Seserys Romualda Giedraitytė - Garkauskienė ir Asta Giedraitytė - Stankienė  -  garsios ir daug pasiekimų įvairiose varžybose laimėjusios stalo teniso atstovės. Abi seserys dvynės mokėsi Kauno Julijanavos mokykloje (dabar -  Kauno šv. Pranciškaus gimnazija). Romualda Giedraitytė -  Garkauskienė stalo tenisą pradėjo žaisti dar mokykloje, vėliau prie jos prisijungė ir jos sesuo Asta Giedraitytė - Stankienė, kurią mokytojas Karolis Ivanauskas įtikino, kad kairiarankiai taip pat gali sėkmingai žaisti tenisą. Miesto  moksleivių varžybose mergaites pamatė treneris Leonas Sereika ir pakvietė į savo treniruotes. Mokyklos stalo teniso komanda moksleivių varžybose užimdavo prizines antrąsias vietas. 1971, 1972, 1975 metais Asta ir Romualda tapo Lietuvos čempionėmis. 1977, 1978, 1979 m. žaisdamos Kauno ,,Darbo rezervų“ komandoje seserys taip pat tapo Lietuvos čempionėmis. Kauno ,,Darbo rezervų“ komandos narės seserys Asta ir Romualda sėkmingai žaidė tuometinės Sovietų Sąjungos taurės varžybose, o 1974 m. iškovojo SSRS taurę. 

1

 

2

Asta Giedraitytė - Stankienė - geriausių stalo teniso pasiekimų rekordininkė. Ji - TSRS jaunimo čempionė, pasaulio mišraus dvejeto varžybų vicečempionė, Europos pirmenybių bronzos medalio laimėtoja moterų dvejeto varžybose, TSRS rinktinės sudėtyje  Europos čempionate iškovojo aukso medalį. Sportininkė - trijų pasaulio čempionatų dalyvė, pirmojo pasaulio studentų čempionato merginų dvejeto rungties čempionė, buvusi TSRS čempionatų  nugalėtoja ir prizininkė.

Trumpi biografiniai faktai:

 • Gimė 1952 m.;
 • 1970 m. baigė Kauno XIV vidurinę mokyklą (vėliau - Kauno Julijanavos mokykla, dabar -  Kauno šv. Pranciškaus gimnazija);
 • 1974 m. baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą;
 • Vyras Stasys Stankus  - futbolininkas, žymus Lietuvos treneris, LFF vaikų ir jaunimo futbolo asociacijos direktorius;
 • Duktė Lina -  stalo tenisininkė, Lietuvos rinktinės žaidėja;
 • 1969 m. tapo sporto meistre ir tarptautinės klasės sporto meistre;
 • 1967 m. iškovojo Lietuvos jaunių stalo teniso čempionės titulą;
 • 1968 m. tapo SSRS jaunių vieneto, dvejeto ir komandos čempione;
 • 1971, 1972 m. - SSRS jaunimo čempionė stalo teniso vieneto ir dvejeto rungtyse;
 • 1973 m. tapo pirmojo pasaulio studentų čempionato nugalėtoja merginų dvejeto rungtyje;
 • 1973 m. pasaulio čempionate iškovojo II vietą poroje su A.Strokatovu (aukščiausias asmeninis Lietuvos stalo tenisininkų pasiekimas pasaulio čempionatuose);
 • 1974 m. tapo SSRS taurės laimėtoja, Kauno ,,Darbo rezervų“ komandos narė;
 • 1974 m. tapo Europos čempione komandoje ir iškovojo III vietą poroje su Z.Rudnova;
 • Nuo 1987 m. dirba vaikų sporto mokykloje trenere.

3

 

Asta Giedraitytė - Stankienė 1966 - 1980 metais septynis kartus tapo čempione ir prizininke Lietuvos komandiniuose čempionatuose ir Lietuvos asmeniniuose čempionatuose. SSRS komandiniuose čempionatuose A. Giedraitytė - Stankienė yra tapusi prizininke du kartus. Astos Giedraitytės - Stankienės laimėjimų sąrašas iš tiesų yra nemažas, o indėlis į Lietuvos stalo teniso laimėjimo istoriją yra neginčijamas.