Mob. tel. 868396829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt

Adresas:   Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

Kviečiame jungtis prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo

Įgyvendindami Lietuvos EKO mokyklų tinklo strategiją, kviečiame jungtis prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo švietimo įstaigas, kurios siekia:

1. plėtoti mokinių gebėjimus stebėti, tyrinėti bei suprasti, kad žmonių ir gamtos gyvenimas yra sąryšingas ir grįstas tam tikrais dėsniais, gilinti supratimą apie ryšius tarp gyvųjų organizmų ir juos supančio negyvojo pasaulio, ugdyti tvirtas mokinio sveikos gyvensenos ir aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybines nuostatas;

2. skatinti būdų, kaip patenkinti žmogaus poreikius nesukeliant neigiamų  žmogaus veiklos pasekmių juos supančiai  aplinkai ieškojimą;

3. ugdyti brandžius, turinčius esminių ekologijos ir aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų vaikus/mokinius, gebančius savarankiškai pasirinkti tinkamas elgesio strategijas, prognozuoti savo veiklos padarinius aplinkai ir aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo;

4. kurti sveiką ir darnią aplinką plėtojant ekologines iniciatyvas, siekiant realaus rezultato ir veiklų praktinio pritaikymo;

5. ugdyti visos ugdymo įstaigos bendruomenės sąmoningumą, kaip elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energinius išteklius;

6. įgyti gerosios patirties bendradarbiaujant EKO mokyklų tinkle: keičiantis  informacija, skleidžiant gerąją darbo patirtį, ieškant  bendradarbiavimo partnerių.

 

Bendradarbiavimo sutarties pavyzdys

EKO veiklu plano pavyzdys

Kvietimas jungtis į EKO mokyklų tinklą

 

 

EKO MOKYKLŲ TINKLO ĮSTAIGOS


Eko mokyklų tinklo koordinatorė: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

 

Nariai:

    EKO&ENO

KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINIAME DARNAUS VYSTYMOSI IR KŪRYBINIO MĄSTYMO KONKURSE "NERK Į EKO 2021".

Kviečiame Lietuvos EKO mokyklų tinklo bendruomenes aktyviai dalyvauti nacionaliniame darnaus vystymosi ir kūrybinio mąstymo konkurse „Nerk į EKO 2021“. Konkurso tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į gamtosaugines problemas: atskirų gyvūnų ir augalų rūšių nykimą, šiukšlių mažinimą ir vartojimo kultūros ugdymą.   Konkursas vyksta iki 2021 m. kovo 31 d. Linkime šaunių ir originalių idėjų. 

Lietuvos EKO mokyklų tinklo koordinatoriai  

Konkurso nuostatus rasite čia

KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINIAME FOTOGRAFIJŲ KONKURSE „ŽEMĖS IR ŽMOGAUS DARNA 2020“

        Lietuvos EKO mokyklų tinklas kviečia dalyvauti tradiciniame fotografijų konkurse „Žemės ir žmogaus darna 2020“. Šiais metais norime atkreipti dėmesį į tokias temas kaip: „Žaliųjų erdvių kūrimas“, „Mūsų geri darbai gyvajai ir negyvajai gamtai“ bei „Išmesti? Ne, prikelti ir naudoti“. Tikimės, kad konkursas prisidės prie aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybinių nuostatų ugdymo, padės atskleisti žmogaus ir gamtos darnaus ryšio problematiką, daiktų antrinio panaudojimo galimybes, prisidės prie mokinių kūrybiškumo ugdymo.

Kaip ir kasmet, nugalėtojų nuotraukos bus panaudotos kuriant Lietuvos EKO mokyklų tinklo kalendorių.

Fotografijų lauksime iki 2020 m. kovo 1 d.  e. paštu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Konkurso nuostatai

“Eko idėjos Lietuvai 2019” Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje

 

“Eko idėjos Lietuvai 2019”- nacionalinė pamoka, vykusi Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Renginio metu vyko Eko idėjų mugė, augalų mainų mugė. Čia buvo galima įsigyti įvairių džiovintų vaisių, arbatos mišinių, sveikuolių skanėstų, įvairių gaminių iš medžio, popieriaus ir kitų ekologiškų medžiagų. Dėmesį traukė ir kūrybinės dirbtuvės: “Kaip pagaminti rankų darbo muilą”, Veltinio margutis”, “Rėmelis nuotraukai” ir kt.

