Kviečiame jungtis prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo

Įgyvendindami Lietuvos EKO mokyklų tinklo strategiją, kviečiame jungtis prie Lietuvos EKO mokyklų tinklo ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo švietimo įstaigas, kurios siekia:

1. plėtoti mokinių gebėjimus stebėti, tyrinėti bei suprasti, kad žmonių ir gamtos gyvenimas yra sąryšingas ir grįstas tam tikrais dėsniais, gilinti supratimą apie ryšius tarp gyvųjų organizmų ir juos supančio negyvojo pasaulio, ugdyti tvirtas mokinio sveikos gyvensenos ir aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybines nuostatas;

2. skatinti būdų, kaip patenkinti žmogaus poreikius nesukeliant neigiamų  žmogaus veiklos pasekmių juos supančiai  aplinkai ieškojimą;

3. ugdyti brandžius, turinčius esminių ekologijos ir aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų vaikus/mokinius, gebančius savarankiškai pasirinkti tinkamas elgesio strategijas, prognozuoti savo veiklos padarinius aplinkai ir aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo;

4. kurti sveiką ir darnią aplinką plėtojant ekologines iniciatyvas, siekiant realaus rezultato ir veiklų praktinio pritaikymo;

5. ugdyti visos ugdymo įstaigos bendruomenės sąmoningumą, kaip elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energinius išteklius;

6. įgyti gerosios patirties bendradarbiaujant EKO mokyklų tinkle: keičiantis  informacija, skleidžiant gerąją darbo patirtį, ieškant  bendradarbiavimo partnerių.

 

Bendradarbiavimo sutarties pavyzdys

EKO veiklu plano pavyzdys

Kvietimas jungtis į EKO mokyklų tinklą

 

 

 

 

EKO MOKYKLŲ TINKLO ĮSTAIGOS

Eko mokyklų tinklo koordinatorė:

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

Nariai:

    EKO&ENO

Žaliasis kiemas: mažos rankos kuria didelius darbus

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje vyksta ypatingas projektas, į kurį įsitraukė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir pradinukų klasės. Pavadinimu „Žaliasis kiemas“, šis projektas skatina jaunąją kartą domėtis aplinka, puoselėti gamtos grožį ir ugdyti atsakingą požiūrį į Žemę.

Projekto esmė – mažylių rankomis pasėtos ir išaugintos gėlės, kurios netrukus papuoš gimnazijos kiemą. Nuo pat sėklų sodinimo vaikai atidžiai prižiūrėjo daigus, stebėjo jų augimą ir džiaugėsi kiekvienu žiedlapiu, išdrįsusiu pražysti. Mokiniai ne tik mokėsi rūpintis augalais, bet ir suprato, kiek pastangų reikia, kad gėlės skleistų savo grožį.

„Žaliasis kiemas“ – tai ne tik aplinkos puošimas, bet ir vertinga edukacinė patirtis. Projekto metu vaikai susipažino gėlėmis, sužinojo apie jų poreikius ir išmoko auginimo subtilybių. Jie suprato, kad gamta yra trapi ir ją reikia saugoti, o gėlės – tai ne tik gražus vaizdas, bet ir gyvas organizmas, reikalaujantis dėmesio ir rūpestingumo.

Projekto kulminacija taps gėlynų įkūrimas gimnazijos kieme. Mokinių  išaugintos gėlės bus pasodintos ir puoš gimnazijos aplinką, džiugindamos ne tik mokinius, bet ir visus praeivius. Žydintys gėlynai tarsi simbolizuos jaunąją kartą, kupiną entuziazmo ir noro kurti gražesnę ateitį.

„Žaliasis kiemas“ – tai puikus pavyzdys, kaip net mažiausi gali prisidėti prie aplinkos puoselėjimo ir ugdyti atsakingą požiūrį į gamtą. Šis projektas įkvepia ne tik rūpintis augalais, bet ir ugdo bendruomeniškumo jausmą, skatina bendradarbiavimą ir moko vertinti savo darbo rezultatus. Be abejo, „Žaliasis kiemas“ taps gražia tradicija, kurią tęs būsimos Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos kartos.

Džiaugiamės vėl galėdami visus pasveikinti  su prasidėjusiais naujais mokslo metais bei palinkėti pozityvių iššūkių, gerų emocijų, darnos bei ypatingo pašaukimo – branginti ir saugoti mus supančią aplinką.    

