Projektas „Augink daržą“

 

Jau trečius metus iš eilės „Sveikatiada“ pakvietė „auginti daržą“. Prie šaunios iniciatyvos prisideda ir gimnazijos mokytojai, ir mokiniai. Pirmieji savo želdinukais suskubo pasidalinti 7a klasės mokiniai su savo mokytoja Indre Šlajūte.  1b klasės mokinukai, vadovaujami mokytojos Genės Balčaitienės, taip pat nenusileido išmone ir pavasario vitaminų karalienę pipirnę užaugino tiesiog kiaušinio lukštuose. Darbus pateikė ir eko darželius išaugino ir 2a, 2b, 4a klasės mokiniai. Nekantriai laukiame ir kitų klasių darbų.

 

 

 

 

„Sveikatiados“ šauniausios klasės konkursas“   

 

Štai ir pasibaigė „Sveikatiados šauniausios klasės konkurso“ I etapas. Džiaugiamės mokinių kartu su tėveliais sukurtais nuostabiais filmukais ir nieko nelaukdami skubame pasidžiaugti nauju etapu - „Mano klasės sveikiausias patiekalas“. Pirmuoju konkursiniu darbu ir skubame pasidalinti. 

Žiūrėti >>>

Sveikatiados šauniausios klasės konkurso I-asis etapas „Mano šeimos mankšta!"

 

 

 

Mankštiada – ,,Vasaris – sveikatingumo mėnuo“

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje nuo 2017-02-20 iki  2017-03-06  6 klasės mokiniams pertraukų metu buvo rodomi pratimai, skirti išmokti taisyklingai „apšilti“, paruošti organizmą dideliam fiziniam krūviui, sportinei veiklai. Mokiniai noriai dalyvavo užsiėmime, įgijo naujų žinių, kurios, tikimės, padės augti sveikiems. 

 

Gimnazijos lauko sporto aikštyne 2017 metų sausio – vasario mėnesiais pradinių klasių mokiniai žaidė sportinius žaidimus, atliko sveikatinančias mankštas, rungtyniavo. Užsiėmimų metu buvo organizuotos edukacijos apie tai, kodėl sveika valgyti vaisius, kokie vitaminai gyvena juose. Mokiniai užrištomis akimis nustatinėjo vaisių rūšis. Gimnazijos pedagogai supažindino mokinius su arbatos ir vandens naudingomis savybėmis, pratino vartoti daugiau vandens.

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 1-5  klasių mokiniai  grūdinosi baseine,    stiprino kūną tam tikrais fiziniais pratimais, diskutavo, kiek fizinis aktyvumas svarbus siekiant augti sveikiems. Pasibaigus fizinėms veikloms  mokiniai stiprinosi sveikais maisto produktais:   dribsniais su pienu, daržovėmis, vaisiais, išklausė paskaitos apie sveiką mitybą kurios metu įvardino pagrindinius sveikos mitybos principus:

Saikingumą. Net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, yra kenksminga sveikatai.

Įvairumą. Reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, nes su maistu organizmas gauna apie 40 įvairiausių maistinių medžiagų.

Subalansuotumą. Mitybos subalansavimas – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykis.

Taigi sveikas maistas turėtų būti subalansuotas, tinkamai apdorotas, natūralus, ekologiškas ir šviežias.

Mokiniai išskyrė sveikos mitybos taisykles:

  1. Valgyti kuo įvairesnį maistą.
  2. Išlaikyti normalų kūno svorį.
  3. Pasirinkti maistą, turintį mažai riebalų, ypač sočiųjų riebiųjų rūgščių, ir cholesterolio.
  4. Kuo daugiau valgyti įvairių daržovių, vaisių, uogų ir grūdinių produktų.
  5. Kuo mažiau vartoti cukraus ir saldumynų.
  6. Kuo mažiau vartoti valgomosios druskos.

 

2017 m. vasario 20 d.  gimnazistų komanda Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo  dalyvavo projekto „Vasaris – Olimpinis mėnuo“ 3X3 krepšinio turnyre, kuriame laimėjo 2 vietą.

   

  

Nuo gruodžio 19 iki 23 dienos gimnazijoje vyko įvairios sporto šakų rungtys, skirtos į fizinio aktyvumo veiklas įtraukti kuo daugiau mokinių bei mokytojų. Per šią savaitę mokiniai ir mokytojai linksmai praleido laiką, išmoko bendradarbiauti tarpusavyje, padėti vienas kitam. Sporto savaitė įrodė, kad sportuoti ne tik sveika, bet ir smagu.

  

2016 metų lapkritį gimnazijos pirmų klasių mokiniai  dalyvavo projekte “Sukurk savo sveikų pusryčių lėkštę“, kurio  tikslas  buvo  supažindinti mokinius su pusryčių svarba, padėti išsiugdyti įprotį pusryčiauti bei išmokyti vaikus sąmoningai rinktis sveikus ir maistingus maisto produktus pusryčiams. Projektas pavyko puikiai. Mokinukai ne tik įgijo žinių, bet ir parengė puikius darbelius, kuriais galime pasidžiaugti visi. 

    

Gerą savijautą lemia ne atsitiktinumas, o mūsų pačių gebėjimas rūpintis fizine ir dvasine sveikata.  Todėl 2016 metų spalio mėnesį gimnazijoje veikė „Mokyklos sporto klubas“. Kūno kultūros mokytojai pirmąją mėnesio savaitę organizavo sportines sveikatinančias treniruotes, antrąją – rytines mankštas, o trečiąją – sportinės aerobikos užsiėmimus.  Gimnazijos mokiniai ne tik turėjo galimybę burtis fizinei veiklai, bet ir ugdytis socialinius įgūdžius bei atrasti naujų draugų. 

Kiekvienam žmogui sportuoti yra ne tik naudinga, bet netgi privalu. Net ir 10 minučių mankšta pakelia nuotaiką visai dienai.  Todėl 2016 m. rugsėjį gimnazijoje organizuotas „Sporto ir sveikatos mėnuo“. Kūno kultūros mokytojas Modestas Bižys organizavo  judriąsias pertraukas, 3x3 varžybas,  parodomąsias lengvosios atletikos rungtis.

Posakį, kad sportas – sveikata, tikriausiai yra girdėjęs kiekvienas žmogus. Be abejonės šis posakis sugalvotas ne veltui, kadangi sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, kuriuo reikia rūpintis besąlygiškai.