Savo idėjomis dalinosi gausiai dalyvavę Alytaus lopšelio-darželio “Volungėlė” auklėtiniai, Lekėčių daugiafunkcinio centro moksleiviai, Marijampolės “Žiburėlio” mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytojos, Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus mokytojos, Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio auklėtojos ir, žinoma, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos moksleiviai ir mokytojai bei kitų mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų pedagogai ir auklėtiniai.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, seniūnės pavaduotojas Vytautas Narkevičius, taip pat dalyvavo VDU Botanikos sodo direktoriaus pavaduotoja Kristina Mulevičienė bei būrys svečių.

PAŽYMA DĖL VADOVAVIMO KŪRYBINĖMS DIRBTUVĖMS IR PRANEŠIMŲ NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

PAŽYMA DĖL VADOVAVIMO MOKINIAMS RENGIANT PRANEŠIMUS NACIONALINEI PAMOKAI „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019

PAŽYMA DĖL STENDINIŲ PRANEŠIMŲ NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

PAŽYMA DĖL DALYVAVIMO NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

 

EKO idėjos Lietuvai 2018

 

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos bendruomenė žino, kad pavasarį visi susiburs tradiciniame renginyje – Nacionalinėje pamokoje „EKO idėjos Lietuvai“. Šįmet daugybę įvairių ekologinių veiklų apimantis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. Balandžio 26 d. į Nacionalinę pamoką rinkosi ne tik gimnazijos bendruomenė,  pasiūlymų nestokojantys bendraminčiai iš Lietuvos švietimo įstaigų, bet ir aplinkosauginėmis patirtimis norintys pasidalyti svečiai iš užsienio šalių – tai  tarptautinio projekto ERASMUS+ „Ecological literacy“ dalyviai iš Turkijos, Kipro, Rumunijos, Kroatijos, Portugalijos.

     Renginio pradžia nepaliko nė vieno abejingo: įtaigia modernaus šokio, vaizdo, muzikos kalba jautriai išsakytas susirūpinimas mūsų planetos ateitimi. Susirūpinimas aktualiomis aplinkosaugos problemomis buvo akcentuojamas ir plenarinio posėdžio pranešimuose, kuriuos pristatė Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė R. Rasikienė, LSMU  Aplinkos ir darbo medicinos katedros vedėja prof. R. Ustinavičienė, LSMU Vaikų ligų klinikos daktarė, vaikų gastroenterologė ir dietologė, mokslų dr. R. Rokaitė.

     Pasiūlymų, idėjų, kaip saugoti gamtą, puoselėti aplinką netrūko įtraukiančiose Nacionalinės pamokos veiklose. Visuose gimnazijos aukštuose šurmuliavo EKO mugė, kurioje savo gaminiais, sveikatą tausojančiais patiekalais, su meile užaugintais augalais mokiniai stebino ne tik užsienio svečius, bet ir visus jau ne pirmus metus mugėje besilankančius tėvelius,  mokytojus. Originalumo, kūrybiškumo netrūko pristatant džiovintų vaisių, arbatžolių, prieskonių rinkinius, gaiviuosius kokteilius, sveikuoliškus skanumynus. Išmone stebino perdirbto popieriaus atvirukų, paveikslėlių iš džiovintų augalų, kvapukų, ekologinių atšvaitų, krepšelių iš audeklo likučių, papuošalų kūrėjai. Tarp mokinių, pasirodo, yra nemažai jaunųjų sodininkų, kambarinių gėlių augintojų: pirkėjai galėjo išklausyti įvairiausių patarimų, kaip sodinti, auginti, prižiūrėti augalus. Ne vieną lankytoją nudžiugino „Augalų mainų mugės“ stotelė (tai jau antrus metus vykdomas projektas): čia tiesiog galėjai išsikeisti arba gauti dovanų už teisingai įvardytus pavadinimus naują kambarinį ir ne tik (kažkas atnešė ir pušaičių ūgliukų) augalą.

