PASKUTINIS TARPTAUTINIO PROJEKTO „ES4SS“ MOBILUMAS LIETUVOJE IR AKIMIRKOS, KURIŲ NEĮMANOMA UŽMIRŠTI

Š. m. gegužės 8-12 d. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje įvyko paskutinis projekto „ES4SS“ mobilumas Lietuvoje. Mobilumo tema-„Sustainable transport“, tad visą savaitę  mokiniai dalyvavo įvairiose patyriminėse veilose susijusiose su tvariu transportu.

Projekto nariai, susipažinę su juos apgyvendinusiomis šeimomis, pradėjo veiklas nuo ankstaus pirmadienio ryto. Po direktorės R. Mikalauskienės sveikinimo žodžio ir nuotaikingos muzikinės programos, mokiniai dalyvavo veiklose, siekdami “pralaužti ledus” ir geriau pažinti vienas kitą, po to vyko į Aviacijos muziejų ir net turėjo galimybę išbandyti piloto kėdę! Na o po pietų, mokiniai dalyvavo orienacinėse varžybose po Kauno senamiestį ieškodami įvairių objektų ir atlikinėdami mokytojos A. Vaivilavičienės paruoštas užduotis.

Antrąją Erasmus+ ES4SS projekto mobilumo dieną projekto dalyvių laukė išvyka į Vilnių. Mokiniai ir mokytojai traukiniu keliavo į Vilnių daugiau sužinoti apie tvarų transportą, pažinti sostinę po senamiestį keliaujant pėsčiomis. Visą dieną projekto dalyvius lydėjo puikus oras, gera nuotaika, noras pažinti ir atrasti dirbant kartu, bendradarbiaujant. Mokiniai ir mokytojai aplankė interaktyvų, modernų Geležinkelio muziejų, kuriame komandomis atliko užduotis, padėjusias pažinti geležinkelio istoriją ir su tuo susijusius tvarumo aspektus. Vilniaus senamiestyje mokiniai atliko orientacines užduotis, nepamiršdami pasidžiaugti puikiais vaizdais, oru ir vienas kito kompanija. Į Kauną atgal keliaudami traukiniais, mokiniai dalinosi įspūdžiais apie tai, ko išmoko ir ką pamatė saulėtame Vilniuje.

Trečioji projekto ES4SS diena prasidėjo gimnazijoje, mokiniams pristatinėjant savo ruoštus pristatymus, kurių tema buvo:  „Sustainable transport in my hometown now and in 50 years time“. Na, o po pristatymų mokinių laukė dar viena kupina įspūdžių diena.  Erasmus +ES4SS projekto dalyviai verti didžiausių pagyrimų - jie ne tik priima iššūkius su šypsena veide, bet ir juos įgyvendina iki galo. Nors saulutė ką tik pasirodė Lietuvoje ir dauguma keliautojų tik pirmą kartą po žiemos išsitraukė dviračius iš savo asmeninių garažų, tačiau kaip parodė trečioji diena – 38 kilometrai vaizdingu maršrutu iki Kačerginės ir atgal (aplankant Aleksoto apžvalgos aikštelę, Pyplių piliakalnį ir kitus paminklus) neišgąsdino nė vieno, o kelis dalyvius net paskatino siekti ir didesnių asmeninių rekordų.

Išaušo  ketvirtoji Erasmus+ projekto ES4SS diena, o su ja ir diena kupina nuotykių ir siurprizų. Projekto dalyviai  nuo pat ankstaus ryto išvyko į Lietuvos liaudies muziejų Rumšiškėse, kuriame jie ne tik turėjo galimybę aplankyti eksponatus, bet ir išbandyti jėgas orientacinėse varžybose.  Lietuvos liaudies buities muziejus – vienas didžiausių pagal užimamą plotą (195 ha) bei nekilnojamų eksponatų skaičių muziejų po atviru dangumi Europoje. Tai vienintelis etnografijos rūšies muziejus Lietuvoje, pristatantis sumažintą visų etnografinių Lietuvos regionų ir miestelio atspindį. Projekto dalyviai dalyvaudami orientacinėse varžybose  ne tik atlikinėjo įvairias užduotis, bet ir susipažino su skirtingais etnografiniais rajonais, jų papročiais ir kultūra. Na o dienos pabaigą vainikavo žaidimai, estafetės , piknikas ir nepamirtšamos akmirkos drauge.