O su naujų mokslo  metų pradžia Lietuvos EKO mokyklų tinklas ragina jungtis prie jau tradicija tapusios kasmetinės pasaulinės ENO mokyklų ir bendruomenių tinkle medžių sodinimo akcijos.

 

Akcija šiais metais vyks nuo 2022 m. rugsėjo 15 d. iki 2022 m. spalio 2 d. Daugiau informacijos tel. 837 420400

SODINAME MEDŽIUS SU ENO-PASAULINIU MOKYKLŲ IR BENDRUOMENIŲ TINKLU TVARUMUI GERINTI. AKCIJA  „PLANT AND CARE FOR PEACE“

2022 m. ENO-pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti drauge su Indijos NVO organizacija „Act now“ rengia akciją, skirtą medžių sodinimui, kuri baigsis birželio 5 d. Ši akcija prasidėjo 2004 m. ir per visus šiuos metus daugiau nei 10 000 mokyklų iš viso pasaulio (157 šalių) pasodino net 30 milijonų medžių! Kaip žinia, gyvi medžiai yra neatsiejama mūsų ekosistemos dalis. Jei jie išnyks, pasaulis sugrius, palikdamas tik saują pelenų. Juk medžiai - oro generatoriai ir indikatoriai, kurie taip reikalingi gyvybei Žemėje palaikyti ir jų sodinimas yra tikras žygdarbis, svarbus mums visiems.

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija jau trečią kartą prisijungė prie šios puikios iniciatyvos. Balandžio 26 d. 7a klasės gimnazistai, lydimi gimnazijos direktorės R.Mikalauskienės, aukėtojos R. Jakinevičienės ir direktoriaus pav. I. Žebrauskaitės, dalyvavo medžių sodinimo akcijoje ir pasodino net 200 eglaičių! ( lotyniškas pav. Picea abies). Sodindami eglutes gimnazistai ne tik sužinojo, kokiose šalyse jos yra paplitę, kaip ir kur geriausia jas sodinti,   prižiūrėti, kuo naudingi šie medžiai, bet ir įsipareigojo rūpintis pasodintomis eglaitėmis, bei stebėti, kaip jie auga ir tvirtėja. Sakome nuoširdų AČIŪ gimnazijos direktorei R.Mikalauskienei, klasės auklėtojai R.Jakinevičienei, direktoriaus pav. I.Žebrauskaitei ir visiems 7a klasės gimnazistams, kurie neabejingi Žemės  ir jos žaliojo rūbo ateičiai. Juk medžiai -  vieni  jautriausių aplinkos būklės indikatorių, iš visų gyvybės formų labiausiai tinkamų aplinkos pokyčiams vertinti. Tad rūpinkimės jais visi.

Gamtos draugus, ekologinio ugdymo sekėjus, tuos, kam rūpi Žemės ir jos žaliojo rūbo ateitis 2021 m. gegužės 6 d. subūrė tradicinis renginys „EKO idėjos Lietuvai 2021“. Ir nors dėl karantino šiais metais  Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos koridoriuose nešurmuliavo eko mugės dalyviai ir neveikė eko dirbtuvės, konferencija  persikėlė į internetinę erdvę ir sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo.

Renginys vyko tarptautiniu mastu, pranešimus pristatė ne tik Lietuvos EKO mokyklų tinko įstaigos iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir švietimo partneriai iš Rumunijos, Turkijos, Suomijos. Mokytojai Jugar Gabriela Mirela, Çağla Özonur bei Umut Uysaler iš Turkijos bei Rumunijos pasidalino savo įžvalgomis apie ekologinio ugdymo veiklų organizavimą užsienio mokyklose.

Gülümser Özpinar iš Turkijos  akcentavo tvarumo svarbą šiandieninėje visuomenėje bei pristatė, kokias švietimietiškas veiklas organizuoja EKO namas.  Maire Turunen (Suomija) supažindino su tarptautinio tinko ENO (Evnironment online) veiklomis, į kurį šiuo metu įsitraukę apie 60 šalių iš viso pasaulio. Kaip teigia patys tinklo koordinatoriai suomiai, nors dalyvių yra daug, visus   vienija vienas tinklas – atsodinti Žemės žaliąjį rūbą. Lietuvos EKO mokyklų tinklo įstaigos buvo paragintos jungtis prie ENO veiklų Lietuvoje, kurių koordinatorė bus Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija. Numatoma organizuoti medžių sodinimo savaites, orų stebėjimo savaites, tvaraus meno konkursus.