     Kol vieni smalsuoliai dairėsi mugėje, kiti galėjo užsukti į kūrybines dirbtuvėles, kuriose ekspertai mokė iš ekologinių, visiems prieinamų medžiagų kurti originalius interjero akcentus: dekoruotus akmenėlius, kokebanas, molio suvenyrus, sukulentų kompozicijas. Dėmesio sulaukė ekologiško modelino, kūno priežiūros priemonių dirbtuvėlės.

     Daug naudingos patirties sprendžiant aplinkosauginius klausimus buvo galima išgirsti paskutinėje Nacionalinės pamokos dalyje – pranešimų sekcijose. Tarptautinėje sekcijoje „Ekologinis raštingumas“ buvo skaitomi pranešimai anglų kalba. Įdomių gamtotyrinių patirčių klausytojai išgirdo darbo grupėje „Mano indėlis Lietuvai“.

     Lietuvos EKO mokyklų tinklo atstovų susirinkime aptartos bendrų veiklų perspektyvos, išklausyti kolegų pastebėjimai, patarimai, apsvarstyti rūpimi klausimai ekologinio ugdymo temomis. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė pasidžiaugė, kad Lietuvos EKO mokyklų tinklas plečiasi ir vis labiau atkreipiamas dėmesys  į atsakingo vartotojo ugdymą, darnios aplinkos kūrimą, atsakomybę už savo veiksmus bei siekį išsaugoti aplinką ateities kartoms.

     Apibendrinant Nacionalinės pamokos „EKO idėjos Lietuvai‘ 2018“ darbą galima akcentuoti, kad ir svečiai, ir mūsų gimnazijos atstovai aktyviai dalyvauja įvairiose aplinkosauginėse, edukacinėse, ekologinį raštingumą ugdančiose veiklose. Dalyviai pripažįsta, kad didėjantis  aplinkos užterštumas, vartotojiškumo augimas, masiniai miškų gaisrai rodo, kad ekologinis sąmoningumas turėtų tapti vienu iš prioritetinių asmenybės ūgties tikslų, nes tik nuo išauginto žmogaus sąmoningumo priklauso, ar tapsime atsakingais už savo aplinką piliečiais.

Dalyvių pažymos

 

Nuotraukos >>>

 

EKO idėjos Lietuvai 2018 programa

 

 
SKELBIAMAS  NACIONALINIS KONKURSAS „KURIU DARNĄ“

Konkurso tikslas – ugdyti turinčius esminių ekologijos ir aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų mokinius, mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi darnios aplinkos kūrimo strategijomis ir sveikos gyvensenos nuostatas.

Konkurso uždaviniai:

1. Skatinti domėjimąsi darnios aplinkos kūrimo strategijomis, aplinkosauga, ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. 

2. Ugdyti tvirtas mokinio sveikos gyvensenos ir aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybines nuostatas, kritinį mąstymą. 

3. Sudaryti sąlygas atsiskleisti mokinių saviraiškai, fotografiniams, meniniams, kūrybiniams gebėjimams, skatinti kūrybinį potencialą, originalumą, įsitraukimą į patirtines veiklas. 

4. Vykdyti Lietuvos  EKO  mokyklų tinklo mokyklų gerosios patirties sklaidą. 

 

Nuotraukų konkursui laukiame iki 2017 m. gruodžio 11 d. elektroniniu paštu ekotinklasmokykloms@gmail.com 

KONKURSO nuostatai

 

 

 

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos  nacionalinėje pamokoje „Eko idėjos Lietuvai 2017“ iniciatyvos išsaugoti aplinką imasi mokiniai

 

 

 

INICIATYVOS IŠSAUGOTI APLINKĄ IMASI MOKINIAI

 

Daugiausiai ir įdomiausių pasiūlymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas šiais metais pateikė mokiniai, savo entuziazmu užkrėtę ir mokytojus ir tėvelius.

