PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

   

Poezijos popietė, skirta Gimtosios kalbos dienai paminėti

Vasario 21 d. - Gimtosios kalbos diena. Kadangi tuo metu mokiniai atostogavo, ši svarbi data paminėta šiandien. Popietę pradėjo skambios kaip mūsų kalba kanklių melodijos. Vėliau gimnazijos direktorė R. Mikalauskienė pasveikino gausų būrį mokinių, aktyviai dalyvavusių lituanistiniuose Kauno m. ir gimnazijos renginiuose.
Antroji popietės dalis - jaunųjų skaitovų deklamuojami lietuvių poetų posmai. Juk ne veltui sakoma, kad poezija - aukščiausia kalbos forma. Dėkojame muzikantėms ir skaitovams, sukūrusiems šventišką nuotaiką.

 

    Įdomi paroda 1A klasėje - čia eksponuojami tikri ir netikri laikrodžiai. Atspėkite, kurie yra netikri? 

    IB gimnazijos klasės mokiniai šiandien turiningai praleido laiką: mus pavasarišku oru pasitiko skaudžius istorijos įvykius primenantis IX fortas. Čia dalyvavome edukacijoje "Pabėgimas iš IX-to forto". Programos pradžioje susipažinome su pabėgėlių keliu, išsiaiškinome, kaip juo eiti. Dirbdami grupėmis analizavome kelis pabėgimo variantus ir rinkome patį realiausią. Tokia patirtis tikrai vertinga, pagilina istorijos žinias. 

   

Didžiuojamės pergale

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 5-6kl. "Drąsūs, stiprūs, vikrūs" rinktinė Kauno m. varžybose antrus metus iš eilės iškovoja I vietą.!!!
Šaunuoliai sportininkai ir jų treneris Egidijus Rutkauskas

 

    Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario", jos laikomos pavasario pradžia, todėl įvairiais veiksmais – triukšmo sukėlimu, sočiomis vaišėmis, linksmu ir išmoningu karnavalu - stengiamasi paspartinti pavasario atėjimą. Nuo seno lietuviai per Užgavėnes daug dainuodavo, šūkaudavo, linksmindavosi – buvo manoma, kad triukšmas pažadina iš miego šalčio sukaustytą žemę. Seni žmonės sakydavo: „Jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi“. Tai ir šventėme! Linksma ir triukšminga Užgavėnių diena buvo mūsų gimnazijoje. Persirengėliai šoko, dainavo, krėtė išdaigas. 

   

Švenčiame Užgavėnes

Nors šįmet tikros žiemos nebuvo, bet niūrią nuotaiką, tamsą vis tiek būtina išvyti. Linksmai ir triukšmingai žiemą vijome sekmadienį VDU Botanikos sode. Nuotaikingų rungčių šventės dalyviams suorganizavo 8b ir 10b klasių mokiniai su auklėtojais D. Stankiene ir M. Bižiu.
Tad šiandien irgi dar patriukšmaukime, juokaukime, prisikepkime ir prisivalgykime sočiai blynų - ruoškimės pasitikti pavasarį.