Paskutinę projekto ES4SS dieną mokiniai susipažino su anglies dioksido svarba mūsų planetai. Mokiniai sužinojo, kad automobilių išmetamosios dujos šildo planetą, šitaip sukeldamos dar didesnį globalinį atšilimą. Vėliau, projekto dalyviai keliavo pėškomis numatytu maršrutu, kur galėjo susipažinti su stiklo fabriko istorija, Fredos karinio miestelio kareivinėmis, senosiomis Fredos kapinemis bei Botanikos sodo istorija. Eidami šiuo keliu, mokiniai skaičiavo savo žingsnius, kurių padarė apie 10 000. Žinodami, kad nuvažiuodami 1 km lengvuoju automobiliu mes vidutiniškai išmetame apie 180 g. CO2, apskaičiavome, kad šitokiu pasivaikščiojimu mes “sutaupėme” apie 35 medžius, kurių reikėtų šitokiam CO2 kiekiui sugerti. Po sočių priešpiečių mokinių laukė protmūšis, kurio metu mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias įgytas įvairių veiklų metu. Dalyvams buvo pateikti klausimai susiję su tvariu transportu, jo istorija, lankytinomis Lietuvos vietomis. Na, o vakarą vainikavo nuotaikinga mokinių programa, sertifikatų įteikimo ceremonija,  ir žinoma įvairūs žaidimai bei diskoteka, kurią pravedė 10-os klasės mokiniai.

Projektas baigėsi, nes viskas kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti projekto tikslus, džiaugiamės žinių bagažu, kurį mokiniai įgijo dalyvaudami projekte ir didžiuojamės savo šauniais gimnazistais, kurie išdrįso sudalyvauti projekte ir primti visus iššūkius. Iki susitikimų kituose projektuose!

 


Projekto Enviromental Sustainability for Sustainable Schools mokinių mobilumas Manresoje
 

 

Praėjo projekto Enviromental Sustainability for Sustainable Schools mobilumas Manresoje! Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai visą savaitę dalyvavo veiklose, susijusiose su ekologija ir tvarumu. O štai pirmąją mobilumo dieną dalyviai praleido kupini įspūdžių. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasiklausyti priimančios mokyklos muzikos grupės atliekamų dainų, vėliau sudalyvauti iššūkių varžybose. Orientacinių varžybų metu projekto dalyviai, dirbdami tarptautinėse grupelėse, susipažino ir susidraugavo su kitais mokiniais. Po pietų vyresnieji mokiniai aprodė lankytinas miestelio vietas, supažindino su miestelio istorija. Miestas garsėja Santa Maria Bazilika, įspūdingu kraštovaizdžiu ir siauromis senamiesčio gatvelėmis. Antrąją ES4SS dieną mokiniai turėjo galimybę aplankyti vieną iš labiausiai lankomų objektų Katalonijoje - Monserato vienuolyną. Projekto dalyviai sužinojo, kad žodis “monserrat” kilęs iš žodžio pjūklas, nes uolos, ant kurių stovi vienuolynas, primena dantytą pjūklo formą. Taip pat ši vieta - svarbus Katalonijos simbolis, nes vienuolyne laikoma mergelės Monserrat statula, kuri simbolizuoja gilias Katalonijos kultūros tradicijas. 

Antroji dienos pusė praėjo Manresos mokykloje, kur vaikai kūrė tvarų miestą pasitelkdami žaidimą "Minecraft". Tai buvo įdomi, iššūkių kupina veikla. 

