Kasmetinis „ENOArt“ tarptautinis konkursas: „Spalvotame pasaulyje-spalvotos gėlės“

 

Jau treti metai mūsų gimnazija aktyviai dalyvauja įvairiose ENO (pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti) tinklo veiklose. Gegužės mėn. vyko konkursas „ENOArt“, kurio metu reikėjo sukurti gėlę pakartotinai panaudojant antrines žaliavas. Visi gerai žinome, kad  perdirbant ir pakartotinai naudojant antrines žaliavas, mažinamas atliekų kiekis, kuris patektų į sąvartynus ar būtų sudeginamas. Tai padeda sumažinti dirvožemio, vandens ir oro taršą. Taip pat nereiktų pamiršti, kad antrinių žaliavų naudojimas leidžia mokiniams eksperimentuoti su skirtingomis medžiagomis ir technikomis, mokantis, kas veikia geriausiai. Tai padeda ugdyti tyrinėjimo ir eksperimentavimo bei kūrybiškumo įgūdžius.

Mūsų gimnazijos mokinės E. Čiganaitė, P. Sluškonytė, J. Stankutė, ir L. Kapočiūtė (mokytojos-R. Staškonytė ir I. Makūnienė) sudalyvavo konkurse ir net dvejose kategorijose (B ir D)  pateko į laureatų sąrašą! Konkurse dalyvavo mokiniai iš 27 šalių (Argentinos, Brazilijos, Irano, Italijos, Filipinų, Jemeno, Pakistano ir daugelis kitų)  ir visų darbai buvo vertinami kompetentingos komisijos sudarytos iš trijų ekspertų: Carlo Nati (prof. Iš Italijos), Almina Durakovic (dizainerė, prof. Iš Slovėnijos) ir Esko-Pekka Tiitinen (menininkas iš Suomijos). Komisijai buvo pateikti 202 mokinių darbai ir vertinimas užtruko ne vieną dieną, kol paaiškėjo laureatai skirtingose amžiaus grupėse.  Džiaugiamės mūsų mokinių darbais, džiaugiamės, kad buvome pastebėti ir įvertinti bei tariame didelį ačiū jiems ir jų mokytojoms.

 

 

”Rytojus niekada neateis. Veikti reikia dabar”- virtualus renginys skirtas Pasaulinei Aplinkos dienai paminėti

 

Tai jau penktą kartą iš eilės vykstantis 24 val. trukmės virtualus renginys, skirtas Pasaulinei Aplinkos dienai paminėti.  Renginio tikslas- suburti viso pasaulio bendruomenę, kuri neabejinga planetos likimui, kuriai rūpi Žemės likimas ir klimato pokyčiai joje, nes birželio 5 d. –Pasaulinė Aplinkos diena.  Veikti turime dabar, kad išsaugotume žemę ateities kartoms ir padėtumėte įveikti trigubą planetos krizę: klimato kaitą, taršos poveikį žmonijai ir biologinės įvairovės nykimą. 

„Act Now“-nevyriausybinė organizacija šį renginį organizavo kartu su Environment Online (ENO)-Suomija, Treebuddy Earth - Suomija, POP judėjimu - JAV, Pasauliniu tvaraus vystymosi forumu (WSDF)-JAV, „Plant and Care for Peace“ (Pacfpeace) -Suomija, „The Shri“ Ram Universal School, Greater Noida, Glamanand-Indija, Envirate- Suomija, Nature Education Society of Taiwan (NEST)- Taivanas ir SIQA- Džordžija.

Renginio vedėjai Rajiv K Shrivastava (Indijos ACTNOW NGO įkūrėjas), JK Singh (Indijos Brookfield tarptautinės mokyklos direktorius), Jamie Herreli (žinių diktorė iš Filipinų, Miss Visata 2014), Rony Antony (ENO koordinatorius iš Taivano) be paliovos kalbino renginio garbės svečius, vedė diskusijas, dalinosi įvairia video medžiaga, skaidrėmis. Renginyje dalyvavo dalyviai net iš 125 šalių (tam tarpe ir Lietuvos), 500 žmonių iš viso pasaulio, kurie skaitė įvairius pranešimus. Daugelis garbingų svečių dalyvavo renginyje, tarp jų : Jungtinių Tautų generalinė sekretorė, JT Aplinkosaugos programos direktorė INGER ANDERSON, NATALIA ALEKSEEVA (Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programos koordinatore), MANAV SINGLA (Brookfield tarptautinės mokyklos prezidentas), DESTINY WAGNER (Miss Visata 2021m.), ERIK SOLHEIM (Jungtinių Tautų sekretorius), IVAN RANSOM - tvarumo ambasadorius iš Meksikos, ENO įkūrėjas MIKA VANHANEN, KAIJA SARAMAK (ENO valdybos pirmininkė), MINA SUE ChOI (Mis Žemė 2022)  ir daugelis kitų.  