 Gerąja patirtimi, kaip organizuoti turiningas patirtines veiklas, ugdyti atsakingą už save ir supančią aplinką  asmenybę,   mažinti vartotojiškumo kultūrą dalinosi net dešimt Lietuvos ugdymo įstaigų.

Džiugu, kad konferencija kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, kurie neabejingi aplinkosauginėms idėjoms ir savo veikla prisideda prie gražios, saugios ir tvarios aplinkos kūrimo.

 

KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINIAME DARNAUS VYSTYMOSI IR KŪRYBINIO MĄSTYMO KONKURSE "NERK Į EKO 2021".

Kviečiame Lietuvos EKO mokyklų tinklo bendruomenes aktyviai dalyvauti nacionaliniame darnaus vystymosi ir kūrybinio mąstymo konkurse „Nerk į EKO 2021“. Konkurso tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į gamtosaugines problemas: atskirų gyvūnų ir augalų rūšių nykimą, šiukšlių mažinimą ir vartojimo kultūros ugdymą.   Konkursas vyksta iki 2021 m. kovo 31 d. Linkime šaunių ir originalių idėjų. 

Lietuvos EKO mokyklų tinklo koordinatoriai  

Konkurso nuostatus rasite čia

KVIEČIAME DALYVAUTI NACIONALINIAME FOTOGRAFIJŲ KONKURSE „ŽEMĖS IR ŽMOGAUS DARNA 2020“

        Lietuvos EKO mokyklų tinklas kviečia dalyvauti tradiciniame fotografijų konkurse „Žemės ir žmogaus darna 2020“. Šiais metais norime atkreipti dėmesį į tokias temas kaip: „Žaliųjų erdvių kūrimas“, „Mūsų geri darbai gyvajai ir negyvajai gamtai“ bei „Išmesti? Ne, prikelti ir naudoti“. Tikimės, kad konkursas prisidės prie aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybinių nuostatų ugdymo, padės atskleisti žmogaus ir gamtos darnaus ryšio problematiką, daiktų antrinio panaudojimo galimybes, prisidės prie mokinių kūrybiškumo ugdymo.

Kaip ir kasmet, nugalėtojų nuotraukos bus panaudotos kuriant Lietuvos EKO mokyklų tinklo kalendorių.

Fotografijų lauksime iki 2020 m. kovo 1 d.  e. paštu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Konkurso nuostatai

“Eko idėjos Lietuvai 2019” Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje

 

“Eko idėjos Lietuvai 2019”- nacionalinė pamoka, vykusi Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Renginio metu vyko Eko idėjų mugė, augalų mainų mugė. Čia buvo galima įsigyti įvairių džiovintų vaisių, arbatos mišinių, sveikuolių skanėstų, įvairių gaminių iš medžio, popieriaus ir kitų ekologiškų medžiagų. Dėmesį traukė ir kūrybinės dirbtuvės: “Kaip pagaminti rankų darbo muilą”, Veltinio margutis”, “Rėmelis nuotraukai” ir kt.

Savo idėjomis dalinosi gausiai dalyvavę Alytaus lopšelio-darželio “Volungėlė” auklėtiniai, Lekėčių daugiafunkcinio centro moksleiviai, Marijampolės “Žiburėlio” mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytojos, Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus mokytojos, Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio auklėtojos ir, žinoma, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos moksleiviai ir mokytojai bei kitų mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų pedagogai ir auklėtiniai.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, seniūnės pavaduotojas Vytautas Narkevičius, taip pat dalyvavo VDU Botanikos sodo direktoriaus pavaduotoja Kristina Mulevičienė bei būrys svečių.

PAŽYMA DĖL VADOVAVIMO KŪRYBINĖMS DIRBTUVĖMS IR PRANEŠIMŲ NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

PAŽYMA DĖL VADOVAVIMO MOKINIAMS RENGIANT PRANEŠIMUS NACIONALINEI PAMOKAI „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019

PAŽYMA DĖL STENDINIŲ PRANEŠIMŲ NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

PAŽYMA DĖL DALYVAVIMO NACIONALINĖJE PAMOKOJE „EKO IDĖJOS LIETUVAI - 2019“

 

EKO idėjos Lietuvai 2018

 

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos bendruomenė žino, kad pavasarį visi susiburs tradiciniame renginyje – Nacionalinėje pamokoje „EKO idėjos Lietuvai“. Šįmet daugybę įvairių ekologinių veiklų apimantis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. Balandžio 26 d. į Nacionalinę pamoką rinkosi ne tik gimnazijos bendruomenė,  pasiūlymų nestokojantys bendraminčiai iš Lietuvos švietimo įstaigų, bet ir aplinkosauginėmis patirtimis norintys pasidalyti svečiai iš užsienio šalių – tai  tarptautinio projekto ERASMUS+ „Ecological literacy“ dalyviai iš Turkijos, Kipro, Rumunijos, Kroatijos, Portugalijos.