Susirūpinimas ekologinėmis ir aplinkosauginėmis problemomis šį pavasarį vėl sukvietė Lietuvos švietimo įstaigas diskutuoti apie  tai, kad ne pasyvi meilė reikalinga mus supančiai aplinkai, o sąmoningumas sprendžiant aplinkosaugos problemas, vartotojiškumo mažinimas, už savo elgesį aplinkai  atsakingų vaikų ugdymas. Ryžtas išsaugoti mus supančią aplinką praėjusį ketvirtadienį apjungė tiek priešmokyklinukus, tiek seimo narius, susirinkusius į nacionalinę pamoką „EKO idėjos Lietuvai 2017“,  kurią tradiciškai organizavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija - Lietuvos EKO mokyklų tinklo įkūrėja ir koordinatorė bei pirmoji įstaiga Lietuvoje, pasirinkusi įgyvendinti  ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratą.

Kol vyresniųjų klasių gimnazistai pristatė savo pačių sukurtas ir išleistas knygas, maišė sveikuoliškus kokteilius, aptarinėjo vaistinius augalus, renginio svečiams Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriui  Tomui Daukantui, LR Aplinkos viceministrui Martynui Norbutui, LR Seimo nariui doc. dr. Mindaugui Puidokui, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriui Romualdui Sabaliauskui apie lapinių kopūstų, moliūgų ir morkų traškučius, alijošiaus naudą žmogaus sveikatai, vaistinės arbatos privalumus ir magiškas gydomąsias savybes  su užsidegimu pasakoję pradinukai nepaliko abejingų.  Renginio metu pasisemti gerosios patirties eko idėjų mugėje, eko produktų dirbtuvėse, pranešimų sekcijose  galėjo daugiau nei penki šimtai renginio dalyvių.

Nacionalinės pamokose „EKO idėjos Lietuvai 2017“ metu įvyko antrasis Lietuvos EKO mokyklų tinklo suvažiavimas, kurio metu įstaigos susitarė dėl bendro aplinkosauginių veiklų plano įgyvendinimo, numatė tolimesnes veiklos gaires. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė išsakė viltį, kad besiplečiantis Lietuvos EKO mokyklų tinklas - svari jėga, atkreipianti visuomenės dėmesį į ekologines grėsmes ir siekianti neabejotinai realių  bei teigiamų pokyčių įvairiose gamtosaugos srityse.

Daug teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Augalų mainų mugėje“, kurios idėją renginio šeimininkai pristatė ir pilietinių iniciatyvų konkursui „Kuriame Lietuvą!“. Augalais dalijosi ne tik renginio organizatoriai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos, o drąsiausi turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias sudalyvaujant viktorinoje  ir laimint  labiausiai patikusį augalą.   Lankytojai pripažino, kad augalų mainai – tai ne tik galimybė atnaujinti interjerą ar namų aplinką,  pagilinti žinias, bet ir dalijimasis pozityvumu, džiugia pavasario nuotaika.

Nutilus mugės šurmuliui renginio dalyviai turėjo galimybę  apsilankyti EKO dirbtuvėse, kurių buvo pasiūlyta net dešimt ir kurias organizavo ne tik renginio šeimininkai, bet iš svečiai iš Kauno Moksleivių aplinkotyros centro, Ukmergės rajono Veprių pagrindinės mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir kt..  Šiemet, kaip ir tikėtasi, didžiausio susidomėjimo sulaukė praktinės veiklos,  susijusios su taisyklinga augalų priežiūra,  florariumų kūrimu ir, be abejonės, visų laukta ekologiškų grožio produktų, kuriuos galima pasigaminti tiesiog iš to, ką randame virtuvėje, gamyba. 

   Renginio svečiai ir dalyviai LR Švietimo ir mokslo ministerijos, LR Seimo Viešosios įstaigos Ekoagros, Ugdymo plėtotės centro paragino imtis naujų ekologinio ugdymo, aplinkos išsaugojimo ir sveikatos puoselėjimo iniciatyvų.