 Visą parą be perstojo vykusio renginio metu buvo nagrinėjamos įvairios ir aktualios žmonijai temos. Dalyviai diskutavo apie klimato kaitos poveikį planetai, žmonėms ir ekosistemoms akcentuodami būtinybę mažinti anglies dioksido emisijas ir skatinti atsinaujinančius energijos šaltinius. Taip pat buvo nagrinėjamos problemos susijusios su atliekų valdymu, plastiko tarša ir tvariu išteklių naudojimu. Akcentuojama atliekų mažinimo, perdirbimo ir pakartotinio naudojimo svarba. Didelis dėmesys buvo skiriamas ir vandens išteklių apsaugos ir tvaraus naudojimo temai, įskaitant vandens taršą, prieigą prie švaraus vandens ir vandens naudojimo efektyvumą. Ne kartą buvo paminėti ir asmeniniai ir bendruomeniniai veiksmai, kurie gali prisidėti prie tvaresnės ateities, tokie kaip energijos taupymas, tvarūs vartojimo įpročiai ir ekologiškos technologijos.

Mūsų gimnazija aktyviai prisidėjo prie renginio: tiek mokiniai, tiek mokytojai dalyvavo jame. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos tarptautinių „Erasmus +“ projektų “CALL“ IR „3HG“ nariai  aktyviai įsitraukė į siūlomas projekto organizatorių veiklas. Kai kurie  mokiniai kūrė eilėraščius apie mūsų planetą Žemę, kiti fiksavo nuostabius gamtos reiškinius ir vaizdus, dar kiti kūrė gaminius iš pakartotinai panaudojamų medžiagų.

Visų mokinių darbai buvo nusiųsti renginio organizatoriams. Už aktyvias veiklas visi dalyviai bus apdovanoti tarptautiniais sertifikatais.   Didžiuojamės savo mokiniais, kurie prisidėjo prie šio svarbaus ir įdomaus renginio bei tariame didelį ačiū mokiniams ir mokytojams.

VANDENS PANAUDOJIMAS TAIKAI-2024 m. PASAULINĖS VANDENS DIENOS TEMA

 

 

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą! 2024 m. Pasaulinės vandens dienos tema - "Vandens panaudojimas taikai", o Pasaulinės vandens plėtros ataskaitos pavadinimas - "Vandens panaudojimas taikai ir gerovei". Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiais, ENO mini šią dieną drauge su JT organizacija, ir prie jų savo ruožtu jungiamės ir mes-Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija.

Apie 70 % mūsų planetos paviršiaus dengia vanduo, todėl dažnai Žemė vadinama mėlynąja planeta. Apie 97 % viso vandens Žemėje yra jūrose ir vandenynuose,  likę 3 % – gėlo vandens ištekliai. Tačiau ir šie – ne visi prieinami kasdieniam žmogaus vartojimui ir poreikiams: apie du trečdalius (apie 2 %) gėlo vandens sušalęs, sukauptas ledynuose, sniegynuose. 

Kaip žinia, vanduo gali tapti taikos arba karo priežastimi. Kai vandens trūksta, jis užterštas arba kai žmonės turi nevienodas galimybes juo naudotis, įtampa tarp bendruomenių ir šalių gali didėti.

Daugiau kaip 3 mlrd. žmonių visame pasaulyje priklauso nuo vandens, kuris peržengia valstybių sienas. Tačiau iš 153 šalių, kurios su kaimyninėmis šalimis dalijasi upėmis, ežerais ir vandeningaisiais sluoksniais, tik 24 šalys pranešė, kad yra sudariusios bendradarbiavimo susitarimus dėl viso bendro vandens. Dėl to, mes turime skleisti žinią savo draugui, artimui, kaimynui kaip svarbu yra tausoti vandenį ir atsakingai jį naudoti.

Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistai neabejingi globalinėms problemoms ir nuolat dalyvauja įvairiose akcijose, renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į visiems mums svarbius dalykus. Šiais metais 4-ų ir 5-ų klasių mokiniai drauge su mokytojomis S. Smilgevičiūte ir V. Janušiene  entuziastingai prisidėjo prie šios akcijos ir pamokų metu žiūrėjo video, spalvino vandens mandalą (universalus, holistinis pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis),  kūrė pasižadėjimus ką  jie ketina daryti siekiant dar atsakingiau ir taupiau vartoti vandenį. Tariame nuoširdų ačiū kūrybingiems ir išradingiems mokiniams bei jiems talkinusioms mokytojoms ir tikime, kad visi kartu mes galime daug... .


ENO TINKLO PASAULINĖ AKCIJA- 

“LIGHTS FOR FRIENDSHIP”

Jau trečius metus iš eilės ENO (Environment online) pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti, pakvietė dalyvius iš viso pasaulio prisijungti prie jau tradicija tapusios akcijos “ Lights for friendship”. 

