Mūsų mokykla dalyvauja GoScience projekte kaip asocijuotas partneris

GoScience - kūrybiškumo ir supratimo skatinimas gamtos ir tiksliųjų mokomųjų dalykų mokyme/si. (angl. GoScience - creativity and enhanced comprehension in science teaching and learning) yra tarptautinis Erasmus+ KA2 Strateginių partnerysčių projektas siekiantis vystyti ir diegti inovacijas švietime. Mokykla, kartu su kitomis 7 mokyklomis Lietuvoje, bei daugiau kaip  įsijungė į projektą kaip asocijuotas partneris, naudos gavėjas, kuris prisidės prie projekto veiklų įgyvendinimo, testavimo ir sklaidos.

Projekto tikslas – ugdyti jaunimą gamtamokslinių dalykų srityje, mokant suprasti ir suvokti ir tiksliųjų ir gamtos mokomųjų dalykų (tokių kaip fizika, chemija, biologija) esmę, išbandyti novatoriškus žinių įgijimo būdus ir metodus, taip pat skatinti kūrybiškumą ir teorinių žinių taikymą realiame gyvenime.

Projekto metu mokyklos mokytojai, kartu su mokiniais, pasirinkę mokomojo dalyko temą, įgyvendins ją netradicinio mokymo būdu, taip ugdydami savo kūrybiškumą, fantaziją, bendruosius gebėjimus, vertybines nuostatas, darbo komandoje dvasią, IT ir kitus įgūdžius, bei taip geriau išmoks ir suvoks temos esmę ir prasmę.

Siekiama auginti mokinių motyvaciją ir, kad panaudojant pedagoginius instrumentus, kurie dažniausiai taikomi humanitarinių dalykų mokymesi, pavyzdžiui, pasakojimą, teatro spektaklius, šokius, grafiką, vaizdo įrašus ir kt. galėtume mokytis ir gamtamokslinių bei tiksliųjų dalykų. Daugiau apie projektą galima rasti projekto tinklapyje: http://www.goscience.eu

Projekto trukmė: 2017 12 01 – 2019 11 30

Projektas tęsia Erasmus+ projekto GoErudio idėją: http://goerudio.pixel-online.org

GoScience brochure

Gimnazijos Naujienos
Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė

Po žiemos atostogų, pralėkusių lyg vėjas, gimnazijos biblioteka laukia jaunųjų skaitytojų. Lentynose daug naujų knygų - ir lietuvių autorių, ir užsienio. Kiekvienam pagal norą! Ateikite ir išsirinkite, kuri jums artimiausia.
Bibliotekininkė Reda Janušauskienė

Gruodžio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos VDU universitetinė klasė aktyviai dalyvavo gamtamokslinėse veiklose. Mokiniai atliko gamtamokslinius tiriamuosius darbus VDU Žemės ūkio akademijos laboratorijose. Devintokai antrą kartą apsilankė agrobiotechnologijų laboratorijoje. Pirmo apsilankymo metu mokiniai, susipažinę su pagrindiniais darbo in vitro reikalavimais, pasirinko augalų sėklas, kurias sterilino ir sėjo į paruoštas maitinamąsias terpes aseptinėmis sąlygomis. Šį kartą jau galėjo pamatyti savo darbų rezultatus, kurie sulaukė dėstytojos pagyrų. Chemijos laboratorijose gimnazistai susipažino su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o praktinių užduočių metu gilino mokykloje įgytas žinias.
Mokytoja Milda Mažeikienė

Informatikos mokytojai labai džiaugiasi, kad naujus metus pradeda puikiomis naujienomis. Mes ir vėl turime laimėtoją respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“. Sveikiname konkurso nugalėtoją 6a klasės mokinę Gustę Mačiulskytę! Mokinė apdovanota konkurso organizatorių ir rėmėjų prizais.
Piešinių konkurse taip pat dalyvavo Dominykas Marazas (11a kl.), konkursui pateikęs net du piešinius.
Pasidžiaukime kalėdiniais mokinių darbais.
Sveikiname ir linkime sėkmės kūryboje!
IT mokytoja Leila Žiemienė

Didžiojo menininko M.K. Čiurlionio kūryba yra įkvepianti ir išskirtinė - tuo mokiniai įsitikino lietuvių kalbos pamokose, kurios vyko netradicinėse erdvėse. Pasidžiaugę šių metų Kauno eglute, gimnazistai lankėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje. Abiturientai ir 8c klasės mokiniai prieš atostogas susipažino su simbolistiniais dailininko paveikslais (aštuntokai pažiūrėjo ir filmą "Angelų takais"). Vėliau edukacijos vadovė pakvietė mokinius į dirbtuves prisiliesti prie savitos M. K. Čiurlionio technikos ir perprasti meno paslaptis, o mokytojos skatino semtis idėjų rašiniams.
Lietuvių kalbos mokytojos R. Boreikienė, R. Matulaitienė ir G. Kutkienė ir bibliotekininkė R. Janušauskienė