     Renginio pradžia nepaliko nė vieno abejingo: įtaigia modernaus šokio, vaizdo, muzikos kalba jautriai išsakytas susirūpinimas mūsų planetos ateitimi. Susirūpinimas aktualiomis aplinkosaugos problemomis buvo akcentuojamas ir plenarinio posėdžio pranešimuose, kuriuos pristatė Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė R. Rasikienė, LSMU  Aplinkos ir darbo medicinos katedros vedėja prof. R. Ustinavičienė, LSMU Vaikų ligų klinikos daktarė, vaikų gastroenterologė ir dietologė, mokslų dr. R. Rokaitė.

     Pasiūlymų, idėjų, kaip saugoti gamtą, puoselėti aplinką netrūko įtraukiančiose Nacionalinės pamokos veiklose. Visuose gimnazijos aukštuose šurmuliavo EKO mugė, kurioje savo gaminiais, sveikatą tausojančiais patiekalais, su meile užaugintais augalais mokiniai stebino ne tik užsienio svečius, bet ir visus jau ne pirmus metus mugėje besilankančius tėvelius,  mokytojus. Originalumo, kūrybiškumo netrūko pristatant džiovintų vaisių, arbatžolių, prieskonių rinkinius, gaiviuosius kokteilius, sveikuoliškus skanumynus. Išmone stebino perdirbto popieriaus atvirukų, paveikslėlių iš džiovintų augalų, kvapukų, ekologinių atšvaitų, krepšelių iš audeklo likučių, papuošalų kūrėjai. Tarp mokinių, pasirodo, yra nemažai jaunųjų sodininkų, kambarinių gėlių augintojų: pirkėjai galėjo išklausyti įvairiausių patarimų, kaip sodinti, auginti, prižiūrėti augalus. Ne vieną lankytoją nudžiugino „Augalų mainų mugės“ stotelė (tai jau antrus metus vykdomas projektas): čia tiesiog galėjai išsikeisti arba gauti dovanų už teisingai įvardytus pavadinimus naują kambarinį ir ne tik (kažkas atnešė ir pušaičių ūgliukų) augalą.

     Kol vieni smalsuoliai dairėsi mugėje, kiti galėjo užsukti į kūrybines dirbtuvėles, kuriose ekspertai mokė iš ekologinių, visiems prieinamų medžiagų kurti originalius interjero akcentus: dekoruotus akmenėlius, kokebanas, molio suvenyrus, sukulentų kompozicijas. Dėmesio sulaukė ekologiško modelino, kūno priežiūros priemonių dirbtuvėlės.

     Daug naudingos patirties sprendžiant aplinkosauginius klausimus buvo galima išgirsti paskutinėje Nacionalinės pamokos dalyje – pranešimų sekcijose. Tarptautinėje sekcijoje „Ekologinis raštingumas“ buvo skaitomi pranešimai anglų kalba. Įdomių gamtotyrinių patirčių klausytojai išgirdo darbo grupėje „Mano indėlis Lietuvai“.

     Lietuvos EKO mokyklų tinklo atstovų susirinkime aptartos bendrų veiklų perspektyvos, išklausyti kolegų pastebėjimai, patarimai, apsvarstyti rūpimi klausimai ekologinio ugdymo temomis. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė pasidžiaugė, kad Lietuvos EKO mokyklų tinklas plečiasi ir vis labiau atkreipiamas dėmesys  į atsakingo vartotojo ugdymą, darnios aplinkos kūrimą, atsakomybę už savo veiksmus bei siekį išsaugoti aplinką ateities kartoms.

     Apibendrinant Nacionalinės pamokos „EKO idėjos Lietuvai‘ 2018“ darbą galima akcentuoti, kad ir svečiai, ir mūsų gimnazijos atstovai aktyviai dalyvauja įvairiose aplinkosauginėse, edukacinėse, ekologinį raštingumą ugdančiose veiklose. Dalyviai pripažįsta, kad didėjantis  aplinkos užterštumas, vartotojiškumo augimas, masiniai miškų gaisrai rodo, kad ekologinis sąmoningumas turėtų tapti vienu iš prioritetinių asmenybės ūgties tikslų, nes tik nuo išauginto žmogaus sąmoningumo priklauso, ar tapsime atsakingais už savo aplinką piliečiais.

