PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

Mob. tel. 868396829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt

Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

  Priešmokyklinės grupės "BITUTĖS" ugdytiniai mokosi suteikti pirmą pagalbą savo draugui. Mokytoja Diana Liutkevičienė 
 

Užauginkime drugelį

3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Brigita Bartkevičiene rugsėjo-spalio mėnesiais dalyvavo projekte "Užsiaugink drugelį".
Rugsėjo 11 dieną į klasę atkeliavo tropinių drugių vikšrai (lervos), juos maitinome kanų lapais ir auginome skalbinių krepšyje. Po poros savaičių vikšrai ėmė virsti lėliukėmis. Lėliukių nelietėme ir kantriai laukėme, kas bus toliau. Maždaug po 3-4 savaičių lėliukės ėmė virsti drugiais. Tropinius drugius maitinome įvairiais vaisiais.
Mokiniams tropinių drugių metamorfozė labai patiko. Jie drąsiai ėmė į rankas tiek vikšrus, tiek drugius.

 
  Džiuginantys mūsų gimnazijos mokinių pasiekimai ant šokių parketo: jaunųjų šokėjų 7a klasės mokinio Nojaus Kieliaus ir 5b klasės mokinės Austėjos Klinavičiūtės spalio mėn. laimėjimų kraitėje III vieta "Rudens taurėje" ir II vieta "Dzūkijos taurėje". 4c klasės šokėja Austėja Grincevičiūtė taip pat iškovojo garbingą 3 vietą "Dzūkijos taurėje". Šaunuoliai. 

  Išeidami atostogų 9b klasės mokiniai savo jėgas išbandė šratasvydžio sporto klube „Legionas" . Kauno pakraštyje, V forte, turėjome išskirtines galimybes pajusti kovotojo dvasią ir puikiai praleisti laiką čia organizuojamose karinėse kovose. Visi turėjome galimybę užsivilkti kareivišką uniformą ir paimti į rankas tikro ginklo repliką. Šios pratybos ugdo ištvermę, bendradarbiavimo įgūdžius, o galbūt kai kam padės pasirinkti tėvynės gynėjo profesiją. 
    Rudens akcentai mūsų gimnazijos Pradinių klasių korpuse. 
  Rudens atostogas šeštų klasių mokiniai pasitiko išvykoje į Druskininkus. Ar kelionė patiko? Turbūt viską pasako šypsenos veiduose ir pačių šeštokų užfiksuoti auksinio rudens pėdsakai Druskininkų apylinkėse. Kviečiame pasivaikščioti kartu... 
 
"Pradinukų lygos" žaidynės
2a ir 3a klasės mokiniai dalyvauja projekte "1-4 klasių pradinukų lygos žaidynėse”, kurias organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija ir Lietuvos futbolo federacija. Geros nuotaikos ir emocijos garantuotos! 😊 ⚽️ Nuoširdus ačiū mokytojui Modestui Bižiui už aktyvią ilgąją pertrauką ir mokiniams suteiktas žinias bei praktiką.
 
 
Vokiečių kalbos dienos gimnazijoje
Mūsų gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja B. Pukelienė kartu su šios kalbos besimokančiais mokiniais ir jaunaisiais žurnalistais (vadovė R. Matulaitienė) įsijungė į Vokiečių kalbos dienų savaitę, kurią inicijuoja Vilniaus Goethe-Institut. Pagrindinė šių metų Vokiečių kalbos dienų tema yra tvarumas. Mūsų gimnazistai sumanė kurti žalesnę aplinką interjere: sodino kambarinius augalus, vazonėlius dekoravo ekologiškomis priemonėmis, gėlėmis papuošė ne vieną kabinetą. O, be to, mokiniams tai buvo puiki proga pasimokyti augalų pavadinimų vokiškai.
 
 
Vaikus visada traukia paslaptys.
3a klasės mokinukai mielai demonstravo triukus, "fokusus", pasakojo, kaip paprasta juos atlikti.
 
 
Integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir meninės raiškos pamoka
1c ir 1 d klasės (mokyt. G. Banelienė ir V. Kaušienė)
Dėl suprantamų priežasčių šįmet ribojamos mokinių bendravimo galimybės mokykloje: per pertraukas vaikai negali koridoriuje susitikti su gretimos klasės mokiniais, negali geriau pažinti tų, kurie mokosi šalia už sienos. Mokiniai smalsauja, kokie yra jų kaimynai, nuolat girdimi ir matomi per atstumą. Gerai žinoma, kad kelis skirtingus pasaulius labiausiai suartina tas pats pomėgis – o mūsų 1 c ir 1 d klasės mokiniams labai patinka gerasis pabaisa Grufas ir jo istorijos. Laikydamiesi saugumo reikalavimų, nusprendėme nustebinti kaimynus pasikviesdami juos į savo parengtą spektaklį. Vaikų pamėgta „Grufo“ istorija persikėlė į teatro sceną, aktoriais, dekoracijų kūrėjais, bilietų kūrėjais ir tikrintojais tapo patys pirmokai. Ruošdamiesi, stebėdami vaidinimą mokėmės atidaus klausymosi, stiprinome bendradarbiavimo įgūdžius, rudens takais keliaudami su pabaisa Grufu prisiminėme, kokius medžius pažįstame, išgirdome Grufo prašymą tausoti, saugoti ir mylėti gamtą. Iškeliaudami atostogų visiems linkime smagių, įdomių pasivaikščiojimų rudens takais.
1 c ir 1 d klasių pirmokai ir jų mokytojos G. Banelienė ir V. Kaušienė