PREZIDENTO

VALDO ADAMKAUS

GIMNAZIJA

 

 

Mob. tel. 8 683 96829

El.paštas: rastine@adamkausgimnazija.lt  Adresas: Bitininkų 31, LT-46376 Kaunas

 

 

Spalio 13 dieną gimnazijoje vyko projekto „Žalieji želdiniai - žmogaus ir gamtos kūrinys“ veiklos. Patys mažiausi gimnazistai su savo mokytojomis diskutavo, kodėl žmonėms patinka puošti supančią juos aplinką įvairiais želdiniais, atliko įdomius eksperimentus, pasitelkę fantaziją piešė įsivaizduojamos vietovės apželdinimą (3b klasė). O kad netrūktų įkvėpimo, pradinukai tyrinėjo prie gimnazijos augančių medžių žalųjų žmogaus draugų - lapus (priešmokyklinukai), 2a klasės mokiniai ėjo pažiūrėti, kaip šaltoką rudenį pakelia Prezidento Valdo Adamkaus pasodintas ąžuoliukas,  3a ir 3b klasės gimnazistai apsilankė rudens spalvomis pasipuošusiame VDU Botanikos sode, apžiūrėjo oranžerijoje įsikūrusią įspūdingų drugelių parodą. Šaunieji pradinukai neužmiršo ir gyvūnų – 1d ir 2a klasės mokiniai pririnko per 200 kg gilių. Už tokią puikią dovaną Kauno zoologijos sodo darbuotojai pakvietė mokinius aplankyti žiemai besiruošiančius keturkojus sodo gyventojus. Nemažai gilių pririnko ir 5b klasės vaikai. Beje, visi penktokai sveikatos pasisemti vyko į Vilniaus „Vishy“ vandens parką.

2c, 1a, 1b klasių mokiniai  šią projektinę dieną  nutarė nukeliauti į  vieną seniausių balneologijos kurortų Birštoną. Pažintį su Birštonu pradėjome  nuo miesto parko. Vaikams buvo skirta užduotis suskaičiuoti, kiek parke yra skulptūrų (o jų per 20). Keliaudami gražiomis Birštono gatvėmis vaikai galėjo grožėtis ne tik išpuoselėtais kurorto želdiniais, bet ir nuostabia rudeniška gamta. Įstabus vaizdas atsivėrė užkopus 161 laipteliu (vaikai suskaičiavo) į Vytauto kalną, aukščiausią Lietuvoje kalvą. Kelionės kulminacija - apsilankymas Birštono vandens garinimo bokšte „Druskupis“, kuris šalyje toks yra vienintelis. Čia visi mėgavosi ypač tyru „jūrinio efekto“oru.

Nemažas 5-10 klasių gimnazistų būrys ne tik gėrėjosi margaspalviais augalais, bet ir gražino aplinką: gimnazijos darže ruošė žemę žiemai, grėbė lapus – aplinkai gražinti būtinos darbščios rankos, nuolatinis rūpinimasis želdiniais.

Vyresniųjų klasių mokiniai domėjosi, kokioje aplinkoje gyveno ir kūrė garsūs lietuvių poetai Maironis ir Salomėja Nėris, kuriems tvarkingai prižiūrimas sodas šalia namų, nepakartojamas Kauno apylinkių kraštovaizdis – pagrindinis įkvėpimo šaltinis.

Įvairios projektinės veiklos ir mažam, ir dideliam suteikė progą pasidžiaugti nepakartojama rudens gamta.

 

Delfi rašo:
http://www.delfi.lt/lmz/mokyklu-naujienos/valdo-adamkaus-gimnazijos-moksleiviai-dziaugesi-spalvingu-rudeniu.d?id=72629624