Dalyvių pažymos

 

Nuotraukos >>>

 

EKO idėjos Lietuvai 2018 programa

 

 
SKELBIAMAS  NACIONALINIS KONKURSAS „KURIU DARNĄ“

Konkurso tikslas – ugdyti turinčius esminių ekologijos ir aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų mokinius, mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi darnios aplinkos kūrimo strategijomis ir sveikos gyvensenos nuostatas.

Konkurso uždaviniai:

1. Skatinti domėjimąsi darnios aplinkos kūrimo strategijomis, aplinkosauga, ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. 

2. Ugdyti tvirtas mokinio sveikos gyvensenos ir aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybines nuostatas, kritinį mąstymą. 

3. Sudaryti sąlygas atsiskleisti mokinių saviraiškai, fotografiniams, meniniams, kūrybiniams gebėjimams, skatinti kūrybinį potencialą, originalumą, įsitraukimą į patirtines veiklas. 

4. Vykdyti Lietuvos  EKO  mokyklų tinklo mokyklų gerosios patirties sklaidą. 

 

Nuotraukų konkursui laukiame iki 2017 m. gruodžio 11 d. elektroniniu paštu ekotinklasmokykloms@gmail.com 

KONKURSO nuostatai

 

 

 

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos  nacionalinėje pamokoje „Eko idėjos Lietuvai 2017“ iniciatyvos išsaugoti aplinką imasi mokiniai

 

 

 

INICIATYVOS IŠSAUGOTI APLINKĄ IMASI MOKINIAI

 

Daugiausiai ir įdomiausių pasiūlymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas šiais metais pateikė mokiniai, savo entuziazmu užkrėtę ir mokytojus ir tėvelius.

Susirūpinimas ekologinėmis ir aplinkosauginėmis problemomis šį pavasarį vėl sukvietė Lietuvos švietimo įstaigas diskutuoti apie  tai, kad ne pasyvi meilė reikalinga mus supančiai aplinkai, o sąmoningumas sprendžiant aplinkosaugos problemas, vartotojiškumo mažinimas, už savo elgesį aplinkai  atsakingų vaikų ugdymas. Ryžtas išsaugoti mus supančią aplinką praėjusį ketvirtadienį apjungė tiek priešmokyklinukus, tiek seimo narius, susirinkusius į nacionalinę pamoką „EKO idėjos Lietuvai 2017“,  kurią tradiciškai organizavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija - Lietuvos EKO mokyklų tinklo įkūrėja ir koordinatorė bei pirmoji įstaiga Lietuvoje, pasirinkusi įgyvendinti  ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratą.

Kol vyresniųjų klasių gimnazistai pristatė savo pačių sukurtas ir išleistas knygas, maišė sveikuoliškus kokteilius, aptarinėjo vaistinius augalus, renginio svečiams Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriui  Tomui Daukantui, LR Aplinkos viceministrui Martynui Norbutui, LR Seimo nariui doc. dr. Mindaugui Puidokui, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriui Romualdui Sabaliauskui apie lapinių kopūstų, moliūgų ir morkų traškučius, alijošiaus naudą žmogaus sveikatai, vaistinės arbatos privalumus ir magiškas gydomąsias savybes  su užsidegimu pasakoję pradinukai nepaliko abejingų.  Renginio metu pasisemti gerosios patirties eko idėjų mugėje, eko produktų dirbtuvėse, pranešimų sekcijose  galėjo daugiau nei penki šimtai renginio dalyvių.

Nacionalinės pamokose „EKO idėjos Lietuvai 2017“ metu įvyko antrasis Lietuvos EKO mokyklų tinklo suvažiavimas, kurio metu įstaigos susitarė dėl bendro aplinkosauginių veiklų plano įgyvendinimo, numatė tolimesnes veiklos gaires. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė išsakė viltį, kad besiplečiantis Lietuvos EKO mokyklų tinklas - svari jėga, atkreipianti visuomenės dėmesį į ekologines grėsmes ir siekianti neabejotinai realių  bei teigiamų pokyčių įvairiose gamtosaugos srityse.

