PASKUTINIS TARPTAUTINIO PROJEKTO „ES4SS“ MOBILUMAS LIETUVOJE IR AKIMIRKOS, KURIŲ NEĮMANOMA UŽMIRŠTI
Š. m. gegužės 8-12 d. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje įvyko paskutinis projekto „ES4SS“ mobilumas Lietuvoje. Mobilumo tema-„Sustainable transport“, tad visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiose patyriminėse veilose susijusiose su tvariu transportu.
Projekto nariai, susipažinę su juos apgyvendinusiomis šeimomis, pradėjo veiklas nuo ankstaus pirmadienio ryto. Po direktorės R. Mikalauskienės sveikinimo žodžio ir nuotaikingos muzikinės programos, mokiniai dalyvavo veiklose, siekdami “pralaužti ledus” ir geriau pažinti vienas kitą, po to vyko į Aviacijos muziejų ir net turėjo galimybę išbandyti piloto kėdę! Na o po pietų, mokiniai dalyvavo orienacinėse varžybose po Kauno senamiestį ieškodami įvairių objektų ir atlikinėdami mokytojos A. Vaivilavičienės paruoštas užduotis.
Antrąją Erasmus+ ES4SS projekto mobilumo dieną projekto dalyvių laukė išvyka į Vilnių. Mokiniai ir mokytojai traukiniu keliavo į Vilnių daugiau sužinoti apie tvarų transportą, pažinti sostinę po senamiestį keliaujant pėsčiomis. Visą dieną projekto dalyvius lydėjo puikus oras, gera nuotaika, noras pažinti ir atrasti dirbant kartu, bendradarbiaujant. Mokiniai ir mokytojai aplankė interaktyvų, modernų Geležinkelio muziejų, kuriame komandomis atliko užduotis, padėjusias pažinti geležinkelio istoriją ir su tuo susijusius tvarumo aspektus. Vilniaus senamiestyje mokiniai atliko orientacines užduotis, nepamiršdami pasidžiaugti puikiais vaizdais, oru ir vienas kito kompanija. Į Kauną atgal keliaudami traukiniais, mokiniai dalinosi įspūdžiais apie tai, ko išmoko ir ką pamatė saulėtame Vilniuje.
Trečioji projekto ES4SS diena prasidėjo gimnazijoje, mokiniams pristatinėjant savo ruoštus pristatymus, kurių tema buvo: „Sustainable transport in my hometown now and in 50 years time“. Na, o po pristatymų mokinių laukė dar viena kupina įspūdžių diena. Erasmus +ES4SS projekto dalyviai verti didžiausių pagyrimų - jie ne tik priima iššūkius su šypsena veide, bet ir juos įgyvendina iki galo. Nors saulutė ką tik pasirodė Lietuvoje ir dauguma keliautojų tik pirmą kartą po žiemos išsitraukė dviračius iš savo asmeninių garažų, tačiau kaip parodė trečioji diena – 38 kilometrai vaizdingu maršrutu iki Kačerginės ir atgal (aplankant Aleksoto apžvalgos aikštelę, Pyplių piliakalnį ir kitus paminklus) neišgąsdino nė vieno, o kelis dalyvius net paskatino siekti ir didesnių asmeninių rekordų.
Išaušo ketvirtoji Erasmus+ projekto ES4SS diena, o su ja ir diena kupina nuotykių ir siurprizų. Projekto dalyviai nuo pat ankstaus ryto išvyko į Lietuvos liaudies muziejų Rumšiškėse, kuriame jie ne tik turėjo galimybę aplankyti eksponatus, bet ir išbandyti jėgas orientacinėse varžybose. Lietuvos liaudies buities muziejus – vienas didžiausių pagal užimamą plotą (195 ha) bei nekilnojamų eksponatų skaičių muziejų po atviru dangumi Europoje. Tai vienintelis etnografijos rūšies muziejus Lietuvoje, pristatantis sumažintą visų etnografinių Lietuvos regionų ir miestelio atspindį. Projekto dalyviai dalyvaudami orientacinėse varžybose ne tik atlikinėjo įvairias užduotis, bet ir susipažino su skirtingais etnografiniais rajonais, jų papročiais ir kultūra. Na o dienos pabaigą vainikavo žaidimai, estafetės , piknikas ir nepamirtšamos akmirkos drauge.
Paskutinę projekto ES4SS dieną mokiniai susipažino su anglies dioksido svarba mūsų planetai. Mokiniai sužinojo, kad automobilių išmetamosios dujos šildo planetą, šitaip sukeldamos dar didesnį globalinį atšilimą. Vėliau, projekto dalyviai keliavo pėškomis numatytu maršrutu, kur galėjo susipažinti su stiklo fabriko istorija, Fredos karinio miestelio kareivinėmis, senosiomis Fredos kapinemis bei Botanikos sodo istorija. Eidami šiuo keliu, mokiniai skaičiavo savo žingsnius, kurių padarė apie 10 000. Žinodami, kad nuvažiuodami 1 km lengvuoju automobiliu mes vidutiniškai išmetame apie 180 g. CO2, apskaičiavome, kad šitokiu pasivaikščiojimu mes “sutaupėme” apie 35 medžius, kurių reikėtų šitokiam CO2 kiekiui sugerti. Po sočių priešpiečių mokinių laukė protmūšis, kurio metu mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias įgytas įvairių veiklų metu. Dalyvams buvo pateikti klausimai susiję su tvariu transportu, jo istorija, lankytinomis Lietuvos vietomis. Na, o vakarą vainikavo nuotaikinga mokinių programa, sertifikatų įteikimo ceremonija, ir žinoma įvairūs žaidimai bei diskoteka, kurią pravedė 10-os klasės mokiniai.
Projektas baigėsi, nes viskas kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti projekto tikslus, džiaugiamės žinių bagažu, kurį mokiniai įgijo dalyvaudami projekte ir didžiuojamės savo šauniais gimnazistais, kurie išdrįso sudalyvauti projekte ir primti visus iššūkius. Iki susitikimų kituose projektuose!