Šių dienų pasaulyje draugystė, bendradarbiavimas, palaikymas, empatija kaip niekad svarbūs visiems mums, nes mes esame to pasaulio dalis, kuris šiuo metu susiduria su viską  niokojančiais karais ir kitais sudėtingais iššūkiais, pasaulio, kuriame kas dieną žūsta nekalti žmonės. Todėl mums labiau nei bet kada reikia skirti kuo daugiau dėmesio gerumui ir pasaulinės draugystės puoselėjimui, kad Žemėje vėl įsivyrautų  taika ir ramybė. Turime  atsiminti: draugas yra dovana, o mes dovanojame save. 

Kaip ir kasmet, akcijos vienas iš pagrindinių tikslų skatinti mokinių kūrybiškumą, novatoriškumą, bendruomeniškumą gaminant žibintus iš pakartotinai panaudojamų medžiagų. ENO organizuojama akcija sulaukia didelio dalyvių iš viso pasaulio susidomėjimo ir šie metai ne išimtis-mokiniai net iš 35 šalių gamino žibintus net keturiuose kontinentuose ir įžiebė juos gruodžio 1d. 

EKO mokyklų tinklas (net 32 ugdymo institucijos) taip pat aktyviai įsitraukė į šią akciją ir labai džiugu, kad mokyklos, lopšeliai-darželiai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Mažeikių ir kitų miestų bei miestelių dalyvavo šioje akcijoje, gamino žibintus ir skleidė žinią pasauliui: “draugystė ir šviesa nugalės”.

 Džiaugiamės, kad Prezidento Valdo Adamkaus mokiniai noriai prisijungė prie šios akcijos ir pagamino daug gražių bei įdomių žibintų. Tariame nuoširdų ačiū vaikams gaminusiems žibintus ir  mokytojoms prisidėjusiomis prie šio kūrybinio proceso. 

 

 


ENO tinklo organizuota akcija “ENERGY AWARENESS WEEK”

Šių metų spalio 9-13 d. mūsų gimnazijos 6-7 kl. mokiniai dalyvavo ENO tinklo organizuotoje akcijoje “Energy awareness week”, kurios pagrindinis tikslas buvo atkreipti dėmesį į suvartotos energijos kiekį, jos taupymo būdus, tvaresnį ir efektyvesnį jos naudojimą. Akcijos iššūkis ir klausimas skambėjo taip: “How can you be more energy smart and on-time?”. Žinoti energijos taupymo būdus yra svarbu tiek aplinkos, tiek ekonominio efektyvumo, tiek ilgalaikės energetikos sistemos stabilumo požiūriu. Tai gali padėti sumažinti išteklių sunaudojimą, sumažinti taršą ir prisidėti prie tvarios energetikos ateities kūrimo. Naujas idėjas, mintis gimnazistai mėgino perteikti savo sukurtuose plakatuose, piešiniuose, kituose darbuose.

Dar viena ENO tinklo (pasaulinis bendruomenių ir mokyklų tinklas tvarumui gerinti)  veikla prie kurios prisidėjo mūsų gimnazistai tai dalyvavimas tarptautiniame ENO projekte, kuris skirtas pradinio ir vidurinio ugdymo mokiniams stebėti klimato kaitą, fiksuoti pokyčius kasmet vykstančius gamtoje, nuolat juos lyginti, analizuoti ir daryti tam tikras išvadas.  Tradiciškai projektas vyksta 5-ą ir 43-ią metų savaitę. Šį karta projekte dalyvavo 5a kl. mokiniai ir jiems talkino biologijos mokytoja Simona Smilgevičiūtė. Kaip jau įprasta, visos savaitės metu mokiniai stebėjo žemiausią, aukščiausią ir vidutinę dienos temperatūrą, fiksavo oro drėgnumą, vėjo stiprumą, kritulių kiekį, bei tyrinėjo debesuotumą ir debesų tipus. Dar viena užduotis, kurią mokiniai turėjo atlikti orų stebėjimo savaitės metu-  įamžinti gražiausias akimirkas gamtoje, kurių šiais metais tikrai netrūko.

Projekto pabaigoje gimnazistai drauge su mokytoja aptarė gautus rezultatus, palygino juos su rezultatais užfiksuotais žiemą ir pasidžiaugė gražiausiais rudens vaizdais užfiksuotais įvairiose Kauno apylinkėse. Didelis ačiū jauniesiems 5 a kl. gimnazistams ir jų auklėtojai Simonai Smilgevičiūtei😊.

 

 

 

 

 

MEDŽIŲ SODINIMO AKCIJA „PLANT AND CARE FOR PEACE“ RUGSĖJO 21 d.- PASAULINĘ IR TAIKOS DIENĄ……. 