Daug teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Augalų mainų mugėje“, kurios idėją renginio šeimininkai pristatė ir pilietinių iniciatyvų konkursui „Kuriame Lietuvą!“. Augalais dalijosi ne tik renginio organizatoriai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos, o drąsiausi turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias sudalyvaujant viktorinoje  ir laimint  labiausiai patikusį augalą.   Lankytojai pripažino, kad augalų mainai – tai ne tik galimybė atnaujinti interjerą ar namų aplinką,  pagilinti žinias, bet ir dalijimasis pozityvumu, džiugia pavasario nuotaika.

Nutilus mugės šurmuliui renginio dalyviai turėjo galimybę  apsilankyti EKO dirbtuvėse, kurių buvo pasiūlyta net dešimt ir kurias organizavo ne tik renginio šeimininkai, bet iš svečiai iš Kauno Moksleivių aplinkotyros centro, Ukmergės rajono Veprių pagrindinės mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir kt..  Šiemet, kaip ir tikėtasi, didžiausio susidomėjimo sulaukė praktinės veiklos,  susijusios su taisyklinga augalų priežiūra,  florariumų kūrimu ir, be abejonės, visų laukta ekologiškų grožio produktų, kuriuos galima pasigaminti tiesiog iš to, ką randame virtuvėje, gamyba. 

   Renginio svečiai ir dalyviai LR Švietimo ir mokslo ministerijos, LR Seimo Viešosios įstaigos Ekoagros, Ugdymo plėtotės centro paragino imtis naujų ekologinio ugdymo, aplinkos išsaugojimo ir sveikatos puoselėjimo iniciatyvų.

Žiūrėti >>>

 Dalyvių pažymos

 

EKO mokyklų tinklo nuostatai

Gimnazijos Naujienos
KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE
KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE
Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme
Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme
ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų
Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų
Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto
Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto "CLIMATE actions starts at local level" veiklos Stambul
Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“
Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“
Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą
Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą
5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų
5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų
3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė
3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė
Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje
Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje
Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.
Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.

KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE

 

Šį kartą norime su visais ne pasidalinti patirtimis ar žiniomis, įgytomis dalyvaujant “Erasmus+” programos darbo stebėjimo  vizituose ar pedagogų kvalifikacijos  kėlimo kursuose, bet  nuoširdžiai pasidžiaugti savo mokiniais, jų laimėjimais bei pasiekimais dalyvaujat šioje programoje.  Tačiau apie viską nuo pradžių.... .

Kaip žinia, mūsų gimnazija aktyviai dalyvauja tarptautinėje „Erasmus+“ programoje nuo 2014 m. Dalyvavimu tarptautinėse veiklose siekiama prisidėti prie pagrindinio gimnazijos tikslo įgyvendinimo tikint, kad „blogus įpročius nugalėti galima tik šiandien, o ne rytoj“ (Konfucijus).

Mes džiaugiamės kiekvienu mokiniu gimnazijoje, nes kiekvienas mokinys prisideda prie mokyklos bendruomenės kūrimo ir vystymosi, tačiau šiandien norime pasidžiaugti unikalia ir išskirtine vienos mergaitės istorija.

Smilė M. mokosi 8-oje klasėje ir savo gyvenime vadovaujasi viena indų patarle „Menkas pasiekimas pranokti kitus žmones. Tikra pergalė yra pranokti ankstesnįjį save“, paskatinusia ją aktyviai dalyvauti „Erasmus+“ programos projektinėse veiklose, kurios, be abejonės, prisidėjo prie  pokyčių jos gyvenime. Kalbėdama apie kasdieninį savo gyvenimą Smilė teigia: „ Tvarumas ir ekologija yra mano šeimos gyvenimo būdas, mes tikime, kad nuo mūsų elgesio (šiukšlių rūšiavimo, kompostavimo), kasdienių įpročių (aš jau dėviu savo mamytės senus rūbus, nes jie puikūs ir gražūs) priklauso mūsų geras gyvenimas Žemėje. Šį pasirinkimą dar labiau stiprina ir sutvirtina jau trejus metus, net nuo 5-os klasės, trunkanti aktyvi veikla tarptautiniuose „ERASMUS+“ tvarumo ir ekologijos projektuose, kuriuose dar labiau gilinu savo žinias, susipažįstu su kitų šalių žmonių gyvenimo būdu, ekologiškais sprendimais (esu buvusi save išsilaikančiame name, kuris pats „pasigamina“ viską, ko reikia žmogui: renka lietaus vandenį, gamina elektrą). Rengiu įvairius ekologijos projektus ir pristatymus savo mokykloje ir kitose šalyse (paskutinis mano projektas - kojyčių sausinimo kilimėlis, kurį siuvau iš senų marškinėlių).“

