PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

    Ketvirtokai susipažįsta su... grikiais
Vasario pabaigoje visi ketvirtų klasių mokiniai sumanė aplankyti Dzūkijos sostinę Alytų. Muziejuje vyko labai įdomus edukacinis užsiėmimas “Pasėjau grikį…” Pietų Lietuvos gyventojams grikiai nuo senų laikų buvo labai svarbūs. Užauginti nederlinguose Dzūkijos smėlynuos jie buvo ne tik maistas, bet ir vaistas. Iš grikių gaminti gardūs, kvapnūs patiekalai, o liaudies medicinoje taip pat be jų neapsieita. O jūs ar esate ragavę tradicinių patiekalų iš grikių? Ar teko mėgautis ką tik iškeptos grikinės „babkos“ aromatu bei skoniu? Ketvirtokai ir kepė, ir ragavo. O kad laikas neprailgtų, kol iškepė gardžioji grikinė „babka“, užsiėmė įdomia veikla. 

  Ketvirtokai Alytuje aplankė Anzelmo Matučio memorialinį muziejų. Jaukioje ir šiltoje aplinkoje mokiniai išgirdo įdomių pasakojimų apie rašytojo Anzelmo Matučio vaikystės pokštus, apie didžiausią gyvenime pagautą laimikį, tolimiausią kelionę, pamatė stalinę lempą iš kriauklės, briedžio ragų kėdutę, atliko įdomias užduotis.

  Vasario 26 d. 4a ir 4b klasių komanda dalyvavo Kauno miesto pradinių klasių mokinių viktorinoje “Pažink Lietuvą”. Komandos rinko taškus atlikdamos užduotis apie Lietuvą, atsakinėjo į lietuvių kalbos, etninės kultūros, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės, muzikos klausimus, atliko kūrybines užduotis. Konkursą organizavo Kauno miesto pradinių klasių mokytojų iniciatyvinė grupė “Tautinis ir pilietinis ugdymas”.

   

Vėl pasiekimais džiugina 6a klasės mokinys Jonas Kipras

Vasario 28-29 dienomis Kaune vyko Lietuvos vaikų žiemos pirmenybės, kuriose Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 6a klasės mokinys Jonas Kipras Gadliauskas pasiekė 4 asmeninius rekordus ir užėmė antrąją vietą 100 m. delfinu atsilikęs nuo čempiono 0,28 sek.

 

  VAIKŲ IR ŠEIMOS NARIŲ KŪRYBINIŲ DARBELIŲ PARODA
1A klasėje vyko vaikučių kūrybinių darbelių pristatymas. Vaikai su šeimos nariais piešė, klijavo, lipdė, konstravo, kepė. Kūrybinės dirbtuvėlės namuose skatino vaikučių ir šeimos narių bendravimą bei bendradarbiavimą. Vaikus kūrybinių darbelių pristatymo metu lydėjo džiugios emocijos.

  Vasario 28 d. viso pasaulio lietuviai rašė jau tradiciniu tapusį Nacionalinį diktantą. Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistai nepabūgo gimtosios kalbos iššūkių.