 

Kiekvieną rudenį, rugsėjo 21 d. pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti (ENO) drauge su JTO kviečia visus, kurie neabejingi Žemės žaliojo rūbo puoselėjimui prisijungti prie jau gražia tradicija tapusios akcijos – “Plant and Care for Peace”. Rugsėjo 21 d. ne šiaip diena, o Pasaulinė Taikos diena, kurią mini 193 pasaulio šalys. Ši diena yra skirta didinti supratimą apie taiką, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir siekti pasaulinės taikos. Pasaulinė taikos diena yra svarbi, nes primena žmonėms apie būtinybę išsaugoti taiką pasaulyje, užkirsti kelią karui ir konfliktams, bei spręsti tarptautinius ginčus diplomatiniu būdu. Ji taip pat skatina visuomenės sąmoningumą apie humanitarines krizes ir problemas, susijusias su taika ir saugumu pasaulyje. Šių metų Pasaulinės Taikos dienos tema: ”Įgalinti kitą kartą”. Pagrindinis dėmesys skiriamas esminiam jaunimo vaidmeniui skatinti  demokratiškumą ir užtikrinti, kad jauno žmogaus balsas  būtų išgirstas ir įtrauktas į sprendimus, turinčius didelį poveikį jo pasauliui. Ne mažiau svarbus jauno žmogaus vaidmuo sprendžiant klimato krizę. Jaunimas paveldės klimato kaitos pasekmes, todėl mūsų pareiga yra suteikti jiems žinias, bei atverti galimybes aktyviai veikti ir siekti pokyčių saugojant mūsų planetą.  

Šį rudenį Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija ir vėl pakvietė bendruomenės narius prisijungti prie medžių sodinimo akcijos „Plant and Care for Peace“. Medelius sodino mokytojai, mokiniai, mokinių tėveliai. Smagu, kad prie akcijos prisijungė ir kitos EKO tinklo narės: Kauno lopšelis-darželis “Ežiukas”, Kulautuvos pagrindinė mokykla, Mažeikių lopšelis-darželis “Eglutė”, Papilės Simono Daukanto gimnazija, Šlienavos pagrindinė mokykla ir Tirkiliškių lopšelis-darželis. Džiaugiamės visais prisijungusiais prie šios gražios akcijos, tariame nuoširdų ačiū, o medeliams linkime sėkmingai augti ir puošti mūsų kraštą😊. 

 

 

 

 

 

#EarthIsCallingActNow 

 

DIDŽIAUSIAS IR ILGIAUSIAS PASAULINIS NUOTOLINIS RENGINYS, SKIRTAS PASAULINEI APLINKOS DIENAI PAMINĖTI  

 

„Neapgalvoti žmonijos veiksmai smarkiai sužlugdė mūsų planetą. Nepaprastoji klimato situacija, gamtos nykimas ir mirtina tarša kelia grėsmę mūsų namams, augalijai ir gyvūnijai. Mūsų gyvybei, ramybei ir gerovei iškilo grėsmė, kuri matoma ir jaučiama kaip niekada anksčiau. Tačiau ši degradacija nėra neišvengiama. Turime galios ir žinių, kad sumažintume žalą gamtai ir atkurtume Žemę – jei veiksime dabar!“- tokiomis mintimis pasidalino ACTNOW - nevyriausybinė Indijos organizacija kviesdama į ilgiausią nuotolinį, pasaulinį renginį EARTH IS CALLING. ACT NOW! Renginio tikslas suburti viso pasaulio bendruomenę, kuri neabejinga planetos likimui, kuriai rūpi Žemės likimas ir klimato pokyčiai joje, nes birželio 5 d. –Pasaulinė Aplinkos diena.  Veikti turime dabar, kad išsaugotume žemę ateities kartoms ir padėtumėte įveikti trigubą planetos krizę: klimatą, taršą ir biologinės įvairovės nykimą. 

Kaip ir praėjusiais metais, 2023 m. birželio 4-5 d. įvyko pasaulinis 24 val. trukmės nuotolins renginys, skirtas  Pasaulinei Aplinkos dienai paminėti akcentuojant plastiko naudojimo mažinimą ir jo daromą žalą mūsų planetai. Renginį  organizavo:  ACTNOW- nevyriausybinė Indijos  organizacija drauge su ENO pasauliniu mokyklų ir bendruomenių tinklu tvarumui gerinti, Treebuddy.Earth organizacija, Suomijos Plant and Care for Peace (Pacfpeace) organizacija, Nature Education Society of Taiwan (NEST) Taivano NVO ir The POP World Sustainable Development Forum (WSDF), JAV.  

 

Renginio vedėjai Rajiv K Shrivastava (Indijos ACTNOW NGO įkūrėjas), JK Singh (Indijos Brookfield tarptautinės mokyklos direktorius), Jamie Herreli (žinių diktorė iš Filipinų, Miss Visata 2014), Rony Antony (ENO koordinatorius iš Taivano) be paliovos kalbino renginio garbės svečius, vedė diskusijas, dalinosi įvairia video medžiaga, skaidrėmis. Renginyje dalyvavo dalyviai net iš 77 šalių (tam tarpe ir Lietuvos), garbės svečiai iš viso pasaulio: Jungtinių Tautų generalinė sekretorė, JT Aplinkosaugos programos direktorė INGER ANDERSON, NATALIA ALEKSEEVA (Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programos koordinatore), MANAV SINGLA (Brookfield tarptautinės mokyklos prezidentas), DESTINY WAGNER (Miss Visata 2021m.), ERIK SOLHEIM (Jungtinių Tautų sekretorius), IVAN RANSOM - tvarumo ambasadorius iš Meksikos, ENO įkūrėjas MIKA VANHANEN, KAIJA SARAMAK (ENO valdybos pirmininkė), MINA SUE ChOI (Mis Žemė 2022) 

 ir daugelis kitų.  

