EKO MOKYKLŲ TINKLO ĮSTAIGOS

Eko mokyklų tinklo koordintorė: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija

Nariai:

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos  nacionalinėje pamokoje „Eko idėjos Lietuvai 2017“ iniciatyvos išsaugoti aplinką imasi mokiniai

INICIATYVOS IŠSAUGOTI APLINKĄ IMASI MOKINIAI

Daugiausiai ir įdomiausių pasiūlymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas šiais metais pateikė mokiniai, savo entuziazmu užkrėtę ir mokytojus ir tėvelius.

Susirūpinimas ekologinėmis ir aplinkosauginėmis problemomis šį pavasarį vėl sukvietė Lietuvos švietimo įstaigas diskutuoti apie  tai, kad ne pasyvi meilė reikalinga mus supančiai aplinkai, o sąmoningumas sprendžiant aplinkosaugos problemas, vartotojiškumo mažinimas, už savo elgesį aplinkai  atsakingų vaikų ugdymas. Ryžtas išsaugoti mus supančią aplinką praėjusį ketvirtadienį apjungė tiek priešmokyklinukus, tiek seimo narius, susirinkusius į nacionalinę pamoką „EKO idėjos Lietuvai 2017“,  kurią tradiciškai organizavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija - Lietuvos EKO mokyklų tinklo įkūrėja ir koordinatorė bei pirmoji įstaiga Lietuvoje, pasirinkusi įgyvendinti  ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo sampratą.

Kol vyresniųjų klasių gimnazistai pristatė savo pačių sukurtas ir išleistas knygas, maišė sveikuoliškus kokteilius, aptarinėjo vaistinius augalus, renginio svečiams Švietimo ir mokslo ministerijos kancleriui  Tomui Daukantui, LR Aplinkos viceministrui Martynui Norbutui, LR Seimo nariui doc. dr. Mindaugui Puidokui, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriui Romualdui Sabaliauskui apie lapinių kopūstų, moliūgų ir morkų traškučius, alijošiaus naudą žmogaus sveikatai, vaistinės arbatos privalumus ir magiškas gydomąsias savybes  su užsidegimu pasakoję pradinukai nepaliko abejingų.  Renginio metu pasisemti gerosios patirties eko idėjų mugėje, eko produktų dirbtuvėse, pranešimų sekcijose  galėjo daugiau nei penki šimtai renginio dalyvių.

Nacionalinės pamokose „EKO idėjos Lietuvai 2017“ metu įvyko antrasis Lietuvos EKO mokyklų tinklo suvažiavimas, kurio metu įstaigos susitarė dėl bendro aplinkosauginių veiklų plano įgyvendinimo, numatė tolimesnes veiklos gaires. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė išsakė viltį, kad besiplečiantis Lietuvos EKO mokyklų tinklas - svari jėga, atkreipianti visuomenės dėmesį į ekologines grėsmes ir siekianti neabejotinai realių  bei teigiamų pokyčių įvairiose gamtosaugos srityse.

Daug teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Augalų mainų mugėje“, kurios idėją renginio šeimininkai pristatė ir pilietinių iniciatyvų konkursui „Kuriame Lietuvą!“. Augalais dalijosi ne tik renginio organizatoriai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos, o drąsiausi turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias sudalyvaujant viktorinoje  ir laimint  labiausiai patikusį augalą.   Lankytojai pripažino, kad augalų mainai – tai ne tik galimybė atnaujinti interjerą ar namų aplinką,  pagilinti žinias, bet ir dalijimasis pozityvumu, džiugia pavasario nuotaika.

Nutilus mugės šurmuliui renginio dalyviai turėjo galimybę  apsilankyti EKO dirbtuvėse, kurių buvo pasiūlyta net dešimt ir kurias organizavo ne tik renginio šeimininkai, bet iš svečiai iš Kauno Moksleivių aplinkotyros centro, Ukmergės rajono Veprių pagrindinės mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir kt..  Šiemet, kaip ir tikėtasi, didžiausio susidomėjimo sulaukė praktinės veiklos,  susijusios su taisyklinga augalų priežiūra,  florariumų kūrimu ir, be abejonės, visų laukta ekologiškų grožio produktų, kuriuos galima pasigaminti tiesiog iš to, ką randame virtuvėje, gamyba.

Renginio svečiai ir dalyviai LR Švietimo ir mokslo ministerijos, LR Seimo Viešosios įstaigos Ekoagros, Ugdymo plėtotės centro paragino imtis naujų ekologinio ugdymo, aplinkos išsaugojimo ir sveikatos puoselėjimo iniciatyvų.

Žiūrėti >>>

Dalyvių pažymos