Žiūrėti >>>

 Dalyvių pažymos

 

EKO mokyklų tinklo nuostatai

 

 

Gimnazijos Naujienos
Kupina kraitelė margučių Ruošdamiesi šv. Velykoms mokiniai išbandė natūralias kiaušinių dažymo priemones. Rezultatas -  unikalus kiekvienas margutis. Technologijų mokytoja J. Čėsnienė
Kupina kraitelė margučių Ruošdamiesi šv. Velykoms mokiniai išbandė natūralias kiaušinių dažymo priemones. Rezultatas - unikalus kiekvienas margutis. Technologijų mokytoja J. Čėsnienė
Džiaugsmingo Prisikėlimo, Vilties ir Šviesos Gražių švenčių linki  8-11 klasių mokiniai ir technologijų mokytoja K. ALesienė
Džiaugsmingo Prisikėlimo, Vilties ir Šviesos Gražių švenčių linki 8-11 klasių mokiniai ir technologijų mokytoja K. ALesienė
NAUJAS ETWINNING PROJEKTAS „JUST GREEN“ STARTAVO BALANDŽIO 1 DIENĄ ........IR TAI NE  POKŠTAS
NAUJAS ETWINNING PROJEKTAS „JUST GREEN“ STARTAVO BALANDŽIO 1 DIENĄ ........IR TAI NE POKŠTAS
4c klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis buvo pakviesti prisijungti prie tarptautinio Etwinning projekto „Easter celebrations around the world“.
4c klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis buvo pakviesti prisijungti prie tarptautinio Etwinning projekto „Easter celebrations around the world“.
"Smalsiukai" linki gražaus Šv. Velykų ryto 🐇 šypsenų veiduose 🐰 ir geros nuotaikos! 🐣
Prieššventinės veiklos
Prieššventinės veiklos "Bitučių" grupės vaikams buvo nepaprastai smagios, o ir rezultatai puikūs! Gražių artėjančių šv. Velykų visiems!🙂 Mokytoja Diana Liutkevičienė
Mažieji sveikina bendruomenę su Velykomis
Mažieji sveikina bendruomenę su Velykomis
Nuo šiol esame dar vieno didžiulio ekologinio projekto šeimos dalis. Gimnazija priimta į Environment Online (ENO) projektą, kurį vienija daugiau nei 60 šalių iš viso pasaulio ir taps šio projekto veiklų koordinatore Lietuvoje.
Nuo šiol esame dar vieno didžiulio ekologinio projekto šeimos dalis. Gimnazija priimta į Environment Online (ENO) projektą, kurį vienija daugiau nei 60 šalių iš viso pasaulio ir taps šio projekto veiklų koordinatore Lietuvoje.
Kovo 26 – 30 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Kūrybinių idėjų“ išlaisvinimo veiklose
Kovo 26 – 30 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Kūrybinių idėjų“ išlaisvinimo veiklose
3a klasės mokiniai nori Jus pakviesti Velykų stalui pasigaminti tradicinių britiškų velykinių bandelių „Hot Cross Buns“. Šių kepinių gaminimo tradicija siekia XII a. Bandelės ne tik labai skanios, bet ir turi magiškų galių. Tikima, kad jos gali išgydyti n
3a klasės mokiniai nori Jus pakviesti Velykų stalui pasigaminti tradicinių britiškų velykinių bandelių „Hot Cross Buns“. Šių kepinių gaminimo tradicija siekia XII a. Bandelės ne tik labai skanios, bet ir turi magiškų galių. Tikima, kad jos gali išgydyti n
Šventinės akimirkos „Velykų belaukiant“ iš 5-11 klasių mokinių kompiuterių ekranų. IT mokytoja R.Brazaitienė
Šventinės akimirkos „Velykų belaukiant“ iš 5-11 klasių mokinių kompiuterių ekranų. IT mokytoja R.Brazaitienė
Knygnešių tautos nesustabdysi
Knygnešių tautos nesustabdysi

 