 Visą parą be perstojo vykęs renginys buvo skirtas atkreipti visų mūsų dėmesį į plastiko ir jo gaminių žalą gamtai, taip pat kaip svarbu tinkamai jį rūšiuoti ir perdirbti. Nebuvo pamiršti ir darnaus vystymosi tikslai ir efektyvūs būdai juos įgyvendinti, tvarumo tobulinimas, bei vienu iš svarbiausių darnaus vystymosi tikslų - klimato apsaugos veiksmai.   

Mūsų gimnazija aktyviai prisidėjo prie renginio: tiek mokiniai, tiek mokytojai dalyvavo jame. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos tarptautinio Erasmus + projekto ES4SS nariai  aktyviai įsitraukė į siūlomas projekto organizatorių veiklas. Keletas mokinių kūrė video apie plastiką, jo taršą ir prevencines priemones stabdančias taršą. Kai kurie iš jų gamino plakatus, kūrė eilėraščius apie plastiką ir jo daromą žalą pasitelkdami dirbtinį intelektą į pagalbą bei juos įgarsino. ENO tinklo koordinatorė Lietuvoje darė pranešimą tema “ENO activities in Lithuania, 2023”.  Džiaugiamės, kad vienas mūsų mokinių kurtas video buvo atrinktas ir parodytas pasaulinio renginio metu, kurį stebėjo žiūrovai net iš 77 šalių!!! 

Visi mokinių darbai buvo nusiųsti renginio organizatoriams. Už aktyvias veiklas visi dalyviai bus apdovanoti tarptautiniais sertifikatais.   

Smagu, kad ir mūsų gimnazija galėjo prisidėti prie šio svarbaus renginio mokinių darbais. Didžiuojamės suteikta galimybe atstovauti Lietuvai dalyvaudami pasauliniame renginyje ir skleisti žinią apie mūsų gimnazijoje vykdomas veiklas.  
By Smilė Matekonytė and Artificial InteIligence 

President Valdas Adamkus gymnasium, Lithuania 

 

POEM 

Beating plastic pollution 

In a world so cool and full of glee, 

 We need to fight the plastic, you see. 

 It's time to join our hands and say,  

"Let's beat plastic pollution today!" 

 

Plastic bags and bottles everywhere, 

They harm our planet, it's just not fair. 

Animals suffer, the Earth gets sick,  

We gotta act quick, and do the trick! 

 

Reduce, reuse, recycle, too 

Simple steps that we can all do 

Bring your own bag when you go to the store, 

And say "no thanks" to plastic, we want no more! 

 

Let's use paper straws instead of plastic 

And carry a reusable bottle, fantastic! 

Pick up litter, keep our beaches clean, 

Together we can make a green routine. 

 

Plastic pollution is a big fight, 

But we're not scared, we'll shine so bright 

Let's spread the word, tell all our friends 

Together we can make amends. 

 

Our future's in our hands, you see,  

We're the generation that can set it free.  

With small actions and big dreams,  

We'll beat plastic pollution, it's not what it seems! 

 

So come on, kids, let's take a stand 

Hold our planet with love in our hand. 

We'll make a difference, one step at a time, 

And show the world our rhythm and rhyme! 

 

Beat plastic pollution, let's make it cool, 

For our oceans, our wildlife, and every school 

We're superheroes with power and might, 

Saving the Earth, spreading love and light! 

 

 

 

 

 

 
SODINAME MEDŽIUS „PLANT AND CARE FOR PEACE“ SU ENO-PASAULINIU MOKYKLŲ IR BENDRUOMENIŲ TINKLU TVARUMUI GERINTI

 

Jau penktą kartą mūsų gimnazijos gimnazistai drauge su ENO-pasauliniu mokyklų ir bendruomenių tinklu tvarumui gerinti prisijungė prie puikios iniciatyvos-medžių sodinimo akcijos. Akcija prasidėjo balandžio 22 d. ir tęsis iki birželio 5d. Ši akcija prasidėjo 2004m. ir daugiau nei 10 000 mokyklų iš viso pasaulio (157 šalių) pasodino net 30 milijonų medžių per visus tuos metus! “Medžių sodinimas yra tikras žygdarbis”,- kaip teigia akcijos iniciatorius Mika Vanhanen.

Šiais metais, Valstybinių miškų urėdija pakvietė gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 26-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 29 d. Miškinkams pavyko įveikti ir apsodinti rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose pasodinta tiek medelių, kiek Lietuvoje gyventojų – 2,8 mln.

