimo mokiniai rinkosi klasėse, kurioje turėjo atlikti susipažinimui skirtas užduotis, tuo tarpu mokytojai buvo pakviesti puodeliui kavos. Kitą dieną projekto dalyviai turėjo pristatyti namų darbus apie labiausiai paplitusias priklausomybes ir gavo užduotis, kurias turejo atlikti iki savaitės pabaigos.

Tačiau netrūko ir linksmybių bei aktyvių veiklų visos savaitės metu. Mokinai turėjo galimybę pačiuožinėti ant ledo su pačiūžomis, išbandyti jėgas virvės traukime (prieš mokytojus), žaisti įvairius stalo žaidimus, o patys drąsiausieji išmėginti tikrą suomišką pirtį, ir malonumą išsimaudyti ledo eketėje. Net dvi mergaitės iš mūsų komandos (Paulina ir Milda) ryžosi šiai avantiūrai..Šaunuolės mergaitės!

Taigi, nors Suomijos oras ir nelepino, (penktadienį šaltukas spustelėjo net iki -27 laipsnių), gera nuotaika nedingo viso vizito metu, o patirti įspūdžiai ir džiugios akimirkos atpirko žvarbų ir neįprastai šaltą orą ramiame Kotkos miestelyje…

Kaip ir pirmojo vizito į Gran Kanariją metu, išsiskyrimo metu ne vienam ištryško ašara ir pažadas dar tikrai kada nors susitikti ateityje....

DSCF0258

 

DSCF0289

DSCF0291

DSCF0359

DSCF0361

DSCF0363

DSCF0365

DSCF0367

DSCF0375

DSCF0395

DSCF0409