Įpusėjus ES4SS projekto mobilumui Manresoje, trečiadienio rytą mokiniai pradėjo nuo svarbaus pranešimo apie atliekų rūšiavimą ir antrinių žaliavų panaudojimą. Vėliau projekto dalyviai keliavo į pagrindinę miesto aikštę, čia pasitiko miestelio meras, kuris visus pasveikino įkvepiančia kalba. Įdienojus mokiniai keliavo į miesto centre esančią biblioteką, kurioje išklausė pranešimo apie SDG's organizacijos vykdomą veiklą Manresoje, jų misija - skatinti žmones rinktis tvaresnį gyvenimo būdą ir skatinti rinktis tvarius problemų sprendimo būdus mieste. Vėliau mokiniai ir mokytojai dalyvavo orientacinėse žaidynėse. Po pietų visi projekto dalyviai pristatė pranešimus apie įsivaizduojamus tvarius miestus, kuriuose norėtų gyventi. Ketvirtąją ES4SS projekto mobilumo dieną mokiniai turėjo galimybę aplankyti vieną iš gražiausių Europos miestų - Barseloną. Šis miestas garsėja nuostabia Sagrada Familia katedra, gotikiniu senamiesčiu bei įspūdingais parkais. Mokiniai, paskirstyti į tarptautines grupes, susipažino su Barselona atlikdami jiems skirtus iššūkius, pavyzdžiui, turėjo surasti lankytiną objektą ir nusifotografuoti su policininku. Projekto dalyviai ir mokytojai mėgavosi pavasariška miesto atmosfera bei gražiais vaizdais, kol galiausiai išaušo paskutinis ES4SS projekto mobilumo Manresoje rytas. Mokiniai pirmą pusdienį praleido mokykloje: iš antrinių žaliavų gamino produktų reklamas, įvairius smulkius daiktus, kuriuos mokiniai ketina naudoti sugrįžę į namus. Po dirbtuvių mokiniai laiką leido su savo laikinomis šeimomis, o vakare dalyvių laukė atsisveikinimo vakarėlis bei sertifikatų įteikimo ceremonija. Mokiniai apibendrino įgytas žinias apie tvarius miestus dalyvaudami viktorinoje, vėliau dalyvių laukė šokiai ir dainos. Deja, linksmybes pakeitė liūdesys, supratus, kad viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Nesuvaidintos emocijos, ašaros ir sunkus atsisveikinimas laikinai aptemdė džiaugsmą. Netrukus vėl visi susitiksime Lietuvoje - Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Labai laukiame ir nekantraujame taip pat svetingai priimti svečius iš Ispanijos ir Sicilijos! 
 

 

                                                                         

 

PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS-VABALIUKO  KONSTRAVIMAS

 

     Pasibaigus žiemos atostogoms mokiniai sugrįžo į gimnaziją , o „Erasmus+“ projekto ES4SS nariai vėl rinkosi į praktines-patyrimines projekto veiklas. Šį kartą mokiniai aiškinosi kas yra saulės energija, kaip ir kam ji naudojama, kas yra saulės kolektorius, saulės baterijos, iš ko jos gaminamos ir kaip plačiai taikomos tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

     Pradžioje mokiniai pažiūrėjo trumpą filmuką apie saulės energiją, aptarė jo pagrindinę mintį, padiskutavo ir išsiaiškino esminius ir pagrindinius dalykus susijusius su atsinaujinančiu energijos šaltiniu-saulės energija.

     Vėliau mokiniai pasiskirstė į mažas grupeles ir pradėjo konstruoti vabaliuką, kuris turi įmontuotą saulės kolektorių ant nugaros ir pradeda judėti gavęs saulės energijos. Pagrindinis veiklos tikslas buvo sumontuoti vabaliuką ir išnešus jį į lauką saulėtą dieną pamatyti kaip jis veikia-juda. Sukonstruoti vabaliuko neužteko laiko vieno užsiėmimo metu, tad teko rinktis į dar vieną ir pabaigti užduotį iki galo. Kito užsiėmimo metu visiems mokiniams pavyko pabaigti ir išbandyti vabaliuką. Kadangi oro sąlygos neleido bandymo atlikti lauke buvo pasitelkta stalinė lempa. Veikiantis vabaliukas suteikė daug džiaugsmo vaikams ir įrodė, kad saulė -tas neišsenkantis energijos šaltinis, kuris vis plačiau ir plačiau naudojamas visame pasaulyje.

 

                                

Šv.Kalėdos  - stebuklų metas!