Mūsų mokyklos 7C ir 7D klasių mokiniai dalyvavo miškasodyje Padauguvos girininkijai priklausančiose valdose. Iš viso tą dieną toje vietoje buvo apsodintas 2,9 ha plotas. Talkoje kartu su mokiniais dalyvavo dar 80 žmonių ir visi kartu pasodino 1500 ąžuolų, 2000 liepų ir 4200 pušų.

Nuoširdus ačiū gimnazistams, mokytojams ir visiems, kurie būdami neabejingi Žemės  ir jos žaliojo rūbo ateičiai sudalyvavo šitoje akcijoje ir pasodino tokį gausų medžių skaičių.

 

 

 

 

 

 

KOVO 22-OJI   -  PASAULINĖ VANDENS DIENA, KURIĄ ENO MINI KARTU SU JUNGTINIŲ TAUTŲ ORGANIZACIJA 

 

Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena. šią dieną  ENO (Pasaulinis mokyklų ir bendruomenių tinklas tvarumui gerinti) mini drauge su Jungtinių Tautų organizacija. Šių metų tema   “Be the change you want to see in the world”, skirta atkreipti dėmesį į geriamo vandens trūkumą mūsų planetoje, taip pat paaiškinti,  kodėl yra taip svarbu jį tausoti ir taupyti.  

Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri turi dideles gėlo požeminio vandens atsargas. Tačiau taip yra ne visur.  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis  beveik 2 mlrd. pasaulio žmonių neturi galimybės gauti švaraus geriamo vandens.  

Minint Pasaulinę vandens dieną  Jungtinės Tautos ragina nedelsti ir spręsti vandens krizės problemas dabar pat. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų turime prisidėti prie švaraus vandens išsaugojimo ateities kartoms: tausoti vandenį bei rūpintis, kad vanduo nebūtų teršiamas. 

Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazistai neabejingi globalinėms problemoms ir noriai dalyvauja įvairiose akcijose, renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į visiems mums svarbius dalykus. Šiandien 6c ir 6d bei pradinių klasių mokiniai prisiminė seną pasaką apie mažiausią pasaulyje paukštelį kolibrį, kuris savo mažu snapeliu bandė gesinti gaisrą.  

Kolibris - šių metų Pasaulinės vandens dienos simbolis, kuriuo siekiama parodyti, kad kiekvienas iš mūsų, nesvarbu, mažas ar didelis, gali prisidėti prie planetos ir jos žaliojo rūbo saugojimo. Pamokų metu mokiniai drauge su mokytojomis Alina, Vilmante ir Vita žiūrėjo video, piešė plakatus, bei aptarė, kaip galime prisidėti prie vandens tausojimo ir saugojimo. Ačiū kūrybingiems ir išradingiems mokiniams bei jiems talkinusioms mokytojoms.  


Gimnazijos Naujienos
Velykinėje popietėje šeštų klasių mokiniai su etikos mokytoju K. Valioniu ir tikybos mokytoja S. Striogiene kalbėjo apie šv. Velykų prasmę, prisiminė tradicijas ir velykinius simbolius
Velykinėje popietėje šeštų klasių mokiniai su etikos mokytoju K. Valioniu ir tikybos mokytoja S. Striogiene kalbėjo apie šv. Velykų prasmę, prisiminė tradicijas ir velykinius simbolius
Ar žinote kodėl Velykų bobutė yra nuostabi? Juk ji tarsi Velykų burtininkė kišenėse turi nesuskaičiuojamą kiekį kiaušinėlių, kuriuos sugeba paslėpti taip sumaniai, kad niekas jų nerastų...
Ar žinote kodėl Velykų bobutė yra nuostabi? Juk ji tarsi Velykų burtininkė kišenėse turi nesuskaičiuojamą kiekį kiaušinėlių, kuriuos sugeba paslėpti taip sumaniai, kad niekas jų nerastų...
Erasmus + projekto
Erasmus + projekto "CLIMATE ACTION STARTS IN LOCAL LEVEL" savaitė prabėgo kaip viena diena
Erasmus + projekto
Erasmus + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitei Graikijoje einant į pabaigą veiklos vis dar vyksta intensyviai
2b klasės mokiniai šv. Velykoms ruošiasi smagiai: vaikai dalyvavo edukacijoje ir pasigamino
2b klasės mokiniai šv. Velykoms ruošiasi smagiai: vaikai dalyvavo edukacijoje ir pasigamino "Dinozauriuko velykinį kiaušinį
Antrų klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje
Antrų klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje "Velykų belaukiant
Kovo 26-27dienomis vyko Tarptautinė MMB mugė
Kovo 26-27dienomis vyko Tarptautinė MMB mugė "eXpo 24
Tęsiasi ERASMUS+ PROJEKTO
Tęsiasi ERASMUS+ PROJEKTO "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitė Graikijoje
Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį ir rudenį talkinti VDU Botanikos sodui
Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį ir rudenį talkinti VDU Botanikos sodui
Tęsiasi ERASMUS + projekto
Tęsiasi ERASMUS + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL " mobilumo savaitė Graikijoje
Prasidėjo tarptautinio ERASMUS + projekto
Prasidėjo tarptautinio ERASMUS + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitė Graikijoje Prevezos mieste
Džiaugiamės pavasariniu laimėjimų olimpiadose ir konkursuose lietumi, didžiuojamės gabiais ir talentingais gimnazistais bei juos ruošusiais mokytojais.
Džiaugiamės pavasariniu laimėjimų olimpiadose ir konkursuose lietumi, didžiuojamės gabiais ir talentingais gimnazistais bei juos ruošusiais mokytojais.