Pirmą kartą Smilė sudalyvavo „Erasmus+“ programos KA122 mobilume „Environmental Sustainability for Sustainable Schools“ prieš 3 metus Turkijoje, Gaziantepo mieste. Pagrindinis projekto tikslas buvo ugdyti mokinių ekologinį raštingumą, sąmoningumą keičiant savo požiūrį ir elgesį santykyje su mus supančia gamta. Po metų mergaitė prisijungė jau prie akredituotos „Erasmus +“ programos veiklų įgyvendinimo ir drauge su kitais bendraamžiais išvyko į mobilumą Ispaniją, Manresos miestelį. Patirti įspūdžiai, nauji draugai ir praplėstas akiratis buvo toks įsimintinas ir įkvepiantis, kad vėliau ji prisijungė prie dar vieno „Erasmus+ KA220“ projekto „Climate Actions Start from Local Level“ ir rugsėjo mėnesį išvyko į Stambulą su kitais projekto dalyviais. Stambule Smilei įsiminė ne tik didingi architektūros šedevrai, triukšmingos gatvės ir gardūs vietiniai patiekalai, bet ir ypatinga atmosfera, kurioje susipina Rytų ir Vakarų dvasia, palikdama gilų įspūdį ir norą sugrįžti.... . Dalyvaudama trijuose projektuose, skirtuose ekologinio raštingumo ugdymui ir tvarių įgūdžių taikymui, Smilė įgijo gilesnį supratimą apie aplinkos apsaugos svarbą, išmoko kūrybiškai spręsti su ekologija susijusias problemas bei dar labiau pradėjo praktiškai taikyti tvarias strategijas kasdieniame savo gyvenime. „Dalyvaudama „Erasmus+“ projektuose, aš net nepastebėjau kaip tai tapo mano kasdienybės dalimi – dalyvauti, mokytis, atrasti ir dalintis. Jie tapo gyvenimo nuotykiu ir suteikė man ne tik galimybę mokytis, bet ir įkvėpimą augti, tobulėti bei pritaikyti įgytas žinias praktiškai",-taip teigia Smilė.

 Džiaugiamės Smilės elgesio pokyčiais, sustiprėjusiu sąmoningumu, gilesniu vertybių suvokimu, bet labiausiai norime PASIGIRTI IR PASIDŽIAUGTI  drauge su ja - Smilei paskirta Lietuvos „Maksimalisto stipendija“ (100 eurų per mėnesį) tvarumo ir ekologijos kategorijoje! „Maksimalisto stipendija" – tai stipendija, skirta skatinti ir įvertinti mokinius, pasiekusius išskirtinių rezultatų moksle, sporte, muzikoje, mene, visuomeninėje veikloje, technologijų ir inovacijų bei tvarumo ir ekologijos srityse. O siekiant gauti stipendiją  tvarumo  srityje reikėjo atitikti bent vieną iš pateiktų 8 kriterijų toje kategorijoje. Smilei (8 kl.) drauge su Manvydu (9 kl.) buvo suteiktos stipendijos už  kriterijų „Moksleivio vartojimo įpročiai, požiūris į tvarumą ir klimato kaitą“, o Žygimantui  iš (9 kl.) už pasiekimus mokslo srityje. Sveikiname mokinius ir džiaugiamės kartu su jais dar kartą!

 

 

 

 

 

 

Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme. Po to vyko moksleivių forumas ir praktinės veiklos. Mūsų gimnazijos moksleiviai pasirinko įtraukiančias „Ultragarso detektyvų“ ir „ Augalų streso atsako tyrimo“ veiklas.
Karjeros specialistė Raminta Milašiūtė
 
 
 
 
 
 

 

ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
Visą savaitę mūsų gimnazijos bendruomenės atstovai – mokiniai ir mokytojai – buvo pasinėrę į įdomią ir prasmingą patirtį. Dalyvaudami ERASMUS+ projekte „CLIMATE change starts from local level“, Stambule turėjo puikią progą gilinti savo žinias apie tvarumą ir klimato kaitą.
Daug dėmesio skirta ekofobijos temai, ieškota būdų, kaip įveikti baimę dėl klimato kaitos ir skatinti aktyvų dalyvavimą sprendžiant šią pasaulinę problemą. Dalyvaudami įvairiose veiklose, susitikimuose ir bendraudami su kitais projekto dalyviais iš skirtingų šalių, įgijo naujų žinių ir įžvalgų.
Uždarymo ceremonija tapo šventės akcentu. Tradiciniai turkiški šokiai ir įteikti sertifikatai sukūrė išskirtinę atmosferą. Po intensyvios savaitės, kupinos įspūdžių ir naujų patirčių, mokiniai savaitgalį grįžta namo.
Ši kelionė ne tik praturtino ERASMUS + projekto dalyvių žinias, bet ir paskatino imtis konkrečių veiksmų. Grįžę į gimnaziją, dalyviai dalinsis įgytomis žiniomis su bendruomene ir kartu ieškos būdų, kaip prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.
 