Kupina kraitelė margučių
Ruošdamiesi šv. Velykoms mokiniai išbandė natūralias kiaušinių dažymo priemones. Rezultatas - unikalus kiekvienas margutis.
Technologijų mokytoja J. Čėsnienė

 

 

 

 

Džiaugsmingo Prisikėlimo, Vilties ir Šviesos
Gražių švenčių linki 8-11 klasių mokiniai ir technologijų mokytoja K. ALesienė

 

 

 

 

NAUJAS ETWINNING PROJEKTAS „JUST GREEN“ STARTAVO BALANDŽIO 1 DIENĄ ........IR TAI NE POKŠTAS
 
 
      Visai neseniai Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai įsijungė į projektą „Winter activities in Corona time“, bet projektas netrukus baigsis taip, kaip ir žiema baigėsi. Tačiau tai nesutrukdė aktyviems ir kūrybingiems 5-ų klasių gimnazistams ieškoti naujų galimybių ir iššūkių. O kaip žinia, kas nori - tas randa... Taigi, balandžio 1d. startavo dar vienas eTwinning online projektas „JUST GREEN“, į kurį noriai įsitraukė ir mūsų 5-okai. Projekte dalyvauja mokiniai iš Rumunijos, Kroatijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Turkijos, Italijos ir, žinoma, Lietuvos. Mūsų gimnazijai ketina atstovauti 10 mokinių iš 5A, 5B ir 5D klasių. Projekto veiklos orientuotos į gamtos išteklių saugojimą ir tausojimą, suvokimą, dėl ko yra svarbu rūpintis mūsų planeta ir kas gali nutikti, jei to nedarysime. Mokinių laukia įdomios, interaktyvios užduotys, susitikimai ir diskusijos su bendraamžiais iš skirtingų šalių...na, ir, žinoma, naujos patirtys. Belieka palinkėti tik sėkmės mūsų šauniai komandai.
Projekto vadovė Andželika Uysaler

4c klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis buvo pakviesti prisijungti prie tarptautinio Etwinning projekto „Easter celebrations around the world“. Vasario mėnesį mokiniai iš 9 Europos šalių (Italijos, Ispanijos, Graikijos, Lietuvos, Lenkijos, Sakartvelo, Serbijos, Portugalijos bei Suomijos) pristatė savo mokyklas bei gimtąsias šalis. Kovo ir balandžio mėnesiai numatyti Velykinių tradicijų sklaidai tarp šalių.
Anglų kalbos mokytojos Vita Janušienė ir Galina Borsak.

"Smalsiukai" linki

gražaus Šv. Velykų ryto 🐇

šypsenų veiduose 🐰

ir geros nuotaikos! 🐣

 

Prieššventinės veiklos "Bitučių" grupės vaikams buvo nepaprastai smagios, o ir rezultatai puikūs!
Gražių artėjančių šv. Velykų visiems!🙂
Mokytoja Diana Liutkevičienė
 
 
 
 

Mažieji sveikina bendruomenę su Velykomis

 

 

 

     

 

Dar viena džiugi naujiena gimnazijos mokiniams, mokytojams, mokinių tėveliams. Nuo šiol esame dar vieno didžiulio ekologinio projekto šeimos dalis. Gimnazija priimta į Environment Online (ENO) projektą, kurį vienija daugiau nei 60 šalių iš viso pasaulio ir taps šio projekto veiklų koordinatore Lietuvoje. Kaip teigia projekto organizatoriai (Suomija), nors šiame projekte dalyvauja daug šalių, visus vienija vienas tikslas – atsodinti Žemės žaliąjį rūbą. Džiugu, kad savo darbais galėsime prisidėti prie tvarios ir visiems brangios gamtos išsaugojimo.