 

Velykinėje popietėje šeštų klasių mokiniai su etikos mokytoju K. Valioniu ir tikybos mokytoja S. Striogiene kalbėjo apie šv. Velykų prasmę, prisiminė tradicijas ir velykinius simbolius. Šeštokai pademonstravo savo žinias žaisdami Kahoot'ą. Popietėje vyravo džiugi nuotaika - to jie linki visiems pasitinkantiems Kristaus prisikėlimo šventę.

 

 

 

 

 

 

 

Ar žinote kodėl Velykų bobutė yra nuostabi? Juk ji tarsi Velykų burtininkė kišenėse turi nesuskaičiuojamą kiekį kiaušinėlių, kuriuos sugeba paslėpti taip sumaniai, kad niekas jų nerastų... Ji su šypsena veide ir savo išmintimi kelia tikrą džiaugsmą visiems vaikams ir jų tėveliams. Vakar Velykų bobutė buvo čia... Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje paslėpė ne vieną dešimtį kiaušinėlių... Kiaušinėliai buvo surasti! Nesuskaičiuojamas kiekis kiaušinėlių buvo išmainyti į saldžius prizus, o gimnazijos Mokinių tarybos nariai, pavirtę į velykinius personažus nuo ryto džiugino mažuosius. Linkime gražių artėjančių Šv. Velykų ir gerų atostogų!
Mokinių taryba ir mokytoja Vilmantė Kudirkienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erasmus + projekto "CLIMATE ACTION STARTS IN LOCAL LEVEL" savaitė prabėgo kaip viena diena. Paskutinę mobilumo dieną dalyviai praleido Amvrakikos įlankoje, kurioje susipažino su ypač svarbia vietos ekosistema, grožėjosi delfinais, jūrų vėžliais ir paukščiais jų natūralioje gyvenamojoje vietoje. Dieną vainikavo sertifikatų įteikimo ceremonija. Ir nors savaitė buvo linksma, kupina darbingos nuotaikos ir gerų emocijų, pabaigoje buvo labai liūdna. Mokiniams buvo graudu, nes teko atsisveikinti su naujai surastais draugais. Tariame nuoširdų ačiū svetingajai Graikijai ir priėmusiai mokyklai už šiltą priėmimą ir neišdildomus įspūdžius ir tikimės netrukus pasimatyti Lietuvoje.
Inga Žebrauskaitė
 
 
 
 
 
 
 

 

