Gegužės 9 d. – Europos diena.

Buvusioms karo priešininkėms Vokietijai ir Prancūzijai kilo idėja liautis stovėjus priešingose barikadų pusėse ir susivienyti. Politikos lyderiai, palaikę šį sumanymą ir jį įgyvendinę, buvo Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas ir Vokietijos federalinis kancleris Konradas Adenaueris. Šią dieną buvo padėti Europos Sąjungos pamatai. Taip nesantaika virto sėkmingu bendradarbiavimu.

Dabar Europos Sąjungai priklauso 28 valstybės. 2004 m. vykdant plėtrą į Rytus į ES įstojo Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija ir Slovėnija, taip pat Malta ir Kipras.

Šiemet gegužės 1 dieną sukanka 10 metų, kai Lietuva priklauso Europos Sąjungai.

Gegužės 9 dieną mokykloje 10-12 klasių mokiniai informaciniame centre rašė Europos egzaminą, kurį kartu su Europos egzamino organizatoriais mokykloje vykdė socialinių mokslų metodinė grupė: mokyt. E.Bačėnienė, L.Ragulskienė, R.Žemaitaitienė.

Geriausiai egzaminą išlaikė 12b klasės mokiniai Simas Sankauskas ir Dovydas Majauskas.

Europos egzaminas 3

Europos egzaminas 4