    

 

Kovo 26 – 30 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Kūrybinių idėjų“ išlaisvinimo veiklose. Atliko kelis kūrybinius darbelius pagal užduotėles ir su dideliu užsidegimu stengėsi įvykdyti kūrybinio konkurso „Nupiešk mane ir būsiu Tavo!” sąlygas. Konkurso dalyviai turėjo labai atidžiai perskaityti mįslingą žaisliuko aprašymą ir pagal tai jį nupiešti. Puikiai vaizduotę išlaisvino 1a, 2a, 3b, 3d ir 4a klasės mokinukai, iš kurių organizatoriams ne taip jau lengva buvo išrinkti nugalėtoją. Tiksliausiai žaisliuką nupiešė 4a klasės mokinė Livija Monkevičiūtė, kuriai ir atiteko aprašytas Velykų kiškutis.
Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu!
Veiklas organizavo mokytoja Viktorija Kirliauskienė  

 

 

3a klasės mokiniai nori Jus pakviesti Velykų stalui pasigaminti tradicinių britiškų velykinių bandelių „Hot Cross Buns“. Šių kepinių gaminimo tradicija siekia XII a. Bandelės ne tik labai skanios, bet ir turi magiškų galių. Tikima, kad jos gali išgydyti net sunkiausius ligonius.
Anglų k. mokytojos V. Janušienė ir G. Borsak
 
 
 
 
 
 
 Šventinės akimirkos „Velykų belaukiant“ iš 5-11 klasių mokinių kompiuterių ekranų. IT mokytoja R.Brazaitienė
 
 

 

Pasibaigė kovo mėnuo, kaip ir kiekvienais metais suburiantis mokinius lituanistiniuose renginiuose. Šiais metais, kaip ir visas ugdymo procesas, tradiciniai ir nauji renginiai, konkursai vyko nuotoliniu būdu, bet buvo ne mažiau laukiami, įdomūs ir populiarūs.
...........................
5 – 8 klasių mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokose vykdė projektą „Knygnešių tautos nesustabdysi“. Mokiniai ieškojo seniausių šeimos ir giminės knygų, o suradę jų senų, vertingų, retų - rengė pristatymus ir didžiuodamiesi pasakojo apie savo šeimose saugomas kultūros vertybes, atsakingai pasižadėdami būti gimtosios kalbos ir tradicijų ambasadoriais ateities kartoms. Žinoma, sulaukė jaunųjų skaitytojų dėmesio ir šiandien populiarūs grožinės literatūros kūriniai, kurie moko draugauti, mylėti, džiaugtis, užjausti, o svarbiausia – augina žmogų. Mokiniams padėjo mokytojos Rasa, Renata, Danutė, Viktorija, Gitana
.................
7 a klasės mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje dirbdami grupėse vykdė projektą „Jaunuolis, kuriam rūpi Lietuvos ateitis“. Mokiniai parengė ir pristatė puikius darbus, kuriuose išryškėjo, kad Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje mokosi ir auga atsakingi Lietuvos piliečiai, saugantys kovojusių už Lietuvos laisvę atminimą. Mokytoja G. Kutkienė
...........................
Koks amžius, tinkamiausiais skaityti pasakas? I a ir b gimnazinių klasių mokiniai, dalyvavę virtualioje kultūros paso organizuojamoje edukacijoje „Pasakos „Eglė žalčių karalienė“ gyvenimas“ įsitikino - skaityti pasaką amžius netrukdo. S. Nėries ir S. Bučo namų – muziejaus muziejininkės pasakojimas ne tik pagilino mokinių žinias apie liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ mitologiškumą, archajiškumą, iš arčiau supažindino su S. Nėries gyvenimu, bet ir padėjo suprasti S. Nėries ir kitų menininkų dėmesį gražiausiai lietuvių liaudies pasakai. Mokytojos R. Boreikienė ir G. Kutkienė
......................
I a ir b gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo, konkuravo ir skynė laurus viktorinoje „Kalba kalbą randa“ ( mokyt. Rasa ir Gitana), II a ir b gimnazinių klasių mokiniai varžėsi kalbos viktorinoje „Tebeaidi lietuviškas žodis”. Mokytojos R. Matulaitienė ir R. Boreikienė
Įdomu mokytis, o įdomiai mokytis dar įdomiau. Mes tikrai mylime lietuvių kalbą, ar mylit ją jūs?