 
 
 
 
 
 

 

Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų. Būtent nuo skambančių laiptų moderni ekspozicija ir prasidėjo. Jais užlipę mokiniai atsidūrė edukacinėje erdvėje, kurioje galėjo išgirsti bei išbandyti įvairiausius lietuvių liaudies muzikos instrumentus (įvairius pučiamuosius, kankles), klausėsi muzikos įrašų, dalyvavo interaktyvioje pramogoje - sutartinių dainų karaoke. Išbandė jėgas muzikuodami skudučiais, mediniais trimitais, būgnu, daudyte, tabalais, švilpukais, birbynėmis. Tai nuotaikinga ir įdomi kelionė po muzikos instrumentų šalį.
Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ruseckienė ir 7a klasės auklėtoja Vilmantė Kudirkienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto "CLIMATE actions starts at local level" veiklos Stambule. Mūsų gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda kartu su kitais projekto dalyviais lankėsi Stambulo akvariume: čia visi dalyviai galėjo susipažinti su vandenynų bioįvairove, domėjosi vis didėjančiomis ekologinėmis vandens telkinių problemomis. Vėliau veiklos persikėlė į Ataturk arboretum parką. Projekto dalyviams tikrai daug įspūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“, kurią organizavo Šaulių techninės kūrybos centras.
Mokiniams buvo išdalinti darbo lapai, kuriuos pamokoje jie turėjo užpildyti. Mokiniai sužinojo, kokių robotų jau sukurta ir kokių dar tik bus ateityje, Visi pasidalino savo mintimis ir žiniomis. Pasibaigus pamokai vaikai skubėjo konstruoti savo svajonių robotų.
Mokytoja Agnė Šnaider
 
 
 
 
 
 
 

 

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šios dienos proga gimnazijoje mokiniai buvo pakviesti atkreipti dėmesį į savo psichikos sveikatą ir išbandyti įvairius būdus nurimti. Klausydami raminančios muzikos, bandė lipdyti, spalvinti, pačiupinėti smėlį ar „slaimą“, o gal tiesiog pasigamino antistresinį kamuoliuką. Tiek mažiems, tiek didesniems netrūko emocijų ir potyrių. Tikimės, kad išbandyti nusiraminimo būdai pravers susidūrus su iššūkiais, kai emocijos netilps širdelėse.
Gimnazijos psichologės Simona ir Greta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą. Šią savaitę buvo minima "Energy saving week", kurios metu mokiniai svarstė, kokius energijos taupymo būdus galėtų pritaikyti namuose ir mokykloje, bei aptarė atsinaujinančių energijos šaltinių svarbą ir galimybes.
Visuomenės sveikatos specialistė S. Čepienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų. Auklėtoja Jolanta Čėsnienė ir mokytoja Kristina Alesienė mielai nuvyko kartu su penktokais į Kauno gyvūnų gerovės namus "NOJUS". Dėkojame 5b klasės tėveliams už pokalbį su vaikais apie tai, kaip gyvūnai patenka į prieglaudas, už paaukotas "vaišes" šeimininkų paliktiems keturkojams.
Mokiniai suprato, kad laikas, skirtas beglobiams gyvūnams, labai prasmingas. Galbūt kai kurie mokiniai taps savanoriais ir dažniau pasirūpins keturkojais.
Ačiū "Nojaus" darbuotojams už galimybę apsilankyti.
Auklėtoja Jolanta Čėsnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė. Trečiokai susidomėję klausėsi pasakojimo apie odontologo profesiją ir dantų priežiūrą. Vėliau visi pabandė taisyklingai išsivalyti dantis.
Mokytoja Alina Kiaulakytė
 
 

 

Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje. Gimnazistai artimiau susipažino su kariuomenės veiklomis ir išbandė technikos galimybes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.
Dailės mokytoja I. Makūnienė