 

 

Erasmus+ projekto ES4SS nariai sumanė pradžiuginti projekto partnerius – Sicilijos ir Ispanijos mokinius artėjančių švenčių proga. Mūsų gimnazijos mokiniai gamino ekologiškas atvirutes iš jau turimų ar pakartotinai panaudojamų medžiagų. Tai puiki proga ne tik pasveikinti, bet ir pabendrauti su naujais draugais, su kuriais visai neseniai išsiskyrė saulėtoje Sicilijoje. Mokiniai linkėjimus ir padėkos šiltą žodį siunčia ne tik draugams, bet ir juos priėmusioms šeimoms. Nekantraujame, kada vėl visi galėsime susitikti! Tikime, kad visi linkėjimai, surašyti atvirutėse, vieną dieną išsipildys, nes juk Šv. Kalėdos - stebuklų ir norų išsipildymo metas!

 

 

Nepajautėme kaip greitai prabėgo savaitė ir atėjo paskutinė oficialioji ERASMUS+ projekto ES4SS diena . Ankstų rytą mokiniai iškeliavo į Sicilijos sostinę – Palermo, kur aplankė botanikos sodą ir grožėjosi augalų įvairove bei gausa. Toliau projekto dalyviai tęsė kelionę po miesto gatveles ir stebėjosi pastatų architektūra, autentiškumu ir miesto grožiu. O vakare grįžę namo mokiniai ruošėsi projekto uždarymo ceremonijai, kurią vainikavo šokiai ir dainos.

Atsisveikindami su apgyvendinusiomis šeimomis mokiniai braukė ašaras ir žadėjo vieni kitiems ir toliau tęsti užsimezgusią draugystę.

Dėkojame už šiltą priėmimą ir nepamirštamas akimirkas Sicilijos mokiniams, mokytojams ir jų tėveliams ir tikimės, kad projekto mobilumų bus ir ateityje!

 

Tęsiasi ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumas Sicilijoje. Ketvirtąją dieną (2022-11-10) projekto veiklos prasidėjo natūralios gamtos rezervate Monte Cane, kur projekto dalyviai ne tik grožėjosi vietine gamta, urvais, įveikė fizinio aktyvumo iššūkį įkopdami į kalną, bet ir prisidėjo prie natūralios gamtos išsaugojimo - kiekvienas savo rankomis pasodino po medį.

Gerokai įdienojus veiklos persikėlė į Altavilla Millicia miestelį, kur projekto dalyvius šiltai sutiko miestelio metas. Tuo diena nesibaigė. Įspūdį paliko tapybos muziejus, kuriame ant iš antrinių žaliavų paruošto pagrindo tapyti paveikslai pasakojo apie sicilieciu gyvenimo būdą, drabužius bei istoriją.

Linkime medeliams augti ir džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistų sodinti medžiai puoš saulėtąją Siciliją.

 

 

Tęsiame įspūdžius Sicilijoje. Trečioji ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumo diena (2022-11-09) gausi naujų nuotykių ir įvykių.

Nuo ankstaus ryto projekto dalyviai - mokiniai ir mokytojai stebėjo lėlių teatro pasirodymą, kurio metu projekto dalyviai daug sužinojo apie Sicilijos istoriją, susipažino su įspūdingomis tradicinėmis lėlėmis, o vėliau mokiniai gamino knygų skirtukus. Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms visi projekto dalyviai keliavo į paplūdimį, kur kibo į rimtus darbus – rinko šiukšles pakrantėje ir taip visi prisidėjo prie kilnaus tikslo - mažinti jūrų ir vandenynų taršą.

Dienos pabaigoje projekto dalyviai plaukiojo kateriais ir grožėjosi įspūdingais vaizdais Sicilijos pakrantėse.

Nekantraujame sulaukti rytojaus!