Erasmus + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitei Graikijoje einant į pabaigą veiklos vis dar vyksta intensyviai. Nuo ankstaus ryto projekte dalyvaujantys mokytojai ir mokiniai miesto parke sodino alyvmedžius, sėjo iš savo šalių atsivežtų augalų sėklas. Vėliau visi kartu aplankė Nikopolio muziejų, kuriame susipažino su miesto istorija, lankėsi antikiniame amfiteatre. Tuo veiklos nesibaigė. Jau vakarop dalyviai gilinosi į tradicinius žvejybos būdus, sužinojo, kokios nykstančios gyvūnų rūšys saugomos nacionaliniame parke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2b klasės mokiniai šv. Velykoms ruošiasi smagiai: vaikai dalyvavo edukacijoje ir pasigamino "Dinozauriuko velykinį kiaušinį". Taip pat atliko spalvotos mandalos eksperimentą su flomasteriais ir filtriniu popieriumi.
Mokiniams labai patiko!
Mokytoja Brigita Bartkevičienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Antrų klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje "Velykų belaukiant". UAB "Patatos Bistro" edukatorė Kamila mokiniams priminė, kada švenčiamos šv. Velykos ir kodėl, pasakojo apie šv. Velykų simbolius. Mokiniai žaidė du velykinius žaidimus: rideno margučius ir užmerktomis akimis su šaukštu nešė margutį virš galvos. Valgyklos darbuotojos pavaišino vaikus ir Velykų pyragu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 26-27dienomis vyko Tarptautinė MMB mugė "eXpo 24", kurioje dalyvavo 77 bendrovės iš Lietuvos, Bulgarijos, Ukrainos, Švedijos, Estijos. Mūsų gimnazijos komandai (sudėtis: Augustė Naučaitė (7b), Manvydas Salickas (8a), Nojus ir Miglė Kieliai (10a)) pavyko patekti tarp šių šaunių jaunųjų verslininkų ir varžytis. Įgyta patirtis mokinius dar labiau paskatins gilinti žinias. 11a ir 11b klasių mokiniai sėmėsi patirties dalyvaudami netradicinėse pamokose, susipažino su verslais, dalyvavo pokalbiuose, rinko stipriausias ir įdomiausiai prisistatančias bendroves. Bandysim išsiaiškinti, ar jiems pavyko atspėti lyderius.
Džiaugiuosi mokinių pastangomis tobulėti.
Mokytoja Jolanta Čėsnienė
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tęsiasi ERASMUS+ PROJEKTO "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitė Graikijoje. Trečiadienį dalyviai - mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Turkijos, Latvijos, Graikijos, Rumunijos ir, žinoma, Lietuvos - vyko susipažinti su senoviniais Graikijos miestais, archeologiniais paminklais, senovės kultūra ir istorija. Šiandien aplankyti Kassiopė, Nekromanteio, Parga, Archerono upė. Nors diena buvo intensyvi, tačiau pilna gražių įspūdžių ir geros nuotaikos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį ir rudenį talkinti VDU Botanikos sodui. Gražindami Botanikos sodo erdves, kaip bitutės zujo dešimtokai ir devintokai. Visus sunkius darbus ir nuovargį atperka kiekvieną dieną gražėjantis sodas, pasipuošęs pirmaisiais pavasario žiedais ir pasiruošęs netrukus visus sužavėti išpuoselėtų gėlynų spalvomis.
Devintokų ir dešimtokų auklėtojai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tęsiasi ERASMUS + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL " mobilumo savaitė Graikijoje. Ryte projekto dalyviai išklausė pranešimų apie Prevezą, kurioje svečiuojasi, sužinojo daug apie priimančią mokyklą, dalyvavo dirbtuvėse, kuriose stebėjo, kaip gaminamos aplinkai draugiškos valymo priemonės. Pasibaigus dirbtuvėms, miestelyje laukė nuotaikingos orientacinės varžybos, kuriose laimėjo draugystė. Vakarop mokykla vėl pakvietė į ekologiškų kosmetikos priemonių dirbtuves, o tada dalyviai ragavo tradicinį graikišką maistą ir mokėsi projekto partnerių šokių. Diena praėjo greitai ir nuotaikingai. Laukiame naujų įspūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prasidėjo tarptautinio ERASMUS + projekto "CLIMATE ACTION STARTS FROM LOCAL LEVEL" mobilumo savaitė Graikijoje Prevezos mieste. Du gimnazijos mokytojai ir septyni mokiniai visą savaitę bendradarbiaus su projekto partneriais iš Graikijos, Rumunijos, Italijos, Latvijos, Turkijos. Veiklų savaitė prasidėjo neįprastai - miesto gatvėse buvo minima Graikijos nepriklausomybės diena. Dalyviai dalyvavo tradiciniame parade, apžiūrėjo miestą, mokėsi žaisti tradicinį graikų žaidimą "petankę", o visai vakarėjant dalyvavo paplūdimio švarinimo akcijoje. Diena pralėkė greitai. Laukiame kitų įspūdžių.

 

 

 

 

 

 

 

Džiaugiamės pavasariniu laimėjimų olimpiadose ir konkursuose lietumi, didžiuojamės gabiais ir talentingais gimnazistais bei juos ruošusiais mokytojais.
Nuoširdžiai sveikiname
10a klasės mokinę Airą Raudytę, 71-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados savivaldybės etape laimėjusią I vietą (mokytoja R. Blebaitė), 62-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados savivaldybės etape laimėjusią I vietą (mokytoja B. Bacienė), 56 Lietuvos mokinių biologijos olimpiados savivaldybės etape laimėjusią IV vietą (mokytoja M. Mažeikienė);
11b klasės mokinę Elzę Balnanosytę, 56-ojo Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurso savivaldybės etape laimėjusią II vietą (mokytoja R. Matulaitienė);
5c klasės mokinį Ainį Prušinską, Kauno miesto 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiados antrajame (miesto) etape laimėjusį III vietą (mokytoja J. Mikulėnienė);
8a klasės mokinį Naglį Kazakevičių, Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 7-10 klasių mokinių vokiečių poezijos raiškiojo skaitymo (vokiečių kalba) konkurse laimėjusį III vietą (mokytoja B. Pukelienė);
9b klasės mokinę Deimantę Tviragaitę respublikinio anglų kalbos konkurso 9-10 klasių mokiniams savivaldybės etape laimėjusią IV vietą (mokytoja R. Jakinevičienė);
8a klasės mokinį Manvydą Salicką, XVII Lietuvos 5-8 klasių mokinių biologijos savivaldybės etape laimėjusį IV vietą (mokytoja M. Mažeikienė).
Linkime visiems gimnazistams sėkmės ir dar daug gražių laimėjimų.