PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

         Technologijų pamokų metu III ab gimnazijos klasių mokiniams paskaitą apie tinklinę rinkodarą skaitė ekonomistė, tinklinės rinkodaros specialistė, FM World kompanijos lyderė Zita Jacevičienė. Vyresniųjų klasių mokiniams tokios paskaitos padeda tobulinti finansinio raštingumo įgūdžius, planuoti karjerą.

    Savaitgalį vyresniųjų klasių mokiniai ir jų mokytojai dalyvavo mokinių švietimo forume, kuris vyko KTU SANTAKOS SLĖNYJE. 

   

 Savaitgalį Kaune vyko Europos kultūros paveldo dienų renginiai

 

      Juos pradėjo ketvirtadienį vykęs Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos mokiniams skirtas kultūrinio orientavimosi konkursas „Paveldo pažinimas - mano mėgstamiausia pramoga“. Jame dalyvavo apie 300 įvairių amžiaus grupių mokinių iš Kauno miesto ir rajono mokyklų. Mūsų gimnaziją atstovavo penkių 8-9 klasių mokinių komanda.
Konkurso tikslas - skatinti mokinius geriau pažinti gimtojo miesto kultūrinį ir istorinį paveldą naudojantis išmaniosiomis technologijomis, domėtis savo miesto istorija linksmai ir pramogaujant.
Geografijos mokytoja J.Čiapienė

   

 Ar kalbi vokiškai?

 

     Puikią progą išmokti ne vieną frazę vokiečių kalba Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos svečiai, mokiniai bei mokytojai turėjo rugsėjo 19 d. Aleksoto bendruomenei skirtame renginyje „Sportas ir sveikata su vokiečių kalba“. Tai vienas iš gausių kultūrinių renginių rugsėjo 16-22 dienomis vokiška dvasia alsuojančiame Kaune, mininčiame laikinosios sostinės ir Lipės apskrities 30 metų bendradarbiavimo sukaktį.
Renginio „Sportas ir sveikata su vokiečių kalba“ dalyviai išbandė jėgas viktorinoje apie Vokietiją, susipažino su tvarka garsėjančios šalies rūšiavimo tradicijomis, išmoko žaisti judrų ir nuotaikingą žaidimą „Rot – blau“, pasigaminti tradicinį vokišką gėrimą iš obuolių sulčių. Žaidimo forma buvo pasiūlyta net „rašant“ diktantą vokiečių kalba, mokantis susipažinimo frazių... Tad ir tie, kurie iki šiol nė karto nekalbėjo vokiškai, ir tie, kurie jau mokosi vienos iš svarbiausių ES šalių kalbos, popietę praleido žvaliai ir prasmingai.

 

      Ruduo - derliaus metas

 

     6a klasės mokiniai mitybos pamokose gamindami sveikatą tausojančias salotas patvirtina, kad tai laikas, kai organizmą sustiprinti vitaminais visai nesudėtinga: reikia tik šviežių daržovių, truputį fantazijos, kantrybės - ir augi sveikas.

 

IIa gimnazijos klasės mokiniai aplinkosauginiame projekte

     Penki II gimnazijos klasės mokiniai mokslo metus pradėjo įspūdinga patirtimi, kurią parsivežė iš Vokietijos. Vasarą kartu su jaunimu iš Graikijos, Suomijos, Italijos, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos, Belgijos, Prancūzijos jie dalyvavo Europos jaunimo susitikime „Vanduo: Europos teisė ir atsakomybė’’. Darbo grupėse kartu su Europos Parlamento ir ES asamblėjos nariais gimnazijos mokiniai pristatė Baltijos jūros taršos problemas, diskutavo apie tarptautinę upių taršą. Praktinių patirtinių veiklų metu mokėsi kurti rekreacines erdves prie upių. Mokinius kelionėje lydėjo direktorės pavaduotoja B. Krapauskienė.

Filmuota projekto medžiaga https://youtu.be/WTwDxIO1aRg