 

Antroji ERASMUS + projekto ENVIRONMENTAL SUSTAINABLE FOR SCHOOLS (ES4SS) mobilumo diena (2022-11-08) prasidėjo nuo ekskursijos Altavilla Milicia pradinėje mokykloje. Mokiniai projekto dalyvius pasitiko dainomis ir partnerių šalių atributika. Toliau mokiniai dalyvavo konferencijoje "Sustainable water and forests", klausėsi pranešimų apie jūrų ir vandenynų taršą bei pristatė gimnazijoje atliktus eksperimentus. Po pietų projekto dalyviai keliavo į nuostabią vietą - Cefalú. Tai miestelis įsikūręs Sicilijos pakrantėje, kuris stebina savo grožiu visus miestelio lankytojus. Mokiniai ir mokytojai grožėjosi vaizdais, vaikščiojo siauromis miestelio gatvelėmis bei džiaugėsi jūra. Su nekantrumu laukiame rytojaus ir naujų įspūdžių!

  

Nepraėjus nė dviem mėnesiams po pirmojo ERASMUS + projekto SUSTAINABILITY FOR SUSTAINABLE SCHOOLS (ES4SS) mobilumo Turkijoje Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai 2022 m. lapkričio 7 d. jau svečiuojasi Sicilijoje. Projekto dalyviai, susipažinę su jais apgyvendinusiomis šeimomis, pradėjo darbus nuo ankstaus pirmadienio ryto. Mokinius ir mokytojus Sicilijoje sutiko mokiniai su tradiciniais šokiais ir dainomis. Apžiūrėję mokyklą mokiniai sodino gėles, dalyvavo meninėse dirbtuvėlėse ir po pietų išbandė savo gebėjimus šokių aikštelėje - mokėsi tautinių šokių.

Džiaugiamės sėkmingai startavusiu mobilumu Sicilijoje ir laukiame naujų įspūdžių!

 

 

EDUKACIJA-GRAŽIAUSI PASAULIO DRUGELIAI

 

Baigėsi vasara ir tarptautinio projekto ES4SS projekto nariai su nekantrumu “nėrė” į naujas projekto veiklas. 2022 m. rugsėjo 20 d. gimnazijoje lankėsi Kupu Kupu įmonės įsteigėjas ir savininkas Tomas Solovjovas su gražiausių pasaulyje drugelių kolekcija. Kodėl Kupu Kupu? Pasirodo, Kupu Kupu-drugelis indonezietiškai. Indonezijoje aptinkami vieni iš mūsų mėgstamiausių bei labiausiai kolekcininkų vertinamų tropinių drugelių rūšių.

Tomas Solovejus pirmuosius drugelius užaugino dar 2011-aisiais, o metams bėgant susidomėjimas šia ypatingo grožio ir trapumo gyvybės forma tik augo.

Hobis po truputį išaugo į verslą, kuris šiuo metu apima ne tik drugelių auginimą renginiams ir šventėms, bet ir drugelių rėminimą patalpų dekorui, edukaciją vaikams mokyklose bei projektą „Užsiaugink drugelį pats”.

 

Edukacijos metu vaikams buvo parodyti  įspūdingo dydžio ir grožio tropinių drugelių eksponatai. Mokiniai buvo supažindinti su  tropinių drugelių ir vabzdžių įvairove, gyvenimo ciklu, turėjo galimybę mokytis per patirtį, pamokėlės metu buvo ugdomi jų socialiniai ir gamtos pažinimo įgūdžiai, dėmesio koncentravimas bei emocinis intelektas. Užsiėmimo metu mokiniams buvo pristatyta ir vabzdžių kolekcija, o gražuolis tarantulas nepaliko abejingų...

Tačiau tai dar ne viskas! Edukacijos pabaigoje mokinių laukė smagi ir nuotaikinga fotosesija su drugeliu, bei klausimų-atsakymų maratonas.

Gimnazijos Naujienos
KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE
KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE
Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme
Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme
ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų
Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų
Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto
Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto "CLIMATE actions starts at local level" veiklos Stambul
Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“
Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“
Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą
Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą
5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų
5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų
3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė
3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė
Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje
Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje
Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.
Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.

KAIP PILDOSI SVAJONĖS DALYVAUJANT TARPTAUTINĖJE „ERASMUS+“ PROGRAMOJE

 

Šį kartą norime su visais ne pasidalinti patirtimis ar žiniomis, įgytomis dalyvaujant “Erasmus+” programos darbo stebėjimo  vizituose ar pedagogų kvalifikacijos  kėlimo kursuose, bet  nuoširdžiai pasidžiaugti savo mokiniais, jų laimėjimais bei pasiekimais dalyvaujat šioje programoje.  Tačiau apie viską nuo pradžių.... .

Kaip žinia, mūsų gimnazija aktyviai dalyvauja tarptautinėje „Erasmus+“ programoje nuo 2014 m. Dalyvavimu tarptautinėse veiklose siekiama prisidėti prie pagrindinio gimnazijos tikslo įgyvendinimo tikint, kad „blogus įpročius nugalėti galima tik šiandien, o ne rytoj“ (Konfucijus).

Mes džiaugiamės kiekvienu mokiniu gimnazijoje, nes kiekvienas mokinys prisideda prie mokyklos bendruomenės kūrimo ir vystymosi, tačiau šiandien norime pasidžiaugti unikalia ir išskirtine vienos mergaitės istorija.

Smilė M. mokosi 8-oje klasėje ir savo gyvenime vadovaujasi viena indų patarle „Menkas pasiekimas pranokti kitus žmones. Tikra pergalė yra pranokti ankstesnįjį save“, paskatinusia ją aktyviai dalyvauti „Erasmus+“ programos projektinėse veiklose, kurios, be abejonės, prisidėjo prie  pokyčių jos gyvenime. Kalbėdama apie kasdieninį savo gyvenimą Smilė teigia: „ Tvarumas ir ekologija yra mano šeimos gyvenimo būdas, mes tikime, kad nuo mūsų elgesio (šiukšlių rūšiavimo, kompostavimo), kasdienių įpročių (aš jau dėviu savo mamytės senus rūbus, nes jie puikūs ir gražūs) priklauso mūsų geras gyvenimas Žemėje. Šį pasirinkimą dar labiau stiprina ir sutvirtina jau trejus metus, net nuo 5-os klasės, trunkanti aktyvi veikla tarptautiniuose „ERASMUS+“ tvarumo ir ekologijos projektuose, kuriuose dar labiau gilinu savo žinias, susipažįstu su kitų šalių žmonių gyvenimo būdu, ekologiškais sprendimais (esu buvusi save išsilaikančiame name, kuris pats „pasigamina“ viską, ko reikia žmogui: renka lietaus vandenį, gamina elektrą). Rengiu įvairius ekologijos projektus ir pristatymus savo mokykloje ir kitose šalyse (paskutinis mano projektas - kojyčių sausinimo kilimėlis, kurį siuvau iš senų marškinėlių).“

Pirmą kartą Smilė sudalyvavo „Erasmus+“ programos KA122 mobilume „Environmental Sustainability for Sustainable Schools“ prieš 3 metus Turkijoje, Gaziantepo mieste. Pagrindinis projekto tikslas buvo ugdyti mokinių ekologinį raštingumą, sąmoningumą keičiant savo požiūrį ir elgesį santykyje su mus supančia gamta. Po metų mergaitė prisijungė jau prie akredituotos „Erasmus +“ programos veiklų įgyvendinimo ir drauge su kitais bendraamžiais išvyko į mobilumą Ispaniją, Manresos miestelį. Patirti įspūdžiai, nauji draugai ir praplėstas akiratis buvo toks įsimintinas ir įkvepiantis, kad vėliau ji prisijungė prie dar vieno „Erasmus+ KA220“ projekto „Climate Actions Start from Local Level“ ir rugsėjo mėnesį išvyko į Stambulą su kitais projekto dalyviais. Stambule Smilei įsiminė ne tik didingi architektūros šedevrai, triukšmingos gatvės ir gardūs vietiniai patiekalai, bet ir ypatinga atmosfera, kurioje susipina Rytų ir Vakarų dvasia, palikdama gilų įspūdį ir norą sugrįžti.... . Dalyvaudama trijuose projektuose, skirtuose ekologinio raštingumo ugdymui ir tvarių įgūdžių taikymui, Smilė įgijo gilesnį supratimą apie aplinkos apsaugos svarbą, išmoko kūrybiškai spręsti su ekologija susijusias problemas bei dar labiau pradėjo praktiškai taikyti tvarias strategijas kasdieniame savo gyvenime. „Dalyvaudama „Erasmus+“ projektuose, aš net nepastebėjau kaip tai tapo mano kasdienybės dalimi – dalyvauti, mokytis, atrasti ir dalintis. Jie tapo gyvenimo nuotykiu ir suteikė man ne tik galimybę mokytis, bet ir įkvėpimą augti, tobulėti bei pritaikyti įgytas žinias praktiškai",-taip teigia Smilė.

 Džiaugiamės Smilės elgesio pokyčiais, sustiprėjusiu sąmoningumu, gilesniu vertybių suvokimu, bet labiausiai norime PASIGIRTI IR PASIDŽIAUGTI  drauge su ja - Smilei paskirta Lietuvos „Maksimalisto stipendija“ (100 eurų per mėnesį) tvarumo ir ekologijos kategorijoje! „Maksimalisto stipendija" – tai stipendija, skirta skatinti ir įvertinti mokinius, pasiekusius išskirtinių rezultatų moksle, sporte, muzikoje, mene, visuomeninėje veikloje, technologijų ir inovacijų bei tvarumo ir ekologijos srityse. O siekiant gauti stipendiją  tvarumo  srityje reikėjo atitikti bent vieną iš pateiktų 8 kriterijų toje kategorijoje. Smilei (8 kl.) drauge su Manvydu (9 kl.) buvo suteiktos stipendijos už  kriterijų „Moksleivio vartojimo įpročiai, požiūris į tvarumą ir klimato kaitą“, o Žygimantui  iš (9 kl.) už pasiekimus mokslo srityje. Sveikiname mokinius ir džiaugiamės kartu su jais dar kartą!

 

 

 

 

 

 

Penktadienį 10 VDU T klasės moksleiviai dalyvavo VDU STEAM didaktikos centro atidaryme. Po to vyko moksleivių forumas ir praktinės veiklos. Mūsų gimnazijos moksleiviai pasirinko įtraukiančias „Ultragarso detektyvų“ ir „ Augalų streso atsako tyrimo“ veiklas.
Karjeros specialistė Raminta Milašiūtė
 
 
 
 
 
 

 

ERASMUS+ projektas Stambule: žingsniai link tvaresnės ateities
Visą savaitę mūsų gimnazijos bendruomenės atstovai – mokiniai ir mokytojai – buvo pasinėrę į įdomią ir prasmingą patirtį. Dalyvaudami ERASMUS+ projekte „CLIMATE change starts from local level“, Stambule turėjo puikią progą gilinti savo žinias apie tvarumą ir klimato kaitą.
Daug dėmesio skirta ekofobijos temai, ieškota būdų, kaip įveikti baimę dėl klimato kaitos ir skatinti aktyvų dalyvavimą sprendžiant šią pasaulinę problemą. Dalyvaudami įvairiose veiklose, susitikimuose ir bendraudami su kitais projekto dalyviais iš skirtingų šalių, įgijo naujų žinių ir įžvalgų.
Uždarymo ceremonija tapo šventės akcentu. Tradiciniai turkiški šokiai ir įteikti sertifikatai sukūrė išskirtinę atmosferą. Po intensyvios savaitės, kupinos įspūdžių ir naujų patirčių, mokiniai savaitgalį grįžta namo.
Ši kelionė ne tik praturtino ERASMUS + projekto dalyvių žinias, bet ir paskatino imtis konkrečių veiksmų. Grįžę į gimnaziją, dalyviai dalinsis įgytomis žiniomis su bendruomene ir kartu ieškos būdų, kaip prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.
 
 
 
 
 
 
 

 

Nuostabu, kai pamokos vyksta kitose erdvėse. 7a klasės mokiniai pasirinko edukacinę išvyką į Tautinės muzikos muziejų ir neapsiriko- patyrė daugybę smagių akimirkų. Būtent nuo skambančių laiptų moderni ekspozicija ir prasidėjo. Jais užlipę mokiniai atsidūrė edukacinėje erdvėje, kurioje galėjo išgirsti bei išbandyti įvairiausius lietuvių liaudies muzikos instrumentus (įvairius pučiamuosius, kankles), klausėsi muzikos įrašų, dalyvavo interaktyvioje pramogoje - sutartinių dainų karaoke. Išbandė jėgas muzikuodami skudučiais, mediniais trimitais, būgnu, daudyte, tabalais, švilpukais, birbynėmis. Tai nuotaikinga ir įdomi kelionė po muzikos instrumentų šalį.
Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ruseckienė ir 7a klasės auklėtoja Vilmantė Kudirkienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tęsiasi intensyvios ERASMUS + projekto "CLIMATE actions starts at local level" veiklos Stambule. Mūsų gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda kartu su kitais projekto dalyviais lankėsi Stambulo akvariume: čia visi dalyviai galėjo susipažinti su vandenynų bioįvairove, domėjosi vis didėjančiomis ekologinėmis vandens telkinių problemomis. Vėliau veiklos persikėlė į Ataturk arboretum parką. Projekto dalyviams tikrai daug įspūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Penktadienio rytą priešmokyklinukai prisijungė prie respublikinės ir pirmą kartą vykstančios internetinės pamokos „Apie robotus vaikams“, kurią organizavo Šaulių techninės kūrybos centras.
Mokiniams buvo išdalinti darbo lapai, kuriuos pamokoje jie turėjo užpildyti. Mokiniai sužinojo, kokių robotų jau sukurta ir kokių dar tik bus ateityje, Visi pasidalino savo mintimis ir žiniomis. Pasibaigus pamokai vaikai skubėjo konstruoti savo svajonių robotų.
Mokytoja Agnė Šnaider
 
 
 
 
 
 
 

 

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šios dienos proga gimnazijoje mokiniai buvo pakviesti atkreipti dėmesį į savo psichikos sveikatą ir išbandyti įvairius būdus nurimti. Klausydami raminančios muzikos, bandė lipdyti, spalvinti, pačiupinėti smėlį ar „slaimą“, o gal tiesiog pasigamino antistresinį kamuoliuką. Tiek mažiems, tiek didesniems netrūko emocijų ir potyrių. Tikimės, kad išbandyti nusiraminimo būdai pravers susidūrus su iššūkiais, kai emocijos netilps širdelėse.
Gimnazijos psichologės Simona ir Greta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Paskutiniais dešimtmečiais energijos vartojimas pasaulyje sparčiai augo, todėl labai svarbu efektyviau naudoti energijos išteklius ir mažinti švaistymą. Šią savaitę buvo minima "Energy saving week", kurios metu mokiniai svarstė, kokius energijos taupymo būdus galėtų pritaikyti namuose ir mokykloje, bei aptarė atsinaujinančių energijos šaltinių svarbą ir galimybes.
Visuomenės sveikatos specialistė S. Čepienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

5b kl. mokiniai labai norėjo aplankyti globojamus keturkojus ir nuvežti jiems dovanų. Auklėtoja Jolanta Čėsnienė ir mokytoja Kristina Alesienė mielai nuvyko kartu su penktokais į Kauno gyvūnų gerovės namus "NOJUS". Dėkojame 5b klasės tėveliams už pokalbį su vaikais apie tai, kaip gyvūnai patenka į prieglaudas, už paaukotas "vaišes" šeimininkų paliktiems keturkojams.
Mokiniai suprato, kad laikas, skirtas beglobiams gyvūnams, labai prasmingas. Galbūt kai kurie mokiniai taps savanoriais ir dažniau pasirūpins keturkojais.
Ačiū "Nojaus" darbuotojams už galimybę apsilankyti.
Auklėtoja Jolanta Čėsnienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

3d klasės mokinius aplankė klasės draugo mama - odontologė. Trečiokai susidomėję klausėsi pasakojimo apie odontologo profesiją ir dantų priežiūrą. Vėliau visi pabandė taisyklingai išsivalyti dantis.
Mokytoja Alina Kiaulakytė
 
 

 

Šį ketvirtadienį 6-10 klasių moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Atvirų durų renginyje. Gimnazistai artimiau susipažino su kariuomenės veiklomis ir išbandė technikos galimybes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Norime pasidžiaugti 6-7 klasių mokinių meniniais gebėjimais, savo jausmų išreiškimu piešiant kubizmo stiliaus piešinius.
Dailės mokytoja I. Makūnienė